Kvítek

okres Brno
Retro inside

• 13.7.2009  21:47
    Divoké vlny (2007)

JEDU NA TÉHLE VLNĚ!!! Za Interview s tučňákem si tvůrci můžou zaslouženě leštit trofeje! (narozdíl od Tanka). Ozvučení Codyho dokonale padnoucím hlasem Shii LaBeoufa je tou správnou mušličkou na dortu! Jdu si vyrobit prkno.

• 13.7.2009  13:27

Na filmové projekce animáků mě moc neužije, trojce Doby ledové jsem dala kinosální šanci zejména kvůli 3D formátu. Ten mě ovšem v porovnání s přírodovědnými dokumenty pražského IMAXU zklamal a dvě stovky vynaložené za získání dalšího rozměru vyšly téměř na prázdno. Rozčarování díky bohu zachránilo všechno ostatní - jakžtakž zápletka, osvěžující exkurze do doby meziledové, vynikající kabrňák Buck a jeho pravidla (Kdo prdí, chodí poslední :))), milostný souboj o ořech!!! a hlášky úderné tak, že jsem se několikrát pobaveně otřásla v základech. Sama jsem se překvapila tím, jak se mi to líbilo.

• 8.9.2009  19:21
    Donnie Darko (2001)

Donnie, Donnie...mystická to lahůdka, běžte do ní !!!

• 10.10.2010  12:35

Konečně komedie u které jsem se bavila, protože je jiná než ostatní, protože je vtipná ikdyž místy nechutná, protože je únosně bizardní a pak je tu taky plyšová zeď :)

• 4.1.2010  20:23
    Duševní slepota (TV film) (2002)

Návod jak nesbalit chlapa a zůstat nadosmrti (ne)šťastně sama.

• 15.8.2010  13:47

Fikaná hra s divákem, která baví až do závěrečného rozuzlení.

• 8.11.2020  12:08
    Dámský gambit (TV seriál) (2020)

Až na závěrečnou hru skvěle zahraná partie!

• 2.7.2009  13:25
    Díry (2003)

V Dírách mě iritovala hloubka dělící dětské a dospělácké postavy. Problematičtí kopáči v táboře Zelené jezero jsou tak věrohodní a opravdoví, že se s nimi během chvíle ztotožníte. Stanley a Zero jsou ukázkovými kamarády do deště (díry) a jejich dojemné přátelství je hlavním tahounem příběhu. Dospěláci jsou na druhou stranu tak neuvěřitelně stupidní postavy, že situaci nezachrání ani jména Voight a Weaver a ku mé nevoli podkopávají zalíbení ve zbytku děje.

• 7.7.2009  13:11

Pohlazení po duši, které nabídla Cover girl, jsem po přívalu psychodetických tragédií ve Varech vítala s jásající otevřenou náručí. Brilantní taneční výkony, rozpustilá kabaretní hudba, oku lahodící kostýmy, odzbrojující humor a okouzlující dvojka Rusty a Danny si několikrát během projekce vysloužili potlesk nadšeného sálu. Tleskám dlouze ještě jednou - COVER GIRL Rity Haywortové je pro mě tou pravou a jedinou. [44 th MFFKV 2009]

• 26.7.2010  14:22

Kdo by veřil, že se Gerald Butler upíše takové konině. Romantika nulová, zábava sporá, pointa "opravdu nečekaná", rádoby kriminální zápletka zasazuje poslední hřebíček do rakve. Jediná závěrečná líbačka mezi mřížemi stála za to.

• 19.2.2010  23:58
    Fantom opery (2004)

Fantom hraje především na efektní choreografii, pohádkovou výpravu a podmanivou hudbu. Já hraju na víc než to.

• 3.1.2010  13:35
    Fido (2006)

Kdo by to byl čekal, že k filmu o zombících padne přívlastek rozkošný. Inu je to tak. Retro stylizace je překrásná a ještě jednou překrásná!!! Bizardní humor je kousavý jako zombie s nefunčním obojkem a malej Timmy je k sežrání. Fido má jednoznačně všechny atributy k tomu, aby se stal mým nejoblíbenějším zombiem.

