Otello (2006) (divadelní záznam)

Mě Verdi moc nebaví, ovšem toto bylo obzvlášť nudné, to snad Pepek spíchnul za týden. Provedení celkem ujde, Desdemona se mi líbila, i Otello dobrý, Jago mě moc neoslovil.

Sedm životů (2008)

Toto je na mě příliš odtržené od reality. Pouze díky způsobu vyprávění drží diváka pár minut v napětí, ovšem postupně se to neuvěřitelně natahuje a ke konci už se snaží jenom vymáčkout slzičku. Kdyby se film aspoň netvářil jako posel dobra...

Jindra, hraběnka Ostrovínová (1933)

Herci jsou ještě viditelně pod vlivem němého filmu, možná se mohli na zvuk vykašlat úplně. Ze začátku jsem si na ten vlastenecký a milostný patos těžce zvykal, ale od scénky prosby za odpuštění mě ty Jindřiny řasy začaly fascinovat. Záchrana na splavu a Amálčina tklivá píseň také potěšily. Ovšem ten poslední záběr, na ten bacha, tam to Lamač se svou přítulností trochu přepískl.

V podstatě jsme normální (1981)

Přiblblá "komedie" tepající do nešvarů kazících socialismus, se spoustou zbytečných zápletek a postav (např. Filipovský nebo Budínová). Hvězdička je za historickou hodnotu, neboť pěkně popisuje socialistický absurdní skanzen, ve kterém jsme žili.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Druhý díl si u mě vysloužil o hvězdičku míň, především kvůli prvkům, které by více slušely bondovce (např. chlapík, co necítí bolest).

Soudce a vrah (1976)

Rafinovaný film, ve kterém lze nalézt mnohem víc, než se na první pohled zdá, takže mu odpustím i podivný konec.

Klec bláznů (1978)

Tohle neříkám často, ale americký remake mě bavil víc, tady je spousta fórků nedotažených,

7 zabitých (1965)

Je to trochu od nikud nikam, ale režijně překvalivě dobré, pobaví minipříběhy Kršky a Bláhy. Taky Franta Němec slušný.

Nad námi svítá (1952)

I ten úderník by měl být trochu kolegiální... Není to zas tak špatné, jen ten politický tajemník přesvědčuje lidi až moc snadno, chtělo to trochu vyostřit, jeden projev a všichni jsou z něco hin. Tradičně výborný Vojta, který sice hájí dělnickou věc, ovšem tak nějak postaru, než pochopí. Naopak postava Záhorského mi přišla trochu kýčovitá, rozšafný děda se selským rozumem. Obrácení Lackovičovo je samozřejmě spíše komickým číslem.

Zdrojový kód (2011)

Na Hromnice o den více to sice není, ale aspoň to jakž takž odsýpá. Trochu blbé je, že film na konci vyvrací svou vlastní premisu, která je už tak dost pochybná, posledních deset minut si mohli tvůrci odpustit.