Muf911

okres Praha

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 26.4.2020  22:20

Čekal jsem víc. Muzikál s Elvisem a auta z 60. Let zní dobře. Bohužel scénář o ničem a ponaučení taky nic. Závody nezaživné a archaická zpětná projekce při závodech. A skončilo to tak nějak divně, bez uzavření.

• 30.3.2020  22:33
    Teroristka (2019)

Náramně jsme se bavili. Super dialogy, super scény.

• 17.3.2020  23:14

Další film v sérii virových, které si pouštíme v okamžicích nejtěžší karantény za řádění viru SARS2. Tohle výpravné dílo se spoustou efektů a výbuchů má ale dost slabý scénář plný děr a profláklých klišé. Taková typická americká katastrofická slátanina na pomezí Hollywoodu a B-čkových hororů, kde sice hraje Brad Pitt a pár dalších slušných herců, ale jinak si na to po čase ani nevzpomenu. Teda dokud opět nebude zákaz vycházení.

• 15.3.2020  23:08
    Nákaza (2011)

Jaký film si při dnešní koronavirové apokalypse pustit? Jasně. Ten o podobné nákaze, ať víme, co nás čeká. Ve filmu je virus sice výrazně nebezpečnější, jinak je paralela až strašidelně přesná.

• 7.3.2020  23:43

Je to jako film blbost, ale zajímaly mě záběry z Prahy konce 50. let. A dobové dopravní prostředky.

• 13.1.2020  19:21
    Deadpool (2016)

Rozhodně tenhle Xmení film není pro děti. A oproti ostatním je hodně naturalistický a o brutální a sadistický smrti zde není nouze. Na druhou stranu je tu spousta hlášek (na nich je to v podstatě založeno) a člověk je na první pokud ani nestihne všechny pobrat. Takže vtip a rychlý spád to má.

• 2.1.2020  21:34

Zajímavý příběh. Dobře zpracováno. Líbilo.

• 29.12.2019  23:17

Protože jsem četl všechny díly a jsme momentálně ve tří čtvrtinách poslední knihy, tak mi tohle docela nesedlo. Protože to prostě není podle knižní předlohy. Přijde mi, že si autoři jen vypůjčili par postav a základní děj a z toho udělali paskvil. Kolikrát ani člověk nechápe motivaci jednotlivých postav nebo proč jsou zrovna na místě, kde jsou. Abych ale nekritizoval, tak film má spoustu cool momentů, některé atraktivni akční scény a dobrou atmosféru. Ale prostě nechápu, proč udělali tenhle one off film, když to má být trilogie. Jak tady chtějí navázat? Asi nijak.

• 15.12.2019  22:56
    Manifest (TV seriál) (2018)

Celou dobu mě to i přes některá hluchá místa bavilo. Byl jsem připraven dát minimálně 4*. Ale ten závěr vyšuměl dost do ztracena a i mě to celé najednou přišlo jako ztracený čas. Třeba se to ve druhé sérii nějak rozluští, ale vzhledem k tomu , že jsem četl, že druhá série nebyla jistá, tak s spíš myslím, že autoři rozjeli velkou jízdu a nemají to úplně domyšlené.

• 14.12.2019  23:49

Slabší díl. V podstatě jde o to, že vyhrabali egyptského mutanta z 3000 let BC a ten se snaží zničit svět. Samozřejmě je poražen. Kromě zdůvodnění, jak Charles Xavier přišel o vlasy tu v podstatě nic nového pro děj není.

• 29.11.2019  22:02
    Okupace (TV seriál) (2015)

