Sedm epoch rocku (2007) (seriál)

Nádhera! Málem jsem brečel u metalu.:) Ano, sice se zde hodně mluví o sexu, drogách a nezákonných činnostech, ale zároveň mám otevřenou pusu, když poslouchám ty jména, ty písničky. Poslouchám R'N'R a Country, ale miluju hudbu a hlavně historii hudby a tohle je ono!

Kmotr (1972)

Skvělá práce Marlona Branda. Naprosto mě svým výkonem okouzlil. Ale není jediný. Robert Duvall a James Caan. Duvall mě dostal svým klidem a naopak James Caan svou výbušností. 3 skvělé výkony mají zastrašit Al Pacina? Ne! Hraje to, jak Duvall a Caan dohromady. Nejdříve klidný vojáček z kterého se vyklube druhý Santino. K čtyřem skvělím výkonů úžasný reřisér a skvělí příběh o rodině Corleonů.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Tom Hanks a Leonardo DiCaprio jsou stvořeni pro tuto roli. Leonardo jako Frank dodává filmu mladost, chytrost a Tom Hanks jako Carl dodává zkušenosti. Jeden z nejlepších výkonů Hankse i DiCapria.

Forrest Gump (1994)

Nezapomenutelné citáty. Nezapomenutelný příběh. Nezapomenutelný výkony herců. Můj nejoblíbenější film! Tom Hanks zde podává svůj nejlepší výkon a že jeho výborných výkonů je opravdu hodně. Emoce se u filmu hodně střídají, protože... Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš... dále smích/smutek a v zázračných botech, až do reálného času. Zklamání je jen to, že Forrest není na CSFD jasná jednička.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Skvělý díl, můj nejoblíbenější. V tomto díle vyvrcholí hned několik okamžiků. Vrcholí zápletka s profesorem Snapem, která je podle mě nejlepší z vedlejších epizod. Dále vrcholí emoce a vztahy vedlejších hrdinů. I Draco Malfoy stojí před rozhodnutím, jak se zachová, ale naprosto nejlepší na tomto díle je Horácio Křiklan! Postupné poznávání Toma Riddla přes postavu profesora lektvarů je dokonalé. Perfektní ztvárnění vztahu student-učitel. Parádní příprava na úžasné rozuzlení. Jak jsem už psal, můj nejoblíbenější díl ze všech.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Už jsem psal, že se mi při tomto filmu 7x otevřela pusa? Třeba když elegantní Benjamin a půvabná Daisy večeří a potom mu Daisy zatančí v mlze. Nebo když syn a otec sledují slunce...Nebo třeba když protínající se události rozhodnou o tom, že Daisy už nikdy nebude tancovat. Také když mladý Benjemin a krásná Daisy prakticky žijou na madraci a hraje jim do toho má oblíbená písnička od Beatles, Twist and Shout... Také třeba když čtyřicetidevítiletý Benjemin se čtyřicetitříletou Daisy přemýšlí o tom jak se setkávají a Daisy řekne velké překvapení. A nebo také když Caroline, že Benjamin je jí otec. Nebo třeba když se mladý Benjamin svěřoval Daisy, že jeho pocity jsou něco jakoby prožil celý život..ale nic si nepamatoval. Úžasný film...

Zelená míle (1999)

Zelenou míli mohu vidět po desáte, ale nakonec mě vždy velmi dojme. Sešli se tu tři opravdu vynikající výkony. Nejdříve bych chtěl vyzvednout Toma Hankse, který celou dobu hrál s ledovým klidem, ale stejně na závěr trochu emocí ukázal. Další perfektní výkon předvedl David Morse, který se snaží celou dobu napodobovat Toma Hankse a také do toho přidává kus svého umění a to výborně. A samozdřejmě nejlepší nakonec - M.C. Duncan alias John Coffey. Po celý film prožíváme magickou atmosféru a nakonec, jako bychom chtěli, aby nefungovalo elektrické křeslo.

Amadeus (1984)

"Dokonalost vs průměrnost" ; "Dobro vs zlo" ; "Spravedlnost vs nespravedlnost" ; "genialita vs hloupost" ; "Bohatství vs chodoba" Střety se kterými se setkáváme v politice, práci, osobním životě a také v hudbě. Také takto to pan režisér Miloš Forman pojal. Zářivý příklad dokonalý, dobrý, spravedlivý, geniální, ale chudý Mozart, proti 3 (4) průměrným, zlým, nepravedlivým, hloupým, ale bohatým postavám. (Tři velmi záporné vlastnosti nahradí bohatství...) Téma vskutku zajímavé, které platilo, platí a nejspíše dlouho platit bude. Pan Forman toto téma výtečně přenesl z minulosti do současnosti. Samo o sobě je téma "Zlo vs dobro" nudou v tomto případě spíše vyvolá agresi. Ovšem pokud je doplněno úžasnou hudbou, kterou mimochodem moc obdivuji, skvělými hereckými výkony a napínavými zápletkami, vznikne něco nadpozemského.