Kvítek

okres Brno
Retro inside

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 8.11.2020  12:08
    Dámský gambit (TV seriál) (2020)

Až na závěrečnou hru skvěle zahraná partie!

• 21.3.2020  17:28
    Peče celá země (TV pořad) (2020)

Málokdy se vidí soutěž, kde by si sympatičtí soutěžící radili a pomáhali ! Velmi sympatické, stejně jako úžasně retro stylizovaná společná kuchyně v totálně sweet barvách. To mě vážně moc bavilo! Radost pohledět, stejně jako na všechny ty parádní laskominy, a to nejsem na sladký! S partnerem jsme se těšili na každý díl a doslova hltali úchvatné výtvory soutěžících. Na to, že nejsem pečící typ, mě tenhle pořad až podezřele nadchl. Možná díky němu objevím skrytý talent anebo novou vášeň, a to se vždycky počítá! Takže za mě výborně vychucené!!!!

• 25.5.2020  16:43
    Fosse/Verdonová (TV seriál) (2019)

Tak tenhle životopisný seriálový počin mě úplně za srdce nechytl, místy mě už dost unavovala linka "pracuju až to zdechnutí - vždy se žvárem v hubě - ošukám co projde kolem - a beru mix kokin, abych to vydržel - I don't give a fuck at all". A tak pořád dokola, pokaždé s jinou, ale pořád se stejným elánem. Nicméně! Klobouk dolů před Michelle Williams, která s květákem na hlavě pozbyla všechnu svou krásu ale její Gwen je opravdická až do morku kostí. I když ten její umělej úsměv mně místama už fakt lezel na nervy. Osudové všudypřítomné pouto mezi Gwen a Bobem je všechno jen ne nudné a dává seriálu tu správnou bittersweet šťávu. Zajímavej feeling z oné magické přitažlivosti, kdy nemůžete žít s někým, ale zároveň ani bez něj! Svým způsobem mě vzal i zajímavý střih dávající ochutnat jaký je to být pod tlakem showbyznysu, stejně jako retrospektivní okénka díky nimž se postupně seznamujeme s osudy hlavních hrdinů. Jedno se musí nechat, Bob i Gwen uměli z života i ze sebe vytřískat maximum a tenhle seriál nám dává možnost svízt se na horské dráze chvíli s nimi. Tak si držte kloubouky!

• 25.1.2020  12:53

Zoufale špatné "uchopení" silného tématu, ze kterého se dalo tolik vykřesat. Zoufale nic neříkající, plytký, trapný pokus "o drama". Patos, vyumělkovanost, fakt strašně blbý dialogy. Seriously? Seriously a ještě jednou seriously? Taková škoda nevyužití neokoukanosti Vlastiny Svátkové. Taková škoda peněz za tehle "film". Milej Hvězdář a parádní záběry na Zlín - jediný, co za něco stálo. A to je zoufale málo!

• 31.10.2019  11:08
    Sexuální výchova (TV seriál) (2019)

První dva uřvaný díly plný pubertálních ujetin mě vytáčely natolik, že hrozilo, že dalším dílům šanci nedám. Už mi dávno není náct a zřejmě se už s touto životní etapou nedokážu ztotožnit tolik, jak by mi to šlo třeba před patnácti lety. Nicméně jsem vydržela, počkala si na avizovaný "hlubší přesah" a od druhé poloviny jsem dýchala pro hrdiny stejně dychtivě jako když Otis uviděl Maeve. Velký palec hore sklízí Gillian Anderson coby Otisova matka, tu jsem si užívala opravdu nejvíc.

• 30.3.2020  21:03
    Bille (2018)

Idylický snímek o ne zrovna idylickém dětství. Vlastně pěkný film, i když je vám po většinu času líto hlavní hrdinky, sladké dívenky Bille. Poetické záběry na lotyšské louky, lány, stromy jsou až dechberoucí a jsou skvěle doplněny městskou retro stylizací. Mé srdce plesalo nad tímto nádherným vizuálnem. Všechno je tak nějak opravdové a vy víte, že podobné zacházení i dnes zažívá mnoho dětí. A je vám z toho smutno. I tak, krásný filmový zážitek!

