Rituál (1973)

¨Výborné, folklór dovedený ad absurdum.

Příhody lišky Bystroušky (2003) (TV film)

Nečetl, neslyšel, přistupoval s obavami, nakonec se dobře bavil, hlavně když nastoupil kohout a jeho "Snášejte, já pomožu" a pak opilcovy úvahy o stabilitě, parádní magořina s ideální stopáží. Dám si repete.

...a bude hůř (2007)

Celou dobu to vypadalo na jasné čtyři hvězdičky, ale přišly titulky a parádní song, který jsem dlouho neslyšel, u něj jsem si uvědomil, jak zoufale podobný film chyběl. Povedlo se obsazení neherců, film má spád i atmosféru, pár výtek by se našlo, ale v tomto případě je nechci hledat.

Království (1994) (seriál)

Vynikající spojení mystiky a humoru, postavu sarkastického ultraegoisty a misantropa Stiga Helmera jsem si okamžitě zamiloval, to je velký guru. Povedl se i fanatický patolog Bondo.,baví mě i ty Larsovy kecy u závěrečných titulků. Teď honem skouknout pokračování, doufám, že nám Stig na Haiti ještě něco předvede. Dánská pakáž!

volejte Železnému (2013) (pořad)

Vladimír se vrací v parádní formě, první díl mi ještě unikl, ovšem druhý už jsem sichroval HDD a stálo to za to: už vím, kdo nám prohrál arbitráž bratru za 10 mld., proč pravdoláskaři brání lingvistickému pokroku, že je pochvala od Spáčilky nejlepší cestou k bankrotu. No a závěrečné povídání o chanuce mi vlilo do žil sílu přežít celý pracovní týden, samozřejmě s vidinou příštího sobotního poledne.

Soudce a vrah (1976)

Rafinovaný film, ve kterém lze nalézt mnohem víc, než se na první pohled zdá, takže mu odpustím i podivný konec.

Pojistka smrti (1944)

Takto se má točit Chandler. Děj je sice předem jasný, ale atmosféra parádní, hlavní hrdina škrtá sirky o palec a před polibkem hlásí "Shut up, baby".

Kin-Dza-Dza! (1986)

Parádní sci-fi plné absurdního humoru a neuvěřitelných střihů. Sovětský člověk se umí dokonale přizpůsobit absurditám života v socialismu, takže pro něj není přežití na cizí planetě žádný problém. To měl vidět Kostner, než zařal točit Vodní svět...

Pancéřové auto (1929)

Tomu říkám kvalitní akčňák, svižný děj a sousta hlášek, pro dnešního diváka netradičně formou titulků. Tleskám.

Prožít si své peklo (1977)

Psychologický portrét pachatele mi sice úplně neseděl, ovšem vše vynahrazuje sevřenost příběhu, pevně se držící názvu filmu. Odhadnutelný konec nepovažuju za slabinu, takhle je to čistý... žádná překvapivá odhalení á la Poirot.