Ať vejde ten pravý (2010)

Skvělý film se skvělou kamerou, skvělou hudbou a fantastickými herci. Nevidět nejdříve švédský originál a nevědět, že scénář se až na malé detaily prakticky neliší, a že zpracování je o ždibíček méně dokonalé, dám 5*. Ve švédském filmu se holt k emocím musíte propracovávat s postavami, Američané musí mít všechno přístupnější. Chloe Moretz je ohromná!

Fighter (2010)

Není to ničím originální, takových příběhů už bylo, témata byla probrána už stokrát...ale pokud to bude vždycky takhle dobře, není si nač stěžovat. Baleovi hodně prospělo stáhnutí se z hlavních rolí, na jejichž extrémech stál jeho film a stát se součástí kvalitního celku, do kterého se dokázal začlenit i při fyzičnosti svojí role. Wahlbergovi role sedla a ženské obsazení je bezchybné.

Hooligans (2005)

Krásně opravdové a přes svou "britskost" (bez titulků těžké sledovat) přístupné. Líbila se mi kamera při bitkách a britský hudební doprovod. Kdo by to řekl, že takový film může dobře natočit ženská.

Komici (2009)

Judd Apatow neudělal špatný film, jen je mnohem osobnější než všechny jeho předchozí kousky. Zasmějete se u něj párkrát a to ještě musíte dávat pozor a trochu se vyznat v americkém šoubyznisu. Ale snaží se říct víc o tom, jak žijí lidé, jejichž prací je "být legrační", to se cení a nedopadlo to tak zle. Navíc je ze všeho hodně cíti, že všichni lidi, co tenhle film dělali, jsou kamarádi... A Seth Rogen fakt neměl hubnout :-)

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Fantastický námět, kterému by slušelo méně konvenční zpracování, které by lépe udrželo pozornost. U závěru jsem hrůzou zavírala oči.

Soumrak mrtvých (2004)

Kdo miluje britský humor, bude spokojen. A Dylana Morana vidím vždycky ráda :-)

Pevné pouto (2009)

Vím, že to celé dohromady nedrží...skvělé momenty napětí a další detaily jsou ale tak skvělé, že převládlo pozitivní přijetí.

Samotář (2008)

Možná je život opravdu složitější, když o něm zbytečně moc přemýšlíte. Krásný film, příjemná hudba a skvělí herci. Ellen Page je nepřekonatelná!

Smrt čeká všude (2008)

Tenhle film točila ženská??? Nářez! A ten pocit po titulcích...svět, ve kterým žijeme, je občas vážně na hovno.

Precious (2009)

Nemám slov...jestli máte pocit, že se vám vede špatně, pusťte si Precious. Hodně drsné prohlédnutí...