• 11.5.2020  13:43
    Geniální přítelkyně (TV seriál) (2018)

Tak už chápu, že "mít doma itálii" není jen takové pořekadlo! Běžně těžko snáším díla, kde se hodně řve a nešetří násilím, tak se sama divím, že jsem nejen vydržela, ale dokonce dychtila po každém dalším dílu. Moc jsem si užívala první dvě epizody, kde byly hlavní hrdinky malé dívenky. Excelentní výběr hlavních protagonistech skrýval velký potenciál, vůbec bych se nezlobila, kdybychom osudy malé Lenu a Lily sledovali o pár dílů dýl. Ani u dospívající verze ústřední dvojice nesáhli tvůrci vedle, na Lilu se dobře dívá, ikdyž byste jí nejradši přidali další facku sami, v Eleně musí divák krásu hledat, ale za to ví, že tam někde pod zdánlivě nezajímavým povrchem je. Zhruba od poloviny druhé série jsem měla seriózní problém s Lilou, jejíž tvrdohlavý výmysly mě vytáčely víc a víc. Vzpurná černovlasá manipulátorka holt není charakterem, s kterým bych se dokázala ztotožnit. Ne nadarmo mi ségra řekla, že jsem trochu jako Elena, jejíž tichý a slušný projev je mi víc vlastní (i když to její věčný civění beze slova alá nechám si všechno líbit bylo někdy už taky na proplesknutí). Nejednou mi přišla na mysl otázka, jestli má Lenu zapotřebí kamarádit se s někým jako je Lila. Ale divák tak nějak ví, že navzdory všem těm hnusným poznámkách, Lilou iniciovaným průšvihům a fakt hnusné zradě na Ischii, je pouto mezi holkami od naproti jedním z mála světel v šedivém temném neapolském tunelu. V celkovém hodnocení nelze opomenout dokonalou hudbu, jejíž mrazivost pichlavě podtrhovala tíživé okamžiky, nebo naopak rozsvěcovala těch pár veselých. Stejně fenomenální je zaprášené prostředí čtvrtě, které je stejně umolousané jako bídné životy jejich obyvatel. Výlety na Ischii byly naprostým balzámem pro duši, byť jen chvilkovým, neboť i zde nás dostihla lidská zkaženost, zrada a křivda. Jsem moc ráda i za závěr, který byl jakýmsi zadostiučiněním, že každému, co jeho jest.

• 16.1.2021  20:15
    Čas čarodějnic (TV seriál) (2018)

Že se v šestatřiceti ještě zamiluju do upírsko-čarodějnickýho seriálu jsem fakt nečekala :-) A to jsem v prvních dílech Matthewa zařadila do kategorie slizounů, jenže pak se nechal zarůst vousem a bylo vymalováno. Diana je od prvního dílu sympatická víc než dost, ta její síla slova a tak vůbec je vskutku inspirující. Moc ráda bych se taky naučila zastavit ohňovým kruhem manžela, který se snaží odejít z výměny názorů :-) Plus ty čarokrásné reálie Oxfordu (ach ta nádherná knihovna), Londýna roku 1590 (miluju Londýn v jakékoliv době), širé kopce, louky, lány anglické, francouzské, české a kdoví ještě jaké... no radost pohledět jaký magický krásný svět tu vidíme. Z náctileté romantické naivky jsem zřejmě ještě taky nevyrostla, páč mé srdce tlouklo pro lásku Matthewa a Diany jako by to byla moje vlastní. Díky tomu všemu odpustíte i drobné přitaženosti za vlasy a jednoduchosti, protože když jste zamilovaní, tak všechno vidíte růžově. Smutno je mně, že třetí série bude až rok. Jóó, umět tak cestovat časem!

