Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Méně akce, méně humoru...méně všeho, na co jsme od Pirátů zvyklí. A to ještě méně než v trojce! Výborná je scéna s mořskými panami a výborný je Goeffrey Rush. Celá zápletka s otcem a dcerou dává jen s povzdechem vzpomenou na zpětně dobře vystavěný vztah Will a jeho otce...pětku už ani nechci.

Fontána (2006)

Na Aronofského nezvykle chladné a neosobní...tři roviny se neprolínají tak hladce, jak by bylo záhodno. Ačkoli má jít o oddanou lásku a pomíjivost žviota, je to celé nějaké prázdné. Rachel Weiss je nicméně okouzlující v obou rolích.

Loudilové (2009)

Překvapivě vtipné a co víc do toho chtít?

Labyrint lží (2008)

Zklamalo mě, že i přes dějovou gradaci nijak negraduje napětí...a celkově je ho tam vzhledem k prostředí méně než bych si představovala. Navíc mi přišlo, že chemie "po drátě" mezi DiCapriem a Crowem přiliš nefunguje. Půměr, bohužel.

Hype! (1996)

jako dokument o grunge a seattlu celkem slušné...pro člověka, který o grunge moc neví (ukazuje kapely před průlomem grunge a taky to, že vesměs za moc nestály). jako dokument obecně typicky "mooreovský". Autor chtěl ukázat grunge jako hnutí nekomerční, hodně prostoru dal Eddiemu Vedderovi a žádný lidem, kteří brali hudbu jako profesi (tohle slovo použije jen Kim Thail ze Soundgarden), tj. Jerry Cantrell, Dave Grohl, případně Chris Cornell. Sláva všechno zničí, lidi se střílejí do hlavy a nechají si cpát do kapes balíčky heroinu...ale svým způsobem to odpovídá roku výroby, dnes už by podobný pohled možný nebyl. Grunge miluju, tenhle dokuement mu prokazuje službu - dobrou jen částečně.

Alpha Dog (2006)

Tenhle film zachraňují nadprůměrné herecké výkony mladých herců, jinak bez nápadu a chvílemi až nudné. Timberlake, Yelchin, Swayne, Seyfried slušné, Hirsch a především Foster fantastičtí. Toť vše.

Nine (2009)

hudebne slabsi nez chicago, obsahove stejne rozmelnene a povrchni. z cisel stoji za to jen fergie, kate a marion. pro me prozatim marshalluv nejslabsi film a nejslabsi muzikal, ktery byl posledni dobou v hollywoodu udelan.

Alenka v říši divů (2010)

tohle mohl natocit kdokoli...vizualne krasne, obcas vtipne a sem tam pekny napad, at uz od burtona nebo od carrolla. ale prazdne, a to jak obsahove tak emocionalne. bohuzel.

Zvrácený (2002)

Problém Zvráceného je v tom, že jeho obrácená lineárnost jde od nejsilnějších momentů k těm, které nejsou slabé, ale na konci, po všem v tunelu a v gay clubu, už prostě nevyzní. Cassel jako vždy skvělý a Belluci nádherná. Ve srovnání s o 2 roky starším Mementem však Zvrácený jednoznačně prohrává.