Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Animovaný
  • Krátkometrážní
  • Dokumentární

Recenze (6 736)

plakát

Vřískot 6 (2023) 

#6 Scream. Nové prostředí sérii úplně neprospělo, ale pořád je tu naštěstí na co navazovat. Courteney Cox je pořád skvělá, dokonce se nám vrátila skvělá Hayden Panettiere a z nové party z minulého dílu je jasnou jedničkou Wednesday Jenna Ortega. Pokud tvůrci dodrží slovo, už teď se těším na sedmičku.

plakát

Čas zrání (1984) (TV film) 

Vzpomínka na mládí herce Jiřího Hromady. Jinak bohužel nijak nadstandardní inscenace, historická látka ze života Josefa Dobrovského.

plakát

Viktoriánky - Dotknutí (2021) (epizoda) 

Whedonova golden age už je dávno pryč. Zlaté časy Buffy/Angela patří televizní minulosti, o filmech ani nemluvě. The Nevers jsou steampunková ztráta času.

plakát

Iveta - Série 2 (2023) (série) 

Co dodat k pokračování Ivety? Máme tu další dekádu ze života české popové zpěvačky, která s úspěchem zvládla přejít z normalizačních estrád do zábavy nové doby. Natočila film, vydala několik sólových desek (jednu v angličtině), sesbírala množství cen, pravidelně vystupovala v televizi, zvládla celá turné s vlastním programem, porodila syna, rozešla se s jeho otcem a přidala se do týmu nejvlivnějšího domácího muzikálu. Bylo by tedy možné představit Ivetu Bartošovou jako tu mladší normalizační hvězdičku, která po revoluci dozrála, a přihodit k tomu širší pohled na zajímavě se vyvíjející devadesátkovou pop scénu. To ale Voyo neobjednalo. Michal Samir nabídl dost nevyváženou řadu, která nabízí prakticky jen analýzu toxického vztahu, jeden psycho díl s nespolehlivým vypravěčem a trochu toho pozlátka. Škoda.

plakát

Maxie's World (1987) (seriál) 

Další seriál k další linii hraček, další soudnička Hasbra s Mattelem. Tady se ještě povedl crossover s Beverly Hills Teens, ale v roce 1990 opět Hasbro prohrálo a Maxie skončila.

plakát

Vánice (1962) 

Kulturní film propagující Horskou službu. Srovnávat filmové kvality se Syny hor by byl omyl.

plakát

Hellraiser (2022) 

#11 Hellraiser. Konečně. Hulu se svým prvním ženským Pinheadem v podání Jamie Clayton vrátilo sérii úroveň. Pokud budou pokračovat, rozhodně to uvítám. A ráda se zase vrátím ke knihám a komiksům, protože ten svět je zkrátka fascinující. Jak to vidím celkově: H8, H5, H4, H11, H7, H2, H6, H1, H3, H10, H9.

plakát

Hellraiser: Judgment (2018) 

#10 Hellraiser. Pokud by celá série skončila Judgmentem, byla by to ostuda, ale pořád je to lepší film, než Revelations a to musí prozatím stačit. Jak to vidím celkově: H8, H5, H4, H11, H7, H2, H6, H1, H3, H10, H9.

plakát

Cesta do nemožna (2019) 

Krásná práce. Čistých 90 minut lásky k němému filmu, národovectví, stylizované herectví.