• 6.2.2017  21:22

Zasněžený předvánoční Krumlov je nebe za Zemi! Člověk by nepotřeboval víc, než se brouzdat jeho zákoutími s vůní lahodných párečků v přítmí lamp. Když k tomu přidáte milostný souboj anděla matly a čerta svůdníka, tak si na Mikuláše užijete i zábavy. A vůbec tady nevadí, že příběh není nikterak originální a světoborný. Světový je tu pan Košťál, v bravurním podání Bolka Polívky, až na toho nerudného dědka byla radost pohledět. Anděl je doslova napěchovaný i dalšími známými tvářemi, které je docela příjemné v nebi či na zemi potkávat (až na Lucii Bílou a Veroniku Žilkovou). Nejen proto je Anděl Páně jedna z nejkrásnějších českých novodobých pohádek, co zahřeje i po Vánocích. Kino patřilo dětem a já jsem byla jedním z nich.

• 7.2.2017  21:25
    Paterson (2016)

Paterson je tak trochu oříšek. Člověk tápe v jakých ho vidět barvách: ČERNÁ: Mr. Nice Guy Paterson je leklá ryba. Klidně a jakoby bez zájmu točí volantem svého autobusu i svého života. Jako by mu v posteli neležela božská Laura, která svádí k bouřlivé jízdě životem. Jako by na něm nebylo víc, než nerýmující se básně psané do notýsku. Jako by nevadilo dělat každý den stejné věci stejným způsobem a ve stejnou dobu. Jako by to nebyla nuda. BÍLÁ: Paterson je pořád Mr. Nice Guy, který nachází krásu v realitě všedních dní a v životních maličkostech. Umí žít tady a teď a zároveň i ve svém vlastním světě. Nepotřebuje, aby se v životě děly velké věci, aby byl šťastný. Stačí mu úsměv a nadšení své nádherné ženy, vedle které se může každý den probudit. Tak v jakých barvách vidíte Patersona vy? Černá, bílá? Nebo snad ĆERNO-BÍLÁ?

• 18.10.2019  18:22
    Casual (TV seriál) (2015)

Jak by řekla Val - I Just Love it !

• 12.10.2019  11:56

Okouzlena nebývale silnou skvadrou kvalitních samců jsem opomněla, že narozdíl od Michaela Burryho si s čísly vůbec, ale vůbec nerozumíme! To je tak, když se necháte přemoct silou líbivého testosteronu na úkor toho, co je vám vlastní. Ztracena mezi nicneříkajícími finančními termíny jsem došla k (šokujícímu :) závěru, že ne každý film s Goslingem je pro mě!

• 17.4.2017  20:53

Dagny, v první řadě děkuju, že jsi mě tak pobavila! Tvůj optimismus je odzbrojující! Zadruhé děkuju, že jsi mi dala naději. Naději, že nikdy není pozdě změnit svůj život a začít ho žít tak, jak nám velí naše srdce a duše. Děkuju, že jsi mi ukázala tvou odvahu a statečnost. Děkuju, že díky Tobě vím, že nikdy není pozdě na to začít znova tančit. Děkuju, že vím, že život může začít po stovce, nebo vlastně kdykoliv. Děkuju za inspiraci! Jsi úžasná!

• 17.4.2017  20:44
    Malá smrt (2014)

Kam až člověk dokáže zajít pro uspokojení partnera nebo sám sebe. Intimní sonda to tužeb nás všech. Jen některé tužby zůstanou nevyřčeny, protože takové věci se přece neříkají a nedělají. A klobouk dolů před všemi, kteří to řekli svým partnerům a shame on you, kdo jste je do toho manipulovali. K zamyšlení, k pobavení a hlavně plné života. Niterně krásné a hlavně plné lásky.

