• Pohádka
  • Romantický

Úkryt (2002)

Cekala jsem, ze zaver prinese nejakou "bombu", ale bohuzel jsem se nedockala. Od zacatku mi bylo celkem jasne, ze to skonci happy-endem. Zadne prekvapive zvraty. Uz zacatek se nesl v poradne temnem a napjatem duchu. Raul vypadal jako spravny psychopat; zlodeji diky svym hadkam a neshodam ztraceli na sve kriminalnicke profesionalite. Nicmene urcite jsem se nenudila, film zajimavy, Jodie skvela.

Spojenec (2006)

Uzasny Clive Owen a paradne vymysleny dej. Film mohl byt mozna kratsi, ale i tak dobry :)

Bota jménem Melichar (1983)

Oblibeny film meho detstvi. Ted jsem ho videla po letech a nic ze sveho kouzla neztratil. Uplne se mi zastesklo po skolnich laskach...

Společnost mrtvých básníků (1989)

Poeticke, jednoduche, pomale. Hned od zacatku jsem mela dojem, ze se divam na neobycejny, vyjimecny film. Avsak ocenila bych, kdyby byl dejove bohatejsi. Excelujici Robin Williams. Neuskodilo by mit vice profesoru tohoto formatu. Libily se mi zabery na krasnou krajinu.

Dívka s perlou (2003)

Vermeer byl holandsky malir, ktery nasel zalibu v castem pouzivani barev modre a zlute. V jeho obrazech "pomalu plyne cas", jak jsem se ucila v dejinach umeni. Stejne by se dal oznacit i sam snimek, ve kterem pomalu plyne cas...Libila se mi hudba a charismaticky Colin Firth. V tomto filmu nejde ani tak o dej jako spis o celkovou atmosferu.

Hra s nevěrou (2005)

Skvele promysleny film napinavy do posledni minuty.

Bobule (2008)

Na tento film jsem se tesila uz hodne dlouho, ale nakonec jsem zklamana. Bylo to hodne prumerne, mozna spis i podprumerne. Hadek mi byl od zacatku protivny, nesnasim takove typky...krasna Klarka, ale dej chudy.

Fontána (2006)

Kouzlo tohoto snimku mi zrejme zustane navzdy skryto. Film zustal nepochopen, nespatruji v nem onu krasu, co vetsina navstevniku. Souhlasim s tim, ze pribeh se bud libi, nebo nelibi. Nic mezi tim.