• Pohádka
  • Romantický

Bobule (2008)

Na tento film jsem se tesila uz hodne dlouho, ale nakonec jsem zklamana. Bylo to hodne prumerne, mozna spis i podprumerne. Hadek mi byl od zacatku protivny, nesnasim takove typky...krasna Klarka, ale dej chudy.

Bota jménem Melichar (1983)

Oblibeny film meho detstvi. Ted jsem ho videla po letech a nic ze sveho kouzla neztratil. Uplne se mi zastesklo po skolnich laskach...

Dívka s perlou (2003)

Vermeer byl holandsky malir, ktery nasel zalibu v castem pouzivani barev modre a zlute. V jeho obrazech "pomalu plyne cas", jak jsem se ucila v dejinach umeni. Stejne by se dal oznacit i sam snimek, ve kterem pomalu plyne cas...Libila se mi hudba a charismaticky Colin Firth. V tomto filmu nejde ani tak o dej jako spis o celkovou atmosferu.

Edith Piaf (2007)

Krasny biograficky film o sansonierske hvězdě Edith Piaf. Drive jsem o ni prakticky nic nevedela a ted vidim, jak bohaty jeji život byl. Jakoby všechny jeji zivotni uspechy byly vykoupeny trapenim a bolesti. Libilo se mi zpracovani filmu; je tvoren mozaikou stripku z jejiho zivota a preskakujici dejove linie mi tam vůbec nevadily, prave naopak tim film pusobil zajimave a nevsedne. Marion Cotillardova v roli Edith vskutku exceluje.

Fontána (2006)

Kouzlo tohoto snimku mi zrejme zustane navzdy skryto. Film zustal nepochopen, nespatruji v nem onu krasu, co vetsina navstevniku. Souhlasim s tim, ze pribeh se bud libi, nebo nelibi. Nic mezi tim.

Hra s nevěrou (2005)

Skvele promysleny film napinavy do posledni minuty.

Milionář z chatrče (2008)

Moc jsem se na tento film tesila, ale nakonec jsem lehce zklamana. Cekala jsem rozhodne vic. Takova naivni pohadka, ktera by se jen tezko mohla nekdy stat. Moc hezka Freida Pinto a libiva hudba.

Někdo to rád horké (1959)

VYBORNY FILM S NESMRTELNYMI HLASKAMI. Nikdy jsem vsak poradne nepochopila pro me ponekud nudny zacatek a konec. "Jsem Popelka II." :o)))

Občan Havel (2007)

Hned me uhodila do oci jedna vec. Prislo mi zvlastni, ze pan prezident se se svoji prvni manzelkou k sobe prilis nemeli. Skoro nebyli videt spolu jako manzele, a to mi prislo divne. Porad stal kazdy nekde jinde, jako by k sobe vubec nepatrili a v jedne mistnosti se spolu ocitli nahodou. Dasa jako druha manzelka je vskutku okouzlujici! Prvni dama s velkym D. Krasna, usmevava, chytra, starostliva. Svym vzezrenim i pusobenim sveho manzela krasne reprezentovala!

O štěstí a kráse (1986) (TV film)

Laskava pohadka, která me zahrala na dusi. První pohadka, kterou si ze svého detstvi pamatuju vznikla v roce, kdy jsem se narodila. Uz tehdy se mi vryla do pameti a zamilovala jsem si ji. Odehrava se v malebnem prostredi jihoceskeho zamku Cervena Lhota. Temperamentni a prostoreka pradlenka Madlenka (pri pohledu na krasnou a puvabnou Marketu Fiserovou, manzelku Marka Ebena, si nemohu nevzpomenout na uraz, ktery se ji stal kratce na to:(), kominik, moudra babicka a spousta krasnych chytlavych pisnicek… Tato pohadka zustane v me pameti i nadale ziva a kdykoli si ji rada pripomenu.