Zaklínač (2019) (seriál)

Koukatelné to je, to bezesporu. Nicméně já nikdy nic od Sapkowského nečetl, Zaklínač mě minul téměř zcela. Jediné co jsem kdysi na půl oka viděl, byl polský seriál, který mě svým zpracováním a neherectvím většiny "herců" od dalšího zkoumání (možná zajímavého) světa Bílého vlka a jeho (ne)přátel spolehlivě odradil. Jo a taky jsem chvilku hrál první PC hru (která ten seriál převyšovala snad ve všem, kromě naprosto otřesného dabingu hlavní postavy, kdy Geralt zní jako po oboustranné mozkové příhodě). A vzhledem k mé téměř kompletní nepolíbenosti světem Zaklínače jsem doufal, že nový seriál mne do něj příjemným a inovativním způsobem uvede. Pravda nemohla být vzdálenější. Seriál na vás hned zpočátku začne chrlit desítky jmen postav a míst, z nichž mnohá jsou navíc pro ucho téměř totožná, o kterých vám ale zároveň neřekne nic dalšího či bližšího, takže nemáte jinou možnost, než je zapomenout, abyste udrželi v paměti ty, která se zdají mít pro další děj větší význam (mnohdy je zapomenete během dalších pěti minut). Jak praví Cimrmanův Karel Infeld Prácheňský ve hře Záskok: "Člověče, vy tam máte figur jak na orloji." Zhruba během 3. či 4. dílu vám pak začne docházet, že se děj pohybuje nejméně ve dvou rovinách, které spolu zřejmě nějak souvisí, ale vy nemáte ani páru proč. Snažíte se tak zachytit střípků informací (které na vás postavy chrlí plnými hrstmi), jako například, že mágové nestárnou (nebo možná jo, ale pomaleji, to jsem taky nepochopil), mimochodem prohozená věta o už 30 let trvající službě u dvora, nebo že ta praštěná holka, co tam od začátku zmateně pobíhá od jednoho masakru ke druhému, se vlastně ještě nenarodila a za otce bude mít zahradního všežravce. Maně na mysli vytane věta z dalšího Cimrmanova majstrštyku Němý bobeš: "Jeho děj vyprávět bych nesvedl. Autor vracel jej hned do minulosti a hned zase zpátky, takže jsem brzy nevěděl, kde vlastně jsem." Prostě zmatek, který bohužel nezachrání ani velkolepá výprava a CGI jedoucí naplno. Knihy se mi zatím pořád ještě číst nechce, takže možná při čekání na další sérii opráším PC a budu doufat, že mě hry do tohoto podivného světa zasvětí lépe, než tenhle mišmaš od Netflixu.

Čertí brko (2018)

Rozhodně lepší průměr, objektivně kolem těch 60-65%, takže na 4 hvězdičky to není. Ale vždy jsem rád, když vidím vývoj postav - třeba když to čert s hodností vraníka (vlastně vlka) časem dotáhne až na úřad Lucifera. :)

The Mandalorian - Kapitola 7: Zúčtování (2019) (epizoda)

Příběh první série se chýlí ke konci a tak nám děj začíná gradovat, ovšem že to bude takto kulervoucím způsobem, to jsem nečekal. Vždy jsem Star Wars považoval proti Star Treku za infantilní, ale s příchodem Rogue One jsem byl přesvědčen o opaku a Jon Favreau mě definitivně utvrdil v tom, že i Star Wars vás mohou přikovat do sedačky, pokud je má na starosti někdo, kdo má znalosti a hlavně KOULE! Kdo nedá 5 hvězd, nemá rád Star Wars.

Krajní meze - Lehká brigáda (1996) (epizoda)

Z Krajních mezí jediný díl, který se mi vryl do paměti. Může za to nosný, velmi temný příběh a zejména pak geniální konec povídky. V hlavních rolích Terminátor T-1000, Tatanka a Wesley Crusher. Co víc by člověk od sci-fi mohl chtít?

The Mandalorian - Kapitola 3: Hřích (2019) (epizoda)

První tři díly Mandaloriana v sobě mají stokrát víc napětí, nápadů a původního ducha Hvězdných válek, než v sobě mají tři poslední trilogiové filmy...

Konec věčných časů (2019) (TV film)

Vhodné, neřkuli nutné, by bylo vysílat podobné programy denně. Bylo by to pro myšlení běžného českého diváka mnohem přínosnější, než 5x denně vidět na 5 různých stanicích 5 různých dokumentů o Hitlerovi...

Ochránci (2017)

Jak neni něco z USA, tak se to pánům nelíbí. Já kdybych před vás pánové postavil dvě krabičky od sirek ale dvě NAPROSTO stejný krabičky a o jedný z nich vám řekl, že je z USA, tak která by pro vás byla lepší co? Samozřejmě ta americká. Americká samozřejmě. Mám intenzivní pocit, že většina zdejších hodnocení proběhla na stejném základě, jako výše uvedená citace z Pelíšků. Je to tupé, to bez debat, ale dle mého se to naprosto vyrovná většině americké filmové produkce, zejména té komixové. Jen na ty patetické patriotické kecy je člověk tak nějak zvyklejší od Amíků a teprve když je řekne Rusák, tak vyzní konečně pravdivě - čiliže naprosto debilně.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Ještě nikdy jsem po dokoukání jakéhokoli pořadu neměl tak intenzivní pocit, že jsem právě sám sobě provedl frontální lobotomii... Rezavým hřebíkem... Říkal jsem si, že 21 minut mě nezabije. No, bylo to vážně o fous. V každém případě garantuji, že cca od 10. minuty začnete doslova fyzicky cítit, jak vám umírají mozkové buňky. Zbytek odpoledne strávím tím, že jdu zvedat hodnocení Modrým kódům, Ordinacím, Policiím v akci, Ulicím a spol. minimálně o 1 hvězdičku. Protože házet tyto pořady do jednoho pytle s Premiérem by bylo minimálně nefér...

Bakaláři - Knedlíky (1981) (epizoda)

Největší sranda na celé povídce je, že je tam použita přesně ta samá hudba, jako v o rok starší pohádce Strach má velké oči (můžete se přesvědčit, běží při závěrečných titulcích). :)

Poznamenaní (1948)

Vzpomínám si, že film nám kdysi dávno pouštěla naše angličtinářka ve škole s tím, že je tam slyšet vedle sebe angličtina, němčina a na to, že jde sice o zahraniční film, také čeština, jelikož dvě hlavní postavy jsou Češi. Kupodivu se mi film moc líbil a překvapil mě už tehdy tím, že mě jako nastávajícího puberťáka dokázal zaujmout.