• 3.2.2010  16:21
    Firefly (TV seriál) (2002)

Věčné patálie různorodých vesmírných pašeráků si jako první a zásadní úspěch mohou připsat získání a udržení mé pozornosti. Ač nevyhledávajíce vesmírné seriálové ságy, nedokázala jsem kouzlu Firefly překvapivě ani já odolat. Sympatickou posádku pod vedením ultracharismatického kapitána Malcolma Reynoldse si nejde neoblíbit. Kaylee musí milovat každý bez rozdílu pohlaví už od přírody. Medik Simon spolehlivě funguje jako rovnocenně sladký a nevinný protějšek sličné mechaničky. Pominu-li Pretty Woman, ještě nikdy jsem si tolik nepřála být děvkou (pardon Inaro, registrovanou společnicí). Hrdina Kantonu, muž zvaný Jayne, hromotlucký chrlič typických mužských hesel snad ani nepotřebuje komentář, citace postačí: „Nechápu, proč bysme jim měli pomáhat! Jsou to děvky, Jayne! JDU DO TOHO!!!! Zoye nejde Washe nezávidět. A kapitána Reynoldse, nejde nemilovat!!! Inu je to tak, po srdcových řadách Buffy a Angela z výrobní linky Joss Whedon sjel model Firefly, jenž je řízen špičkovými piloty. Přízeň uživatelů si Firefly získává zachováním whedonských standardů a přidáním neotřelého scifi-westernového tunningu. Proto se s rozsahem pouhopouhých čtrnácti jízd nejde spokojit.

• 10.10.2010  12:01
    Fish Tank (2009)

Jestli se někde opravdu takhle chovají rodiče ke svým dětěm, políbím našim nohy a poděkuju jim za to jak jsou úžasní a za to, že ze mě vychovali "slušnou" holku :)

• 2.1.2010  14:50

Mimořádně našláplej seriál s hvězdným obsazením a originální zápletkou, jehož největším mínusem je čtyřměsíční čekání na jedenáctou epizodu!

• 25.5.2020  16:43
    Fosse/Verdonová (TV seriál) (2019)

Tak tenhle životopisný seriálový počin mě úplně za srdce nechytl, místy mě už dost unavovala linka "pracuju až to zdechnutí - vždy se žvárem v hubě - ošukám co projde kolem - a beru mix kokin, abych to vydržel - I don't give a fuck at all". A tak pořád dokola, pokaždé s jinou, ale pořád se stejným elánem. Nicméně! Klobouk dolů před Michelle Williams, která s květákem na hlavě pozbyla všechnu svou krásu ale její Gwen je opravdická až do morku kostí. I když ten její umělej úsměv mně místama už fakt lezel na nervy. Osudové všudypřítomné pouto mezi Gwen a Bobem je všechno jen ne nudné a dává seriálu tu správnou bittersweet šťávu. Zajímavej feeling z oné magické přitažlivosti, kdy nemůžete žít s někým, ale zároveň ani bez něj! Svým způsobem mě vzal i zajímavý střih dávající ochutnat jaký je to být pod tlakem showbyznysu, stejně jako retrospektivní okénka díky nimž se postupně seznamujeme s osudy hlavních hrdinů. Jedno se musí nechat, Bob i Gwen uměli z života i ze sebe vytřískat maximum a tenhle seriál nám dává možnost svízt se na horské dráze chvíli s nimi. Tak si držte kloubouky!

• 9.9.2009  20:13
    Frajer Luke (1967)

Je to FRAJER! Paul Newman je ve vězeňským munduru tak rajcovní, že by s přehledem strčil do kapsy i Michaela Scofielda. Jenom toho Butche mám přece jen raději.

• 20.10.2009  20:10
    G-FORCE (2009)

Roztomilá blbůstka. Pro milovníky hlodavců jako vyšitá.