Byl jsem na tenhle seriál zvědavý, nejen že jedním z autorů Jo Nesbo, že to zde má vysoké hodnocení, ale taky že má trošku téma podobné zkušenosti Československa ve 20. století. Ale nedalo se to sledovat normálně. První dva díly jsem sice zkouknul, ale celý prostředek jsem musel přetáčel, abych u toho neusiluje budou. To, co jsem možná přehlídl, pak bylo v kostce shrnuto za minutu na začátku dalšího dílu. Děj mě vůbec nebavil, skoro iritoval. Ke konci se to pak zase trochu rozjelo, takže poslední dva díly jsem viděl skoro bez přeskakování. Spoiler: Myslím si, že to téma je přitažené za vlasy. Na základě zkušenosti, kterou si Evropa prošla celé dvacáté století, by státy EU nedovolili takovéto vměšování Ruska do věcí suverénního státu. Ani Amerika, nehledě na to, že východiskem seriálu hned na začátku je předpoklad zániku NATO. Chápu, tvůrci chtěli představit alternativní budoucnost s použitím aktuálních témat světové politiky, jako je globální oteplování, využívání fosilních paliv, rozpínavost Ruska a jeho hybridní způsob boje, ale lidstvo není úplně nepoučitelné. Ač Norsko není v EU a teoreticky by ho Evropa mohla lehce ignorovat poté, co je naštvaní s rozhodnutím přestat těžit ropu, když jinde na světě se už nedá sehnat, nedokážu si představit například pobaltské republiky, Polsko nebo Švédsko, jak se na Nory totálně vyprdnou, ať sije Rusové sežerou.

• 16.11.2019  23:24

Film o jednom z nejvýznamějších závodů jsem samozřejmě vidět musel. Ale je to vcelku slabší kousek, psali to lidi, co si Mille Miglia vzali jen jako pozadí pro příběh jak z telenovely. Samozřejmě nerozumí ani autům ani historickým závodům a ani si nedali práci s bližším prědstavenim některých z těch vzácných kousků, které jim dělají křoví. Navíc jsem to viděl s českým dabingem, který byl naprosto zoufalý. Zajímavosti: ústřední dvojice jede závod na Mercedesu 300 SL Gullwing, u matky hlavní hrdinky v garáži stojí Mercedes 300 SL roadster, zámožný pár soupeřů má Cisitalia 202 a dvojice mladíků jede na policejní Lancii

• 15.11.2019  22:36

Červená knihovna pro starší ženy. A aby si pánové moc nemohli stěžovat, tak tam dali nahé krásky. A hodně.

• 11.11.2019  14:15

Travolta dobrej, ale film jako takový zapomenutelný.

• 10.11.2019  21:02
    Le Mans '66 (2019)

Další z naprosto excelentních automobilových filmů. Ač docela dlouhý, ani na vteřinu jsem se nenudil. Docela by mě zajímalo, co všechno je podle skutečnosti a co je vymyšlené. Každopádně po všech stránkách perfektní. Jinak dvě drobné chyby z pohledu fanatického poršisty: 1. Na začátku filmu jede Shelby ve Speedsteru. A startuje ho pravou rukou, Porsche má zapalování nalevo od volantu. 2. Asi vprostřed závodu Ford předjíždí Porsche 911, na kterém jsou přední světla v US verzi (tzv. Sugar scoops) , která se dávala až od roku 1968.

• 6.9.2019  23:08
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Jeden z nejlepších seriálů. Přišel jsem na něj sice trochu opožděně, ale hned po prvním dílu jsem tomu maximálně propadl a musel si to dát celé. První polovina je mysterióznější a víc mě magnetizovala, druhá půlka je zase taková temnější, trochu pomalejší a člověk už si na to prostředí zvykl, takže ten wow efekt už trochu odezní, ale přesto tomu dávám plný počet a časem až to pozapomenu si to klidně dám znova a vychutnám si tu atmosféru. A jak řekl v jednom rozhovoru o seriálu jeden z hlavních esenbáků Václav Kopta, vždycky budu rád, že tahle jízdenka do osmdesátek je zpáteční.

• 5.9.2019  15:54

Vzhledem k tomu, že se tento film objevuje často v seznamech nejvýznamnějších a nejlepších filmů vůbec, tak jsem si to nakonec pustil. A zjistil jsem, že jsem o nic nepřišel. Sice je tu pár vtipných momentů, ale jinak mě význam téhle věci míjí.

• 27.5.2019  23:18
    Půlnoční slunce (TV seriál) (2016)

Atraktivní prostředí a zajímavě se vyvíjející severská detektivka mě bavila do šestého dílu. Poslední dvacme zklamaly. Jednak mi přišlo, že bezpečnostní systémy by nebylo tak lehké vyřadit a ještě pár podobných dle mého názoru nesmyslů to celé zkazilo. A proto mě to přestalo bavit.