• 6.2.2017  21:37
    Whiplash (2014)

Chápu všechny ty ódy na Whiplash. Bohužel, když někdo moc řve na druhýho a bubeníkovi teče krev na buben, tak já se nebavím.

• 6.2.2017  21:33
    Lásky čas (2013)

Pro mě překvapení roku (i když je teprve únor :) Namísto sweet klasické romanťárny jak on potká ji, je tu něco navíc. Možná je to Anglií, kterou miluju. Možná je to Rachel McAdams, která je prostě skvělá, i když má účes puťky a strašné brýle. Možná je to tím, že každý by chtěl mít tátu, s kterým si můžete zahrát pinčes a pokecat o cestování časem. Možná je to tím, že je krásný vidět jak rodina drží pospolu. Možná to není vůbec o cestování v čase, ale o lásce, kterou stojí vybojovat stůj co stůj. A možná taky ne...

• 18.10.2019  18:29
    50/50 (2011)

Netradičně lehký film o rakovině, který se mě dotknul. A bylo to příjemný hned na první dotek!

• 8.12.2011  14:27
    Nevěstinec (2011)

Nevěstinec bohužel naplňuje zdejší kritiku do posledního puntíku. Totální absence příběhu je neomluvitelná, u pánského publika možná vykoupená promenádou na odiv vystavěných ňader rozličných tvarů a velikostí. Holt dívat se je na co, holky rozhodně nejsou tuctové prvotřídní krásky a okouzlují mnohdy právě svou nedokonalostí. Škoda jen, že "postavy" se procházejí po plátně stylem "sedni si sem, hoď smutnej pohled, ukaž kozy nebo i něco víc", abychom mohli sledovat to samé v prvním patře. Nakonec je z Nevěstince jedno velké posedávání, polehávání a přecházení z místnosti do místnosti v různých denních a nočních dobách. Místy mi to přišlo až úsměvné. Když se na to člověk ovšem připraví předem, ani vás to tak nezvedne ze židle.

• 19.8.2011  17:38

Malé je milé, malé je krásné. Důkaz, že někdy stačí dva lidé, dva příliš obývané byty a dvě telefonní sluchátka k pohlazení po duši. John a Katherine roztomile toporní, staromódní a svoji. Poetické, romantické a svěží. Dokonalý první polibek přes telefon. Kéžby mě někdo taky takhle políbil. [46th MFFKV]

• 16.8.2011  17:18
    127 hodin (2010)

Nemůžu si pomoct, ale autobiografickým námětům mám tendenci vždy připočíst body za odhalení událostí a příběhů, které by jinak mohly zůstat bez povšimnutí. Nejinak je tomu s Aronem, o jehož peripetiích jsem dosud neměla potuchy. Ač je jeho odvaha k činu (který vyžaduje pevně zavřené oči) obdivuhodná až nepochopitelná, krev v žilách mi James Franco nerozvířil. Na mysl mi přichází srovnání s lehce podobným Buried, kde se dostavila nesrovnatelná vlna soucitu.

• 10.10.2010  12:35

Konečně komedie u které jsem se bavila, protože je jiná než ostatní, protože je vtipná ikdyž místy nechutná, protože je únosně bizardní a pak je tu taky plyšová zeď :)

• 26.7.2010  14:22

Kdo by veřil, že se Gerald Butler upíše takové konině. Romantika nulová, zábava sporá, pointa "opravdu nečekaná", rádoby kriminální zápletka zasazuje poslední hřebíček do rakve. Jediná závěrečná líbačka mezi mřížemi stála za to.

