1917 (2019)

Na začiatku som sa bál, že to bude len zase nudná dráma, a taktiež som nečakal, že ma bude niečo z 1. svetovej vojny baviť. Ale opak sa stal pravdou. Napínavý príbeh o úlohe, ktorá bola v podstate už vopred neuskutočniteľná, Držal som im palce od začiatku do konca, a bol to teda poriadny nervák. Čo sa mi tiež páčilo, boli kulisy, tie vyzerali neuveriteľne autenticky.

Padesát odstínů šedi (2015)

Dobře bobře, tak som sa po piatich rokoch odhodlal pozrieť tento film....a nič sa neudialo. Žiadne emócie, o ktorých som počul, to vo mne nevyvolalo, ani kladné, ani záporné, skrátka a dobre, bolo mi to fuk, ako to dopadne. Dakota Johnson nie je môj typ, ale páčil sa mi jej hlas, teda vlastne nie jej hlas, ale ten z dabingu, pretože bol taký nevinný, v plnom protiklade s tým, čo sa vo filme dialo, resp. mohlo diať. No a to bolo tak zhruba všetko, čo sa mi páčilo. Okrem iného Dakota vo filme nevyzerá na 26 rokov, ale na podstatne viac. Asi to bude tým, že ako vyliečená alkoholička si toho prežila veľa...nebudem hádať, či nasávala aj počas filmu, ale alkohol a cigarety sa prejavia na človeku tak, že vyzerá omnoho staršie, obzvlášť u žien. Dokonca stará vykopávka Jennifer Ehle, spolubývajúca Dakoty, ktorá má o 20 rokov viac ako Dakota, mi tam pripadala ako jej skutočná spolužiačka. No ale to bol blbý výber herečiek, povedal by som, že ala Beverlyhills90210, kde boli študenti ešte aj štyridsiatnici....u nás to nazývame, že veční študenti.

Titanic (1997)

Kedysi dávno som sa nakazil Titanic horúčkou, a odvtedy ma už nepustila...a ako tak pozerám, určite nie som sám.

Sophiina volba (1982)

Značne prestrelená stopáž. Ja by som vystrihol všetky nudné, zbytočné a väčšinou nepodstatné scény, skrátil to na cca 80 minút. Potom by sa to dalo ako-tak pozerať. Toto je jeden z mála filmov, kde chápem vysoké hodnotenie, ale mňa to nejako nechytilo. Slabých 50%.

Saulův syn (2015)

Šedá zóna bol ďaleko lepší film, toto ma maximálne nebavilo. Malú hviezdičku za ponurú a bezvýchodiskovú atmosféru. Ostatné nula bodov....dej, logika, historicky nepresné, rozmazané exteriéry...to bolo k čomu dobré? Exteriéry mali pripravené skvele, ale aj tak nič z nich nemáte, lebo väčšinou času sú rozmazané. Herci sa zbytočne snažili, keď namiesto ich výkonu vidíte iba chrbát. Bezvýznamný člen sonderkomanda mal vo filme v podstate voľný pohyb po celom tábore, na základe zmapovaných historických udalostí všetci musia vedieť, že to tak nebolo. Iba zopár väzňov sa mohlo pohybovať takto, a museli byť skutočne významní pre chod tábora...a Nemci nechodili ozbrojení vo väčšom počte do interiérov medzi väzňov, a hlavne nie medzi väzňov dobre-živeného Sonderkomanda, pretože sa báli.....však existujú desiatky kníh, a hlavne z Auschwitzu, ale tvorcovia sa asi neobťažovali väčšinu z nich prečítať, detto filmoví kritici... Taktiež, toho hlavného aktéra by som počas sledovania najradšej nakopal, hlavne kvôli tomu, že zapríčinil smrť niekoľkých ľudí, x-krát ohrozil aj seba, a to len kvôli záujmu, s ktorým už aj tak nikomu neprospel. Namiesto toho, aby sa staral o živé bytosti, tak sa staral o mŕtve. Bezvýznamné je posolstvo tohto filmu, je až podivné, že to získalo nejaké ocenenia. Ešte aj tá poplašná siréna vo filme neznela vierohodne.

Díra (2019)

Drsný a nechutný horor, v štýle Cube. Ale nepripadal mi až tak zábavný ako Cube(1997). A taktiež mi to ako sci-fi veľmi nepripadalo, najviac sci-fi bola tá panna cotta, ktorá dorazila v celosti až na 333. poschodie.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Geniálna ukážka toho, akoby sa dalo z malého rozpočtu zarobiť majetok. Stačí dobrý nápad, pár ukecaných hercov a jedna izba. Mne v konečnom dôsledku vadila iba jedna jediná vec, ale nebudem ju tu spomínať, lebo už sa tu opakuje v komentároch asi 1000 krát.

Král (2019)

Výborne podaná ponurá stredoveká atmosféra, ktorá len podčiarkovala zbytočnosť existencie v tomto čase. Nechcel by som tam žiť.... Čo sa týka filmu, tak poviem len to, že menšia škoda bola, že sa prvé 2/3 filmu takmer nič dôležité neudialo, pretože keby som bol zlý, tak by som toho povedal viac....napr. aj to, že podstatnú časť filmu, kedy sa niečo dialo, som videl už v dvojminútovom traileri.

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Keď už nie je čo vymyslieť, a všetko poviete v predchádzajúcich častiach, avšak v Pixare to ešte stále nejako dajú dohromady, že sa na to dá pozerať. Každopádne príbeh je teda najslabší pilier tejto štvorky, ostatné je fajn, hlavne vizuál. Deti to veľmi nebavilo(hlavne druhá polovica filmu), ale mne sa to páčilo... až na ten zbytočný a opakujúci sa príbeh.

Norman a duchové (2012)

Malo to všetko, čo má správny animák obsahovať...trochu lásky, strach, humor, hudbu, slabší príbeh, výborný vizuál a aj nejakú tú ideu. Ale nejako to nestačilo. Keď to spriemerujem, tak z toho vypadne vlastne len ten priemer, ktorý sa stratí v "šedi" ostatných.