Avatar (2009)

Sice krásné na pohled, ale žádný extra zázrak to není. Pokud jsou dva největší filmy poslední doby Inception a Avatar, pak jasně vítězí Inception. Alespoň pro mě ano.

Počátek (2010)

... ...... .. já prostě nemám slov. Jestli existuje Bůh, pak jeho jméno zní Christopher Nolan. A teď mne prosím omluvte, jdu si posbírat čelist..

Juno (2007)

Opravdu škoda, že Ellen Page nominaci na Oscara neproměnila, protože by to bylo opravdu zasloužené. Výborný film pro zvednutí nálady.

Pokání (2007)

Celkem zklamání. Po všech těch opěvných komentářích, co jsem si zde četl, jsem čekal naprostou bombu ve stylu Titanicu nebo Cold Mountain. Nebýt dokonalé kamery (opravdu oscarová), dechberoucího závěru a opět dokonalé Saoirse, byl by můj verdikt na 3 hvězdičky. Tím neříkám, že je to pouze průměrný film, ale za srdce mě nějak extra nechytil. Rozhodně bych si ho ale klidně zopakoval.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

První sérii bych hodnotil za plný počet, ale pak to začalo upadat a u některých epizod jsem se vyloženě nudil. Škoda, můj žlutý deštník to není. Ale i tak je to místy super zábava.

Kick-Ass (2010)

.... nemám slov :D... dokonalost i po snad již 10tém zhlédnutí.

500 dní se Summer (2009)

Krása, dokonalost a ještě jedno slovíčko mě napadá, krása.... Na jeho místě bych se do Summer zamiloval taky.

Leon (1994)

Pro mě osobně je to film všech filmů. Dokonalá režie podrthnutá brilantními hereckými výkony. Z malé Natalie Portman byla už tehdy velká herečka. Pokud se mě někdo zeptá na můj nejoblíbenější film, odpovím mu jednoznačně Leon.

Pevné pouto (2009)

Opravdu silný zážitek. Nemohu sice napsat, že to je dokonalý film, protože chyby se zde opravdu najdou, ale i tak se mé emoce dokonale vyřádily. Saoirse Ronan nám pomalu vyspívá do brilantní herečky. Pro mě osobně jsou Lovely bones to nejsilnější, co jsem za rok 2009 viděl. Jen je škoda, že toho z knižní předlohy chybí opravdu hodně.