Šmejdi (2013)

Tady nemá smysl pitvat nedostatky, je dobře, že film vznikl. Netuším, jak si ti "prodejci" můžou svou "práci" obhájit před svým svědomím.

Pět holek na krku (1967)

Jakž takž mě bavila jen poslední čtvrthodina, svině kamarádky a beznaděj, zbytek filmu překypuje podivnými dialogy a scénami. Správce zámku je hodně divná postava, z otce Suchařípy zbyla spíše karikatura.

RocknRolla (2008)

Už už jsem chtěl pochválit scénář, ovšem to rozuzlení je dost špatné. První polovina je ale celkem slušná.

Dvacátý devátý (1974)

Zounar se do Klémy položil metodou Stanislavského, při závěrečném projevu tuhne krev v žilách. Ovšem délka je trochu přehnaná.

Pusinky (2007)

Příjemně překvapily herecké výkony, ovšem scénář má slabiny, hlavně netuším, proč se tam pořád motá ten brácha a proč do toho Holandska ne a ne odjet. A jinak ta postava Venduly, co ji hraje Nesvačilová, je normánlí sociopat, která by těžko měla nějaké kamarádky.

Pojistka smrti (1944)

Takto se má točit Chandler. Děj je sice předem jasný, ale atmosféra parádní, hlavní hrdina škrtá sirky o palec a před polibkem hlásí "Shut up, baby".

Koyaanisqatsi (1982)

Inspirativní film, alespoň k psaní komentářů. První (nejkratší) část o přírodě spíš takový průměr, zpomalené vlny, zrychlené mraky, nic světoborného. Prostřední část o civilizaci střídá velmi silné momenty (jumbo, pásová výroba) s trochu lacinějšími (atomové pokusy, až moc opakovaná zrychlená silniční doprava). Nejlepší jsou mikroportréty lidí ke konci a taky závěrečný hypnotizující start raketoplánu. Pokud jde o muziku, ve druhé části z ní sice občas až bolela hlava, ale celkově plus, u mě boduje svou nepodbízivostí (např. ve srovnání s tím Frantíkem, co doprovodil Mikrokosmos a spol.)

Pracka v láhvi (1978) (TV film)

Povedené krimi, TV zpracování bych vytknul snad jen občasné přehrávání, zejména ženských.

Lovec hlav (1976)

Pěkná atmosféra, slušný záporák, jen se mi nepozdávaly scény z vězení, tam scénář skřípal nejvíce.