Králíček Jojo (2019)

Zasmial som sa v podstate iba raz, a to na tom hajlovaní, čo je trochu málo, komédia to teda nebola, skôr smutná psycho dráma.... No ale čo tá muzika? Nejaký dobový podmaz by sa nenašiel? Museli do antihitlerovskej "komédie" pchať Beatles? Churchill by na to povedal určite niečo v štýle...then why the foking music?

Příběh kmotra (2013)

Páčilo sa mi to. Ondřej Vetchý mi miestami pripadal ako Robert de Niro. Len to spracovanie trochu krívalo. Mne dosť vadila hlasitá hudba, ktorá sa miešala so značne basovými hlasmi. Basové hlasy mali dokonca aj niektoré ženy, čo ma len utvrdzuje v tom, že záverečné spracovanie filmu asi neprebehlo tak, ako malo. Taktiež, buď vrieskala hlasná hudba, ktorú som stíšil, pričom o minútu som už nepočul o čom sa zase rozprávajú...alebo hudba a rozhovor šli zhruba v rovnakej hlasitosti, takže som nerozumel všetkému, o čom sa rozprávajú...no čo už, nie každý režisér je Spielberg.. A ešte mi chýbalo napätie, prípadne nejaká pozitívne rozvinutá postava, o ktorú by ste sa báli, napr. ňou mohol byť ten noname zavraždený novinár. Vyšetrovateľ ako hlavná postava bol nevýrazný...Lukáš Vaculík bol skvelý vo filme Metanol ako podvodníček, prípadne by sa hodil ako zlý kráľ do rozprávky, ale ako spomalený vyšetrovateľ sem nejako nepasuje. Každopádne, nebolo to zlé, ja by som tomu dal slabšiu dvojku.

Ledové království II (2019)

Dcéru to baví, pozerá to stále dokola, a tak si to občas nechtiac pozriem aj ja. Podľa mňa to nie je zlé. Na mňa je tam však príliš veľa zbytočného spevu.....asi preto, že je to animovaný muzikál :))

S tebou mě baví svět (1982)

Toto ma nikdy nebavilo. Nemám rád tieto rodinné tragikomédie pre masy, ktoré v podstate ani nie sú vtipné. Ale za komunizmu nič nebolo, nikde ste nemohli chodiť, nič ste nemohli podniknúť, tak tomu väčšina z nostalgie za takou "slobodou" dáva plný počet. Ale každý máme nejaké úchylky....

Probudím se včera (2012)

Zasmial som sa mnohokrát, a bavil som sa neskutočne....keď teda odhliadnem od technického spracovania efektov a intermezza v podobe akejsi spoločnosti, ktorá len tak z ničoho-nič neznámokomu a neznámonačo poskytovala služby cestovania v čase. Už je to asi klišé, ale Eva Jozefíková to skvele a prirodzene zahrala, a ako bonus, bol na ňu aj vskutku príjemný pohľad. Trochu mi vadil ten priblblý strih hlavného hrdinu, to si myslím, že kostyméri prehnali, a ešte aj to, že ako "mladý" vyzeral aj tak stále na 25...vrásky proste nezaprieš. Radšej mohli použiť iného herca v tejto časovej línii. Pripadalo mi to ako v seriáli Beverly Hills 90210, kde výzorovo 30 roční chodili ešte na strednú školu....Ale inak oukej, za mňa príjemne prekvapenie, asi to bude tým, že som od toho veľa nečakal. Na druhej strane, keby ma táto komédia skvele nepobavila, tak by som určite začal riešiť detaily s cestovaním v čase, čudné detaily správania jednotlivých hrdinov, a iné nelogické veci, ale to by bolo už iné hodnotenie. Našťastie však o to v tomto filme nešlo, a primárne som to vnímal ako komédiu, nie sci-fi.

