Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Animovaný
  • Krátkometrážní
  • Dokumentární

Recenze (7 123)

plakát

Kouzelné pohádky o princeznách (2007) 

Disney Princess Enchanted Tales měl být název nového direct-to-video cyklu pohádek s Disney princeznami. Pilotní projekt ale vyšel v době vnitřních změn ve studiích Disney a tak jsme se nikdy nedočkali už ohlášených příběhů se Cinderellou, Belle nebo Mulan. Zůstala jen tato miniatura s Aurorou a Jasminou. Určitě nemůžu říct, že by všechny animované Disney sequely byly skvělé, ale zpětně bych ani netvrdila, že ta vnitřní rošáda ve studiích byla jakkoli prospěšná. Protože se sice zrušily některé sporné projekty, ale zase jsme teď zahlcení hranými předělávkami a seriály pro předškoláky, takže to vyjde více méně na stejno. Keys to the Kingdom je chytrá hříčka na téma, s čím vším se musela Aurora vypořádat za své vlády. Je to milé, vtipné a písničky jsou příjemné. More Than a Peacock Princess pro změnu ukazuje klasickou situaci v Agrabahu, Jasmine nudí princeznovské povinnosti a proto dostane novou práci... v místní škole. Opět vtipná a milá miniatura.

plakát

Karel, Hits und Karneval (1985) (koncert) 

Překvapivě solidní show ze Stadthalle Fürth s našlapaným playlistem. Karel Gott se snažil přecházet z němčiny do angličtiny a koncert i moderovat, což fungovalo přesně do té chvíle, než přišel Felix Holzmann, který ho strčil do kapsy (a namazal si ho na chleba i s celým aluminiovým klíčkem).

plakát

Katy Perry - Ur So Gay (2007) (hudební videoklip) 

Toto že je ten slavný průlom původně křesťanské zpěvačky? Tak hlavně, že to Madonna pochválila a klip byl natočený s fashion dolls. A nebyly to žádné Barbie od Mattelu, ale Fashion Royalty Erin, Ayumi a Francisco od Integrity Toys. Není divu, že později IT vydali také panenku samotné Katy.

plakát

Krotitelé duchů: Říše ledu (2024) 

Ghostbusters č. 5 příjemně navazují na Afterlife. Spenglerovi se v mezičase stali plnohodnotnými krotiteli duchů a pokračují v newyorské tradici. Děcka povyrostla, Dan Aykroyd, Bill Murray a Ernie Hudson dostali zase trochu větší prostor a fungují s novou generací bok po boku. Přímočaré, nekomplikované, pohodové pokračování. #čsfdprojekce

plakát

Krotitelé duchů: Odkaz (2021) 

Ghostbusters č. 4 bohužel vyšli za covidu a ani po několika letech si jejich existence zdaleka nevšimli všichni, kteří si ujížděli na původních dílech. Což je škoda. Ghostbusters č. 3 měli reklamu jistou díky ryze holčičímu týmu. Nová generace vychází z faktu, že zemřel Harold Ramis a celý příběh proto sleduje hlavně rodinu Spenglerů. Koncept jako takový je velmi příjemný, Spenglerovi doposud žili mimo svět krotitelů duchů a společně s jejich objevováním dědictví po dědečkovi si vzpomínky na osmdesátková dobrodružství mohou osvěžit i diváci. V popředí jsou puboši a jejich noví kamarádi ze zapadákova. Všechno do sebe krásně zapadá a nakonec dorazí i Dan Aykroyd, Bill Murray a Ernie Hudson, takže je všechno přesně tak, jak má být. Je to návrat klasické rodinné podívané, která tu dlouho chyběla.

plakát

A trónörökös (1989) (TV film) 

U nás prakticky neznámá koprodukční podívaná. Výběr participujících zemí vytváří skvělou kombinaci a zase trochu jiný pohled. Maďarská část byla vždycky důležitá a tady zaznívají všechny jazyky monarchie, včetně slovenštiny. Neokoukaní maďarští herci a dobře napsaný scénář dokáže zaujmout i takového diváka, který tragédii Mayerling viděl už mnohokrát předtím v jiných dramatizacích.

plakát

Pasáž (1996) 

Pasáž Karla Pecky patří mezi klasické texty 68 Publishers, kde poprvé vyšla v roce 1974. V Herzově filmovém přepisu se stala podobenstvím poloviny devadesátek a zvěčnila tehdejší podobu Lucerny. Některé nápady jsou skvělé, jiné dadaistické, další sporné, přesto celek přináší netušený zážitek. Za jediný hlavní problém považuju klasicky mezinárodní obsazení, které je má prapodivný dabing. Ale jinak je tady naprosto všechno, co od českých devadesátek očekávám, včetně přidrzlé Martiny Adamcové.

plakát

Nová dobrodružství Medvídka Pú (1988) (seriál) 

Jeden z těch legendárních Disney televizních seriálů z 80. let (které jsme v Československu objevili v 90. letech). U Disneye se začali věnovat Medvídkovi Pú už v roce 1977 ve filmu The Many Adventures of Winnie the Pooh, ale protože devadesátkové děti většinou znaly jen tu televizní tvorbu, těžko se jim vysvětloval ten stařičký Disney kánon. I proto jsou dodnes někteří zklamaní, když si vzpomenou na tolik odlišnou poetiku příběhů A. A. Milneho. Co si pamatuju, u nás doma se zklamání nekonalo, na seriál The New Adventures of Winnie the Pooh vzpomínám s láskou a průběžně si doplňuju celý ten fenomén. I když vynechám loutky a 3D animaci, je toho pořád nepočítaně.

plakát

Kronprinz Rudolfs letzte Liebe (1956) 

Jeden z mnoha filmů na téma aféry Mayerling. A jeden z nejlepších, protože ač je to opět to rodinné drama ze života Sissi, není to ani zdaleka tak líbezné jako trilogie s Romy Schneider. Německý jazykový prostor uměl na korunního prince vzpomínat jako na lidské neštěstí, pokaždé nebylo nutné vyprávět román pro služky. Kromě zádumčivého Rudolfa Pracka je tu výtečná zejména Lil Dagover, která si svou Sissi zopakovala po letech od Elisabeth von Österreich.