• Krátkometrážní

Freedom Riders (2010)

Dokument s velkou edukativní hodnotou, který má i tu rovinu emocionální, nicméně informací je tam tolik, že už to po chvíli nezvládáte.:) 60%

Jako malé děti (2006)

Také se přidám k názoru, že jsem nejprve nepochopila, proč tolik času zabírá ten ,,úchyl" a nakonec mě ten konec naprosto dostal. Ve finále se mi ta dějová rozvětnost zdá jako velkým filmovým plusem. Zvláštní a zajímavý film nabízející mnoho úhlů pohledu. 80%

Hanebnost (2008)

Všichni jsou hanební nebo jen Jihoafrická republika? :) Velmi zajímavý film, co pokládá spoustu otázek, aniž by jich moc vyřkl.

Ať vejde ten pravý (2010)

Twilight předehra :) Ač faktem je, že film za momentální posedlost/opovržení Twilight ságou nemůže. Co mi vadilo - některé nelogické a dle mého názoru zbytečné prvky, které (chápu) tam byly, aby z toho byl udělán horor. Což je trochu škoda. Protože ta hlavní linie filmu je kouzelná. Dvě osamělé, nešťastné dětské dušičky, co tak moc touží,aby je někdo miloval. Nevidím to jen jako film o první a velmi netradiční dětské lásce, ale hlavně o osamělosti. A obě dvě ty děti působí tak ... smutně a nešťastně, což umocňuje ponurost a celý film provázející klavír. Chloe byla kouzelná - tomu děvčátku, co je naprostým outsiderem a nikoho nemá by neodolal nikdo. Nebýt jí, dle recenzí si spíš pustím ten originál - když všichni píšou, jaká je mezi nimi úžasná přitažlivost. Já ji viděla ale i tady. Suma sumárum : záleží z jakého pohledu se na film kouknete. Buď jako upírská hororová kravina nebo psychologické drama. Já si vybrala to druhé, ale protože to první se přehlédnout nedá, tak dávám 70%.

Nevinnost (2011)

Málem jsem si tenhle mistrovský kousek nechala ujít a přitom je to jeden z nejpovedenějších českých počinů. Z komentářů soukromých i csfd mi bylo řečeno, že je to film, ve kterém se prakticky odehrávají dvě do sebe nezapadající dějové linie a to tím stylem, že půlka filmu a pak další půlka filmu. Pro mě to byl film naprosto komplexní a žádný předěl tam nevidím ani když se snažím. A jinak jsem prostě ohromena - dějem, hereckými výkony ....zírala jsem na to od začátku do konce s puseu dokořán, napnutá k prasknutí, jak to dopadne....Ta myšlenka a všechno - prostě dokonalý. Film o kterém přemýšlíte dalších pár dní a i když si ho pustíte znova tak věřím, že v něm najdete plno dalších věcí na zamyšlení.

Ratatouille (2007)

Nádhera, nádhera - Ratatouille mě dostala! Já ho chci domů. :)

Ocelové magnólie (1989)

Nádhera. Takový dokonalý přechod od slz ke smíchu, který se ve filmu střídal, jsem v žádném jiném ještě neviděla. A nenašla bych lepší způsob jak popsat život. Svatba - pohřeb, smrt - narození, smutek - smích a pár nesmrtelných mouder.

Procitnutí v Garden State (2004)

Úžasnej soundtrack. Pro mě otřesnej Zach Braff. Skvělej charakter Natalie. A obyčejnej děj. 50%

Špičák (2009)

Asi neřeknu nic nového než: ,,to bylo divný"!!! Nominaci na Oscara bych tedy nečekala. Brrr fakt divnej film.