Manželská historie (2019)

Väčšinu filmu som nemohol pochopiť, ako sa dokáže pekná herečka ako Scarlett, zohaviť takým antisexi zostrihom ala babka. Babkám sa už nechce starať o vlasy, tak sa strihajú na futbalistov. No a na Adama Drivera som už dlhodobo alergický, bez ohľadu na jeho herecký výkon v tomto filme, by mohol hrať akurát tak nejakého nacistického dôstojníka, na to má výzor, nie však vo filme tohto typu. Na základe tohto, som už ani nedokázal vnímať dej tak, ako sa ho snažili v podstate dobré herecké výkony premietnuť. To je niečo podobné, ako keď počúvam človeka, ktorý ráčkuje. Toto jeho rozprávanie ma tak šokuje, že sa nedokážem sústrediť na to, čo vlastne ten človek hovorí. Následne mi dráma pripadala ako zmes zbytočných dialógov, teda vlastne dlhých monológov, ktoré riešia vlastne jednu jedinú vec, a to starostlivosť o dieťa. Normálni, psychicky zdraví ľudia v normálnom svete by nepotrebovali toto riešiť cez právnikov, a následne sa tým ešte ukázať cez film natočený na základe skutočnej udalosti. Režisér sa teda nemá čím chváliť....najprv nevera, medzitým manželku držal na reťazi, potom rozvod, a ešte sa aj na ňu prostredníctvom filmu sťažuje. Tak mu treba, keď má rozum v gaťach. Nehovoriac o tom, že sa hádajú cez právnikov, z ktorých každý ich stál minimálne 500 dolárov/hodinu.... a aj keď je tento film slabší pokus o umelecké dielo(to musím uznať), som alergický na sledovanie osudov takýchto hlupákov, ktorí pripravia svojho syna o budúcnosť, len kvôli vlastnej márnomyselnosti, ktorá plynie hlavne z nedostatku zdravého rozumu. Jedno z druhým, čo ja neznášam, sa v tomto filme stretlo, a takmer som tomu dal odpad.

Hercule Poirot (1989) (seriál)

Čím viac to pozerám, tým viac sa mi to zdá nudnejšie, a tým viac sa mi zdajú Poirotove závery vycucanejšie z prsta. Keby natočili len zopár filmov, tak by som im to prepáčil, že sa do časového rámca nezmestili niektoré analýzy, ale pri 45 častiach už mohli niektoré, bežnému človeku, nezrozumiteľné excesy a myšlienkové pochody hlavného hrdinu aspoň trochu osvetliť, bolo by to zábavnejšie. Niektoré časti sú také ospalé, ako Mr. Bean bez komédie a bez slov, len na konci zaznie TADÁ...a hľa pozrite kto je vrah, to by Vás ani vo sne nenapadlo, že obyčajní diváci?

Na nože (2019)

Dej celkom predvídateľný, ale aj tak som sa skvele bavil, ako už dávno nie...pri detektívke. Že to niekto našil, muselo byť každému zjavné už od začiatku. A Daniel Craig by v pohode nahradil kŕčovitého "Poirota"...verím, že ešte s ním niečo podobné natočia.

Parazit (2019)

Všetko bolo fajn, len ten záver bol taký divný, nechápem prečo toho riaditeľa Paka nakoniec zapichol...na to, aby musel do konca života žiť v pivnici?

Sviňa (2020)

Presne takto som si už dávno predstavoval, ako to asi v našej krásnej krajine dlhodobo funguje. A oni o tom ešte urobia film....to je zázrak. Škoda len, že to bolo také krátke. Stovky hodín, a až seriál by bolo vhodné z fungovania tohto štátu natočiť. A každá časť by bola šokujúca. Keď už fet a peniaze zatienia politikom posledné zvyšky inteligencie a rozumu, tak vtedy to dopadne presne takto....jednotlivec a ľudskosť je pre nich len štatistika....a ešte ten bordel nazvú tak cynicky, že sociálny štát. Verím, že Božie mlyny stále melú a poriadne to týmto neľudským sviniam čoskoro zrátajú.