Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Slušný mix Braindead, Machette a Od soumraku do úsvitu. Ve finále velká zábava na hranici kýče ale budiž. Příběh hadr-nula na druhou, který je totálně zachráněn hereckými výkony. "Chameleonská" postava v roli Rose McGowen (čarodějky Paige ze seriálu Charmed :-) ) je skvělá. Její kulometná noha mi trhala bránici :-) Nejvíc mě dostal Josh Brolin a jeho postava doktora, dokud byl doktorem. Jeho drsňáckému charizmatu by se mohlo pár chlapců z Holywoodu přiučit. Vlastně všechny postavy jsou "komický drsňáci" podobně jako se tváří i celý film. Celkově 3,5*.

Hrdina (2002)

Audiovizuální orgie v podání Měsíčníka, Slunečníka a Větrníka z pohádky Princ a Večernice aneb Nebeský, Zlomený meč a Sněhová vločka v nadživotní roli. Bezejmenný Jet Li jako princ Velen taktéž bezchybný :-D

Wanted (2008)

Klouček McAvoy alias superakční (ne)hrdina a "kulky s volantem" mi přijdou tak trochu jako parodie na cosi. Smísíme-li Noční hlídku s Matrixem a ubereme na vážnosti....ejhle.....je tu Wanted. Opravdu herec ztvárňující hlavní postavu je nešťastná volba, jenž celý film sráží a sráží a sráží. Scéna v závěru, kdy likviduje jakési bratrstvo je toho důkazem. Nicméně 1 hvězda za Angelinu (ta ji dostane vždycky) a 1 hvězda za Vašíka Klausů, který má velkou filmovou roli, aniž by o tom nejspíš tušil :-D Každopádně ten jeho ksicht (křenící se Vašek na všech fotografiích) se stal i ve světě známým :-D

Rychle a zběsile 5 (2011)

Pecka!!! Jednoznačně nejlepší díl celé pentalogie. Maximálně odlišný od prvních čtyř. Takhle měly vypadat všechny. Skvělá akční řežba od začátku do konce. Málokterý film dokáže udržet laťku tak vysoko po celých 130 minut!!! Opravdová žánrová klasika, na kterou se jen tak nezapomene. Vin s Dwaynem absolutní hvězdy filmu a jejich vzájemná rvačka je bezkounkurenční........I love YOU boys :-D Káry vymazlený, že by z toho i v "Pimp my Ride" pukli závistí :-) Závěrečná honička po Riu s trezorem je parádní. Na můj vkus bych tam jen čekal o něco víc pořádně žhavejch brazilek :-) No a Danza Kuduro tomu dodává lesk :-) I přes několik nelogismů absolutních 5 hvězd. Jsem unešen, nadšen, prostě rychlej a zběsilej :-D PS: Kdo si počká k titulkům, dozví se zajímavou věc.........

Nezvratný osud 5 (2011)

Po špatné trojce a tragické čtyřce přichází výborná pětka. Skvělý úvod, průměrný střed a pro mě famózně nečekaný závěr. Doufám že to byl poslední díl a nikdo už takto parádní závěr nebude drtit další slátaninou.

Hráči se smrtí (1990)

Velice hutná a tížívá atmosféra filmu s velmi originální myšlenkou dělá z tohoto filmu ve své době velmi nadčasový snímek, a to i přes některé menší nedostatky.

Super 8 (2011)

"Verbal" to velmi pěkně vystihuje. Americké sračkoidní mozky opět vymysleli pedofilně stupidní hnus. Ano můžeme si tu povídat jaká je to pěkná filmařina, jak to všechno do sebe zapadá, jak nám děcka pěkně hrají.....atd atd atd. Ale proboha proč z těch parchantů dělají supermany??? To jako dementní haranti, který by v reálu sraly kostky maggi tady nacvičujou jaký jsou hrdinové???? Chacha cha, ano klidně, ale jen v případě, že Super 8 by byl zfilmovaný komiks, tam se meze fantaziím nekladou. Ale tady? V tomhle žánru? Co to vlastně bylo za žánr? Komedie, scifi, akční, parodie, horor......ty bláho. Ne takto tedy ne pánové. Kde ty loňský sněhy jsou? Letošní filmový rok vymetá jednu tragickou zatáčku za druhou a ne a ne se z toho vymotat. Spielberg poslední roky stále klesá a klesá a nechci vidět kde to až skončí. Přesto dám 2 hvězdy. Odpad je na míle vzdálený, 1 hvězda za slušnou filmařinu a 1 hvězda za herecké výkony oněch spratků. Tenhle film ale měl vypadat úplně jinak, škoda že zmizí v odpadu dějin

Zrození Planety opic (2011)

Vskutku velmi pěkná podíváná. Více než milé překvapení roku. PS: Postřílet pár desítek nadprůměrně inteligentních opic by trvalo sotva 1 den :-) Zvlášť americký S.W.A.T. by s tím nejspíš neměl problém. 4 hvězdy

Green Lantern (2011)

Proč zatraceně do všech akčních filmů cpou tu nesnesitelnou rádoby romantiku??!!?? Půl filmu pak jen sledujete slaďoučké mumlání které mě opravdu nezajímá v tomto žánru. Nakonec z akčního filmu je tam tak 20 až 30 minut, no je to možný????? Proboha už nechci!!!!! do dvojky prosim Vás hoďte pořádnou "flákotu masa" alá Predátor! Jinak Reynolds mi v roli Lanterna moc nesedí, určite bych tam viděl někoho lepšího. No a samozřejmě Top Gun v prvních 15 minutách je trošku komický. Takže 3 hvězdy

Správci osudu (2011)

Jedno obří lejno plné blbosti až za hrob, je mi zle z té obludnosti. 2 hvězdy za nádhernou Emily a za výkon Matta (každopádně nechápu jak se mohl k něčemu takovému snížit).