• 13.1.2010  18:21
    Gamer (2009)

Latexovej, barevňoučkej svět plnej obnažených koziček v režii oplzlých tlustoprdů versus krvavá řežba pod palcem zbohatlických teenagerů. Vyberte si, co se vám víc líbí/ hnusí. U mě suverénně vítězí požití ochlupené masité pavoučí nohy v přímém přenosu. Tak si říkám ...sorry, ale tenhle chod nejspíš vynechám. Když v tom do sebe začínají kolečka zapadat a tahač značky Butler mě vrhá mezi hltače Osudů dobrého vojáka Kabla. Coby dílky podobného ražení nepolíbená jsem si tuhle zvrácenou hru o to víc užila.

• 9.9.2009  22:31
    Gauneři (1992)

Gauneři jsou jedním z těch filmů, na které se těšíte jako malý dítě na Vánoce, ale jste zklamaní, když nedostanete to, co jste si přáli. Zklamání nezmírní ani padnoucí herecké obsazení, svěží námět, atmosféra ostrá jako břitva pana Modrého, pár zapamatování hodných hlášek a stylovej závěr. Jediné, ale to podstatné, co Gauneři vlastně podcenili jsou dialogy. To žvatlání o ničem je totiž docela nuda. Nejsem žádnej zarytej Tarantinovec, ale jak může někdo tvrdit, že Gauneři jsou lepší než Pulp Fiction nepochopím, ani kdybych si uřízla ucho.

• 11.5.2020  13:43
    Geniální přítelkyně (TV seriál) (2018)

Tak už chápu, že "mít doma itálii" není jen takové pořekadlo! Běžně těžko snáším díla, kde se hodně řve a nešetří násilím, tak se sama divím, že jsem nejen vydržela, ale dokonce dychtila po každém dalším dílu. Moc jsem si užívala první dvě epizody, kde byly hlavní hrdinky malé dívenky. Excelentní výběr hlavních protagonistech skrýval velký potenciál, vůbec bych se nezlobila, kdybychom osudy malé Lenu a Lily sledovali o pár dílů dýl. Ani u dospívající verze ústřední dvojice nesáhli tvůrci vedle, na Lilu se dobře dívá, ikdyž byste jí nejradši přidali další facku sami, v Eleně musí divák krásu hledat, ale za to ví, že tam někde pod zdánlivě nezajímavým povrchem je. Zhruba od poloviny druhé série jsem měla seriózní problém s Lilou, jejíž tvrdohlavý výmysly mě vytáčely víc a víc. Vzpurná černovlasá manipulátorka holt není charakterem, s kterým bych se dokázala ztotožnit. Ne nadarmo mi ségra řekla, že jsem trochu jako Elena, jejíž tichý a slušný projev je mi víc vlastní (i když to její věčný civění beze slova alá nechám si všechno líbit bylo někdy už taky na proplesknutí). Nejednou mi přišla na mysl otázka, jestli má Lenu zapotřebí kamarádit se s někým jako je Lila. Ale divák tak nějak ví, že navzdory všem těm hnusným poznámkách, Lilou iniciovaným průšvihům a fakt hnusné zradě na Ischii, je pouto mezi holkami od naproti jedním z mála světel v šedivém temném neapolském tunelu. V celkovém hodnocení nelze opomenout dokonalou hudbu, jejíž mrazivost pichlavě podtrhovala tíživé okamžiky, nebo naopak rozsvěcovala těch pár veselých. Stejně fenomenální je zaprášené prostředí čtvrtě, které je stejně umolousané jako bídné životy jejich obyvatel. Výlety na Ischii byly naprostým balzámem pro duši, byť jen chvilkovým, neboť i zde nás dostihla lidská zkaženost, zrada a křivda. Jsem moc ráda i za závěr, který byl jakýmsi zadostiučiněním, že každému, co jeho jest.

• 15.8.2010  13:40
    Gepard (1963)

Tříhodinový epos s téměř nulovým příběhem vbuzující otázku jak je možné přežít velkofilm kde se 185 minut nic neděje? Je to snad odzbrojující krásou Claudie Cardinale? Je to očima Alaina Delona? Je to vůní krásné a neklidné Sicílie? Je to Lucinem Viscontim ? Kdoví ví, ale je to tam!