• 1.12.2010  18:08

Další Rosamunde Pilcher, která pro tentokrát nepochopitelně získala do své soap opery Julii Roberts. Cesta věčně uslzené ženské, která je asi tak za vodou, že si může dovolit obcestovat půlku světa aby vyřešila svůj život a nám všem dokázala, že ONA šťastná může být i bez chlapa. Jen kdyby mezitím ládováním se špagetama, ómováním a hledáním ztracené rovnováhy pořád nevypadala jako hromádka neštěstí, možná bychom jí to nadšení z hledání sebe sama i věřili. Takhle Elizabeth spíš šije habaďuru, o které všichni tušíme jak skončí. Nicméně, dívat se na to dá, Itálie, Bali a špagety prostě táhnou.

• 14.8.2010  19:53

Po Vrahovi ve mě nejlepší film viděný letos ve Varech. Na festivalové poměry "normální" exkurze do všedního dne jednoho afrického plavčíka, jenž si vzal lásku k práci až příliš k srdci. Nenásilně podávaná tematika soukromého boje proti stárnutí na pozadí začínající občanské války vykresluje nejen bezmocnost jedince vůči systému ale i vůči svým osudovým chybám. Jak interní tak celospolečenská tematika učinily mé spokojenosti za dost. Rozvojová tematika ve Varech!? Křičím JOO!!!

• 18.2.2011  21:27

Další z mnoha smutných příkladů toho, že ani chlapíci s jednou nohou ani staří (dobří) hrdinové nezmůžou nic tam, kde je příběh tupý jako kuchyňský nůž. Kouzlo Narnie zůstalo nenávratně ta tam. Každopádně se té blbosti dá docela dobře zasmát a děti do 5 let věku vám to zbaští i s navijákem.

• 10.10.2010  11:22
    Milý Johne (2010)

Milý Johne, přemýšlím jak na mě zapůsobilo 108 minut strávených s Tebou. Možná to chce 14 dní k tomu, aby sis mě získal navždy a já toužila pronášet a slýchat větu "see you soon". Možná je to tím, že takových jako ty jsou stovky. Možná je to tím, že prostě nijak nevyčníváš z davu. Milý Johne, lituju toho co Ti musím napsat, ale "see you soon" to nebude!

• 27.7.2010  16:38

Žádnej za vlasy přitaženej cukrkandl ale příjemná, hvězdami nacpaná oddychovka.

• 23.8.2011  14:57
    Na vlásku (2010)

Čím víc vlasů, tím víc zábavy. Nevinná Rapunzel v reklamě na kvalitní šampon rozdává radost z úniku do světa, kde vlasy září, koník čmuchá a chameleonek je domácím mazlíčkem. Originalitu v příběhu nehledejte, ale věřte, že A) originalita je v detailech B) koník a chamík jsou fakt strašně vtipní C) macecha je správně děsivá (lituju děti) D) je to fajn.

• 14.8.2010  19:14

Bohužel TUCTOVKA, kterou od upadnutí v zapomnění dělí dvě věci - možnost vidět Pattinsona v non-emo poloze a nechat se překvapit závěrem o němž dopředu víte, že bude překvapivý a stejně překvapí.

• 5.4.2011  19:18

Telefonní budka pod zemí. Pod zemí v rakvi stačí samo o sobě k vyvolání prvního (negativního) feelingu z filmu ještě před filmem. Rakev není tak klaustrofóbní jako v případě Záhadného zmizení, evokuje spíš pocit bedny s živým nákladem, což lehce zmírňuje tísnivý dojem obcházející smrti. Velkou rakev kompenzuje "velký" Ryan Reynolds, který se Paulem Conroyem vyškrábal ze škatulky (mnou) opovrhovaných plochých "hezounků" a dokázal pro mě víc než být skvělým hercem, být Paulem Conroyem, mužem jehož osud mě nutil slzy prolévat a rozčilovat se nad stavem světa. Buried udržuje po celý čas strávený pod zemí takovou atmosféru bezmoci a zoufalství, že máte chuť Paula Conroye vyhrabat vlastníma rukama. "To be Buried" je a bude moje druhá nejhorší představa možné životní "SITUACE". Paul Conroy by mi určitě dal za pravdu.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7