• 21.5.2019  23:54
    Rivalové (2013)

Dnes, na počest velkého závodníka Nikiho Laudy shlédnuto znova. Ráno jsem se dozvěděl smutnou zprávu, že včera zemřel a tak jsem na večer uspořádal s kamarády promítání. Skvělý film. Potvrzuji svoje starší pětihvězdičková hodnocení

• 9.4.2019  22:34
    Die Affäre Borgward (TV film) (2018)

Film je k vidění na YouTube. Bohužel pouze v němčině, ale dají se k němu pustit automatické titulky. Je zde velice pěkně ukázáno, jak s Carlem Borgwardem zatočili a zničili ho. Hodně podobné téma jako film o Prestonu Tuckerovi, který je samozřejmě mnohem známější, protože ho točili v Holywoodu. Doufám, že tenhle film taky někdy otitulkují nebo přeloží do češtiny, aby si i zdejší petrolheadi a veteránisti doplnili znalosti z historie třetí největší německé automobilky 50. Let.

• 6.9.2018  22:33
    Labyrint (TV seriál) (2015)

Po první sérii dávám absolutní plnou nálož 5*. Seriál na nejvyšší světové úrovni. Plný úžasných vymakanych detailů (skvělá scéna s knězem, který neporušil zpovědní tajemství a přece pomůže policii, nebo s nalezenou Madonnou pod kostelem). Seriál s napínavým dějem, mysteriózní, akční, občas vtipný.

• 14.8.2018  22:01
    Ďáblova lest (TV seriál) (2009)

Super český Robert Langdon. Velmi příjemné překvapeni, které jsem objevil až po devíti letech

• 10.6.2018  21:15

Za ty roky dost vyčpělo. Jako dítě si pamatuju, že jsem se tomu řehtal, dneska jsem to sotva přetrpěl.

• 30.3.2018  23:21

Sice v tom hraje spousta známých herců, má to pěknou komorní atmosféru a občas jsem se zasmál, ale celé je to nesmysl. Plánovitě. Prostě srandičky si dělají z diváka.

• 10.3.2018  22:42

Jednička byla vtipná, tohle je zmatená píčovina.

• 27.2.2018  20:39

V průběhu třetího dílu jsem si zkazil dojem z celé série. Začalo to být nelogické a sentimentální a teenagersky přiblblé, v půlce jsem si říkal, že to autorka snad nemůže myslet vážně, takhle to zazdít. Nakonec se to trochu vytáhlo, happy end se samozřejmě očekával, jen šlo o to, jak k němu dojít.

• 27.2.2018  20:36

Druhý díl je z celé série nejlepší.

• 27.2.2018  20:35

Původně jsem chtěl ohodnotit všechny tři díly najednou shodně, ale po zkouknutí poslední ze tří částí jsem se rozhodl, že jsou tak odlišné úrovně, že to nejde. Takže k prvnímu dílu. Narazil jsem na to náhodou, asi při hledání filmů s tématikou cestování časem. Hned zpočátku mě to uchvátilo a dal jsem to jedním vrzem. Je to sice taková nízkorozpočtová záležitost, ale děj mi přišel dobře promyšlený a docela promakaný, co se paradoxů týká (tohle jsem si myslel po prvním díle). Líbila se mi hlavní hrdinka a hlavně její protivná sestřenice. Filmy jsou natočené podle knižní předlohy, kterou jsem nečetl a ani jsem o ní nevěděl.

• 3.2.2018  22:47

Zvláštní. Viděl jsem i ten novější film, ale vůbec jsem si neuvědomil, že je tohle je originál. Asi mi ten remake tolik neutkvěl. Tohle bylo velmi zajímavé a na svoji dobu super thriller. Z tohoto filmu si snad budu pamatovat čtyři stejně oháknuté únosce, kabáty, klobouky, falešné kníry a brýle. Pánové Green, Grey, Blue a Brown

• 21.1.2018  23:18

Donation sent. Každopádně dobrý film, ne taková bomba, jako jednička, ale přesto pořád dost zajímavý a hluboký, navzdory nízkému rozpočtu.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13