Sám v temnotě (2005)

No koukal jsem na to jednim okem, sem tam dvěma, ale jako úplný odpad mi to opravdu nepřišlo. Viděl jsme už mnohem mnohem horší filmy, které by měly byt mezi odpadem a nebyly tam. Tenhle mi příjde jako taková směšná blbina s pár dobrýma chvilkama. Takže bych řekl, těch 25-30% by to dostat mohlo tzn. 1 a 1/2 hvězdičky. A krom toho, líbí se mi Hudba, která byla navolena jako doprovod, třeba Nightwish ve finálních titulkách :D

Vyvolený (2000)

3 hvězdy je pro mě malo 4 zase moc. Dávám ale nakonec 4 díky hudbě a konci filmu. Pro mě tedy těch 70%.

Action Man (1995) (seriál)

Další ze seriálů na který padla v dětství né jedna VHS kazeta! A nevidět jediný díl = konec světa.... prostě ze sentimentu musím dát aspon ty 4* Vzpomněl jsem si na něj právě díky novému Sherlocku Holmesovi, který mi ho strašně připomněl ;)

Strážci vesmíru (1993) (seriál)

Ano v dnešní době se na tento seriál už nikdo nekoukne. Dnešní mladí nedokážou pochopit, co to pro nás odrostlíky znamenalo slovo MORFOVAT. Jasně, byla to pakárna, ale jako děcko to musel každý povině žrát....každý chtěl být někým z oněch neporazitelných strážců vesmíru! A vlastně i dnes, když slyším slovo morfovat, tak to ve mě vyvolá pozitivní vzpomínky a proto hodnotím 4*, a taky protože to byl jeden ze seriálů na kterém jsem vyrůstal a měl jsem ho rád. Dneska bych hodnotil jinak, ale taky už mi není 5, že? Reakce na Dronte: Já bílej :D

Lekce neslušného chování (2008)

Herci se opravdu snaží co to jde, protože příběh není nijak načančaný, ale Firth je fakt super. Scéna s Poppym a tango opravdu nemá chybu!! [ ]Zajímavost - Ve filmu je několikrát řečeno, že Larita (Jessica Biel) je o několik let starší než mladík Johny (Ben Barnes). Ve skutečnosti je ale Ben o rok starší.

Paintball (2009) odpad!

Na film jsem se podíval, ačkoliv jsem již předem věděl o tom, že se patrně bude jednat o odpad. Přesvědčil mě chvalozpěvný komentář od kolegy Honajze. Bohužel se ale musím přiklonit k většině udělující odpad! Opravdu je to děs běs, který by ne jen dle mého názoru, v rukou američanů dopadl mnohem mnohem lépe. Ta kamera je prostě příšerná. Už v první minutě při záběru krajiny se kameramanovi ruka třese jak po opici. Možná to byl záměr, kdo ví. Ale každopádně to je nehorázné mínus. Ze startu vše kazí kamera a postupem času už jde do kelu vše. Chvilkama mi to spíše přišlo jako komedie, protože jsem se opravdu zasmál.

Ong bak 2: Pomsta (2008)

Akce, akce a zase akce. Opravdu akcí našlapaný film...co více dodat? Tony Jaa zde předvádí opravdu nevídané kousky, které diváka opravdu vtáhnou do celého dění. Děj je víceméně prostý, ale vše je vynahrazeno akcí, a tak to ma u akčnáku být. Historické prostředí mi taky příjde jako příjemné zpestření. A o závěrečném boji ala Neo vs. Agenti ani nemluvím. Pro příznivce bojových umění doporučuji, ačkoliv Ong-Bak 2 mě zaujal o kapánek více.

Až do smrti (2007)

Jakožto skalní fanda JCVD jsem nemohl vynechat ani tento velice zdařilý snímek. I když Jean stárne, tak je vidět, že pořád umí natočit film a dát do toho vše. Tenhle snímek mi však přišel poněkud odlišný od jeho ostatních filmů. Vždycky jsme byli totiž zvyklí na to, že vše se točí kolem hlavního hrdiny, který kope hlava nehlava. Tady tomu tak úplně není. Jean je zapojen do víru komplexního dění, ve kterém se dozvídáme daleko více o ostatních postavách a i ony jsou dále rozvíjeny, což mi přišlo jako velké +. Neříkám, že je to jeho nejlepší film, ale rozhodně v žebříčku TOP 10 by se mohl v klidu vejít do první trojky. A rozhodně by si zasloužil o pár % navíc...