• Krátkometrážní

Jmenuji se Bruce (2007)

Jestřáb a holubice se musí spojit moudrostí.

Trhák (1980)

Nech brouka žít... :)

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Ale hrobnící vědí, co je sranda, jen se už přejedli. Až se ten film dá na chvíli k ledu a objeví se zase až za takových deset let, tak možná. To už i zapomenu na veškeré nechutenství k filmům ze školního prostředí vůbec.

Na samotě u lesa (1976)

Zajímavá byla otázka, proč dědu Komárka nenechali zemřít... Dodalo by to tomu trpký ráz, ale myslím, že by to jen získalo, než naopak.

Zločin v šantánu (1968)

Zločin v šantánu je klasický šedesátkový pelmel. Pod vlivem určité nálady se na jednom filmu sešla parta autorská Škvorecký / Menzel, autorsko - interpretační Suchý / Šlitr, účinkující Grossmann / Smoljak / Svěrák a zpívající Pilarová (plus celá řada dalších nesourodých tváří té doby). Slovy Menzla mělo jít o další krimi napsanou Škvoreckým, tentokrát v retro variantě na způsob Martina Friče. Na papíře zůstal nápad na půl cesty mezi filmy s poručíkem Borůvkou, které se trilogií nikdy nestaly. To se tedy nepovedlo. Ačkoli Suchý byl na každý pád vděčný za další film pro lidi ze SeMaForu. Stažení z kin zapříčinila primárně Škvoreckého emigrace, přičemž někteří by rádi věřili tomu, že tato nepovedená krimi snad mohla být považována za provokativní. Ale ne všechno ze zlatých šedesátých musí být chápáno jako geniální.

Tatínek (2004)

Svým způsobem nádherný dokument, který ale došel svého zadostiučinění z naprosto liché podstaty potřeby "dramatu". S tím ať se jde mladý realizovat jinam.