Hvězdný prach (2007)

Aby bylo jasno, u čehokoliv, co zavání pohádkou nebo fantasy se mi dělá ve většině případů nevolno a budí to ve mě touhu koukat na umírající koťátka (čest výjimkám v podobně několika animáků, Miayazakiho a většiny LOTR trilogie), ale tohle jsem už od prvního setkání hodně mohl a jak jsem zjistil teď po několika letech, tak to spíš získalo než ztratilo. Ta hravost, epičnost, zábavnost, lehkost, nekýčovost, nenucenost a hlavně moře nadhledu jsou speciálně v tomhle žánru naprosto ojedinělé. Všechny palce nahoru. Jeden z TOP10 poslední dekády. 100% PS: V životě by mě nenapadlo(!!!), že postava homosexuální kapitána pirátů v podání Roberta De Nira může být cokoliv než trapnost. O bože, jak jen jsem se mýlil.

60 sekund (2000)

Technicky slušná žánrovka se solidním tempem, kterou dolů tlačí hlavně strašlivý scénář a kupodivu nevýrazní herci. I když musím přiznat, že osobně mě to pořád baví víc než většina F&F série. 60%

Teorie chaosu (2008)

Sympatický příklad toho, že když se umě pracuje s klišé, tak to může fungovat a důkaz toho, že Ryan Reynolds by se měl držet toho, co mu jde a ne vymetat béčkové blockbustery (R.I.P.D., Green Lantern atp.). Jinak souhlas s tím, že po hodině tomu skutečně zlehka dojde dech, ale i tak se v rámci žánru a US projekce jedna o velice sympatickou záležitost. Víc takových filmů. 75%

Millerova křižovatka (1990)

Rozhodně ne špatné, ale chce to sedět hned na několika židlích zároveň, což pro mě v tomhle případě bohužel naplno zdaleka nefunguje. 70%

Tango a Cash (1989)

Teri Hatcher byla superhot! 60%

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Na poli čistokrevně zábavného (a upřímně hloupého) mainstreamu o třídu výš než díl první, a to hlavně díky Rockovi a Willisovi. 65%

Machři 2 (2013)

Let's face it, jediný důvod proč to sledovat jsou výstřihy Salmy Hayek a postava (míněno skutečně postava) ruské učitelky baletu. První díl mi velice sednul, ale tohle bolelo. 30%

Fanoušci (2009)

Nemůžu si pomoct, ale tohle na mě působilo upřímně a za to před tvůrci klobouk dolů, protože to je u "geek" filmů celkem neobvyklý zážitek. Hodně odlehčená záležitost, kterou nahoru táhnou, krom zmíněné přirozenosti a upřímnosti, hlavně camea (a že jich je) a velice solidní poslední třetina. Nebýt slabšího rozjezdu byly by to velice zasloužené a opravdu nečekané čtyři. What if the movie sucks? 70%