Hlavní hrdina se vydá do Peru hnán touhou poznat hlubší smysl života. Tuto touhu naplňuje skrze pátrání po Rukopise neznámého původu. Rukopis totiž podrobně popisuje, jakou cestou se bude civilizace v příštím tisíciletí ubírat a jak se bude dále vyvíjet společnost a kultura. Film na základě stejnojmené knihy Jamese Readfielda, který vydal tuto svou knihu ve Spojených státech nejprve vlastním nákladem v nevelkém počtu výtisků. Knížka vzbudila velký ohlas, lidé si začali Celestinské proroctví opisovat a kopírovat a jeho pověst a sláva záhy rostly geometrickou řadou. (Pražské Brány 2007) (oficiální text distributora)

honajz

Amatérština z toho čouhá všude - mizerní neherci i "herci", dějová linie naprosto zmatená a zmateně podaná, nějaké to poselství aby z toho člověk rýpal špendlíčkem a ještě s nápovědou. Ale ona je podobně zmatená i kniha, jako by autor se chtěl svézt na moderní new age vlně a vlně mystiky přírodních národů a něco na tom vydělat (což se mu nejspíše podařilo), ale ani výpovědí, ani zpracováním to nemá na víc než kterýkoliv večerníček. Přesně, jak tu někdo napsal - popduchovní kulturno. Je mi jen líto Jürgena Prochnowa, kam to zas vlezl, takový charismatický herec a bere kvůli obživě každý štěk. ()

MickeyStuma

Pátrání po smyslu života v dobrodružném snímku pojatý poněkud netradičně. Snové vyobrazení dává příběhu zcela jiný náboj. A tak zde přirozeně nelze hledat žádné napětí. Divák lačnící po skutečném zavedeném dobrodružství si řekne něco o typickém ženském filmu. Ale když zahodí veškerou svoji zášť a pozorně bude příběh vnímat, rozpozná onu duševní pohodu a klid. Mystika je to, co drží vše pohromadě. Kouzelný příběh však působí velmi chudě. Jakoby s onoho románu byli použity jen určité dějové nitky. A je to škoda. Mělo to určitě navíc. ()

claudel

Byl jsem natěšený z nových žlutých autobusů, tak jsem hned listoval v seznamu nabízených filmů, nepřekvapilo mě, že jsem 75 procent z nich viděl, ale i tak jsem měl příjemný pocit. Zvolil jsem pro mě neznámý snímek se seriálovými hvězdami z Gossip girl a Prison Breaku a zvolil jsem zatraceně špatně. To už bylo lepší po očku sledoval u sousedů Pařbu ve Vegas a A-team. Netušil jsem, že k této příšerné a nudné slátanině existuje literární předloha, o jejíž větší kvalitě rozhodně nepochybuji. Snad si příště ve Fun and Relax vyberu lépe anebo zvolím nějakou jistotu s Bradley Cooperem. ()

corona odpad!

Film plný ezotericko-psychotronických kecov o "otváraní mysle" a "pochopení" a podobných nezmysloch. Pred 15 rokmi mi knižná predloha bola vnucovaná k prečítaniu nie ako román ale ako fakt, že takto to pôjde s ľudstvom v ďalších rokoch (keďže pár ľudí z môjho okolia malo neskôr problémy, tak asi nie som moc objektívny hodnotiteľ). Keby som si ju vtedy prečítala, mohla som mať otvorené čakry a duchovný zážitok pri sledovaní filmu. Ale vážne, je to hrozná hlúposť a nezachránil to ani Kretschmann, ktorého mám ako herca celkom rada. Keď celestínske, tak jedine rezance (to sú tie z palacinkového cesta). ()

M-arta odpad!

Zfilmovat knihu je strašně těžké. Byla jsem ochotná přimhouřit obě oči... Jenže si nemůžu pomoct - celou dobu se mi u toho vybavovaly kýčovité ilustrace ze všech těch "Strážných věží" a jiných sektářských časopisů, kde pestře vyvedená zvířátka a lidé obalení do šťastné aury společně skotačí v rajské zahradě a modlitbou zachraňují zbytek lidstva... Škoda... ()

• Celosvětová premiéra proběhla 30. března 2006 na Mezinárodním filmovém festivalu v Miláně. (BMW12)
  • V knize Jamese Redfielda "Celestinské proroctví" je pomocí tzv. devíti vhledů (devíti částí tajemného rukopisu) popsána duchovní cesta člověka v kontextu s vývojem celého lidstva. (Terva)
  • Natáčelo se v USA (státy Kalifornie a Flordia), v Portoriku a na Kostarice. (BMW12)