• 1.9.2009  09:44
    Golfový sen (2005)

Snový příběh o tom, jak se neuvěřitelné stalo skutečností.

• 25.9.2009  10:56

Po nářezové Planetě teror se člověk lehce nažhaví na pekelnou jízdu. Stuntman Mike svým Zabijákem řeže zatáčky stejně dobře jako těla dlouhonohých slečen aneb nehoda není náhoda :D Když dojde na výměnu rolí, dostává hra na kočku a myš mnohem větší drajv. Celý je to vlastně dost dobře rozjetý, ale jak už bylo řečeno, nekonečný nudný plky ženských ubírají Auťáku plyn. Strašná škoda zabitýho potenciálu. Radši to otočím znova na Planetu Teror.

• 7.9.2009  12:52

Planeta Teror je jako neužitečný talent č.66. Nejspíš ho použijete jenom jednou (kdo by taky měl žaludek na opáčko) ale bude to mít grády. Rozsekaný hlavy, zlomený zápěstí, ufiknutý končetiny a rozpínající se hnisavý údy nikdy nebyly tak děsně cool a funny. V životě zkrátka nastane moment, kdy se najde užitek pro každej neužitečnej talent. KRVAVĚ COOL!

• 13.9.2009  21:45
    Half Nelson (2006)

106 minut úžasného Ryana Goslinga !

• 3.10.2009  16:50

S každým dalším Tarantinem čekám TY dialogy. A on se podává buď slabej odvar nebo jsme o hladu. Pulp fiction sice stavím na piedestal, ale do nebes chválím vlka v rouše beránčím Landu a těžkýho pohodáře Alda the Apache s luxusním jižanským přízvukem. Ale chtěla jsem víc a on nepřidá, panchart! Ale to jsou malý věci. Nic to nemění na faktu, že VŠECHNO ostatní se mi HANEBNĚ líbilo!!!

• 20.7.2009  10:17

Hořkosladký Lektvar : do osvědčených ingrediencí přidáme hrst testosteronu a estrogenu, pořádně přilijeme nápoje lásky (nešetříme) a přisypeme pár flashbacků na mladého Ty-Víš-Koho. Jemně okořeníme viteálem, nějakým tím nemrtvým a mrtvým. Chaoticky mícháme 153 minut, občas přídáme něco navíc a ubereme všeho co dodává říz, abysme se náhodou nerozdivočili až moc. Doufáme, že aspoň někdo vypije lektvar bez remcání až do dna. Poznámka Prince dvojí krve pod čarou: Odchylky od pokynů paní učitelky Rowlingové jsou silně nežádoucí!!! Poznámka zklamaného diváka: Pane Yates, nepotěšil jste mě...ani já Vás nepotěším. Píšu Vám slabou trojku :(

• 29.8.2009  18:07
    Hnus (1965)

Hnusná depka vykulené blondýny v autentickém podání nádherné Catherine Deneuve snímaná jímavou kamerou notně nahání husí kůži. Na praskliny na zdech se už nikdy nebudu dívat stejně:) Kromě psychozních stihomanských výjevů mě zaujala egoistická ignorace okolí vůči problémům jiných. SPOILER!!! Když jsou mrtvolky ve vaně, králíkova hlava týden v kabelce a mimózní blondýnka zalezlá pod postelí, je už na zájem trochu pozdě. Jo kdyby si holka s chlapama trošku zadováděla místo aby je brala svícnem po hlavě, mohlo to dopadnout jinak. Být fanouškem žánru a nebýt únavných tichých pasáží, jdu s hodnocením ještě výš. Každopádně můžu zaručit, že z tohodle PSYCHA vám bude pěkně HNUSNĚ.

• 5.2.2010  10:02

Fantazie v nejčistší podobě. Nač hnidopišsky hledat mušky, když je kolem tolik krásy. Věčná Tě škoda, Heathe!