Ženy v pokušení (2010)

Prožívám šok. Opravdu tu po delší době vznikla komedie, která je věrohodná, zábavná, příjemná, dojemná, plná vtipných hlášek a není v ní ani stopa po trapnosti či křeči? Dovoluji si říct, že rozhodně ano! Neokoukaní herci podávají příjemně civilní výkony a celé to má patinu toho, že tohle by se mohlo stát. Vzhledem ke zkušenostem s totálně tragickým Romingem se mi do nejnovějšího Vejdělkova díla moc pouštět nechtělo. Teď jsem rád, že mě nějaký záhadný popud donutil vložit DVD s tímto filmem do přehrávače. Na české poměry posledních let a v kontextu Vejdělkovy tvorby více než milé překvapení! 80%........... Edit po pár hodinách: Ač bych to rozhodně nečekal, tak si čím dál tím víc uvědomuji, jak mě u tohohle filmu primárně bavili herci, což je fakt, který mě vzhledem k obsazení značně zaráží. Předsudky jsou špatné, áááno. ;)

Megapiraňa (2010) (TV film)

Velice špatně ohodnotitelná záležitost. Bez debat stupidní a trapné. Po technické a herecké stránce vyloženě ubohé. Ovšem na druhou stranu mě to ani minutu neneudilo a dokázalo mě to skěle pobavit, i když mám určité pochybnosti, zda si tvůrci přáli abych se polovinu filmu dusil smíchy. P.S.: Nakonec zvoleno hodnocení výrazně více založeno na opravdových kvalitách filmu. Ovšem pokud se chcete zvráceně pobavit, tak Megapiraňa je ta správná volba.

Zrozen k vítězství (1971)

Povedený film v podobném duchu jako dnešní nezávislá tvorba, na kterém je hodně cítit, že je natáčen pod vlivem české nové vlny. George Segal je v roli závisláka, který už na vše rezignoval a plně se oddává své závislosti, poměrně výstižný. Dále pak potěší malé roličky budoucích hvězd De Nira, Elizonda a Younga. "Nejsem na tom závislej, jen jsem si na to zvykl".

Sladké zítřky (1997)

Kdyby film udržel po celou dobu takové tempo a atmosféru jako prvních cca. 40 minut. tak neváhám s plným hodnocením ani chvíli. Takhle je to těsně pod vrcholem. 85%

Selhání vyloučeno (1964)

Skvělí herci a ta hmatatelně tíživá atmosféra versus velice nepravděpodobné chování většiny postav. Nakonec u mě přeci jen zvítězila to atsmoféra a to hlavně díky poslední asi třem minutám. Pískání nikdy nebylo tak deprimující. 75%

Iron Man 2 (2010)

Čistokrevné řemeslo, oproti prvnímu dílu celkem zklamání. Tony Stark už zdaleka není takový frajer jako v jedničce a ani Mickey Rourke jako padouch nijak neoslňuje. Přesto však ucházející zábavná jednohubka.

Robin Hood (2010)

Robin Hood rising. Předem podotýkám, že hodnotím DC verzi. Není to špatné, ale od dua Scott+Crowe očekávám trošku lepší filmy. Robin Hood je totiž pro mě bohužel víceméně tuctovka, která má pár světlých momentů( povedenou hudbu, sympaťáka Russella a skvělé závěrečné titulky), jenže už teď vím, že za 14 dní nebudu pořádně vědět, o čem to bylo. Při pohledu na herecké obsazení jsem se neubránil potěšení, bohužel realita je naprosto jiná. Crowe a Blanchett jako ústřední dvojice poměrně fungují, jenže bohužel společně s Markem Strongem jsou jediní, kdo podavájí své (alespoň) standartní výkony. Hurt, Huston, von Sydow a hlavně MacFadyen jsou na plátně přímo tragičtí. Přesto však bych Scottovi křivdil, kdybych tvrdil, že jsme se nudil. I přes 160 minut stopáže si film udržel mou pozornost poměrně bez problémů. Celkově vzato bych to viděl na 60%. Příště však lépe Ridley! P.S.: Brian Helgeland by za scénář a dialogy k Robinu Hoodovi zasloužil pár facek. Edit: Po 4 letech sundavám jednu hvězdu neb se přiznám, že si z filmu pamatuji de facto jen a pouze ta negativa a těch doopravdy není zrovna málo.

Perličky na dně (1965)

Jako každý povídkový film i tenhle trpí nevyrovnaností jednotlivých částí. Vrcholem je pro mě povídka Jana Němce o dvou pánech na smrtelné posteli. Jediné co mě mrzí je, že do filmu nakonec nebylo zařazeno Passerovo Fádní odpoledne, které jediné přesně vystihovalo to, co jsem od Perliček čekal. Smrt pana Baltazara- 70%, Podvodníci- 80%, Dům Radosti- 50%, Automat svět- 55% a Romance- 75%. Průměr je tedy odpovídajících 66% a tedy silnější tři hvězdy.

Svolení (2004)

Reitmanovy celovečerní záležitosti bezmezně miluji a teď u mě plně zabodoval i na prostoru pár minut. Neuvěřitelně vtipná myšlenka a skvělé napsané dialogy.