The Victim (1980)

Na akční film komplikovaný děj se skvělou choreografií, v němž exceluje hlavně skvělý Leung Kar Yan -Beardy - který se tímto filmem dostal mezi mé akční oblíbence. Kdo si v tomto filmu všimne Karla Maky, ať mi napíše zprávu, má u mě malé plus ^_^. 80 % ps. já pochopitelně vím, koho tam Karl Maka hraje, to je jen taková kvizová otázka ;)

Bláznivá mise 5 (1989)

Laciné céčko, postavené na ukrutném (čti špatném) příběhu, který drží pohromadě jen silou vůle obnošených vtípků, jež viděny po páté už nejsou vtipné. Akce je sestříhána doslova strašně! Nejvíce to bije při automobilové honičce, v níž jsou vidět pomůcky pro jízdu po dvou kolech a také hned v první honičce ve filmu, která nemá hlavu a patu. Potíž je v tom, že i choreografie scén není nijak zázračná, i když se Lau Kar Leung na režisérské stoličce určitě snažil z těch akčních neumětelů (neplatí pro Sama Huie a Conana Leeho) něco vyrazit. A jako poslední věc. Všude na světě, a v Číně obzvlášť, jsou věznice pro ženy zvlášť... Nejhorší filmový zážitek z poslední doby. Zdejší pětková hodnocení považuji za naprostou ztrátu soudnosti. 20 %

Dva hrdinové (1974)

Tak tohle je skutečná klasika… Po dementním začátku následuje už poněkud méně dementní příběh, o němž se raději nebudu rozepisovat, abyste se nesmáli dříve, než ho sami případně uvidíte. Inu, scénárista si s ním hlavu očividně nelámal, herci, jako by to sami vycítili, si z filmu dělají očividně srandu, hlavně představitel Fong Sai Yuka, Alexander Fu Sheng, který svou roli zvládá s humorným nadhledem. Hlavní důvod, proč se na to podívat, jsou skvělé souboje, na které se nemusí moc čekat a vata mezi nimi se dá i přes svoji výše zmíněnou demenci sežvýkat. Z úcty ke klasice 50 %

Guai wu (2005)

Příběh o rodině, která si koupí drahý byt v novém věžáku. Brzy se začnou dít zvláštní věci a ve stěnách je slyšet šustění a pohyb. Na narozeninové party se stane neštěstí, které převrátí život rodiny naruby... Tolik zjednodušeně k příběhu. Samotnému filmu však lze už vyčíst mnohé. Je to především celkově povrchní scénář, který si v první části udržuje jen průměrné tempo a v té druhé upadá do strašlivé nudy, což je také kvůli IMHO podivnému sestřihu, který ničí veškerou už předtím ne moc slavnou dynamiku, napětí, a děj ztrácí na logice (psi mají naprosto nadpřirozeně vyvinutý sluch, postavy se motají po věžáku jak v bludišti). Ve srovnání se západní produkcí jde opět o zcela podprůměrný film. Kdoví, jak by to dopadlo, kdyby tu nehrála krásná Qi Shu, která hraje IMO špatně, její „soupeřka“ ještě hůř. 40 %

Innocent Venus (2006) (seriál)

Klišé, ano, dobře udělané, ano, seriál se naštěstí nesnaží objevit něco nového, tak se dá vcelku bez úhony přežít až do konce. Bohužel však právě díky těm klišé mě moc nebavil a do sledování jsem se musel poněkud nutit. Vůbec poprvé se mi stalo, že bych akční anime v půlce přerušil a šel se podívat po Internetu. PS: Dobrá hudba a konečně letos první kyberpunk, když už Ergo Proxy zklamalo... 50%

Yanpapa (2003) (seriál)

Mladík Yusake, povoláním kreslíř, se zamiluje do své šéfové Yui, slavné manga kreslířky, jež je o pěkných pár let starší. Vyzná jí lásku a ona se ji rozhodne opětovat. Yui však zemře při autonehodě během cesty na obřad, avšak sňatek byl stvrzen ještě předtím na úřadě, tak se Yusake stává otcem tří nezvedených dítek, které mu to rozhodně nedarují... Námět je sám o sobě docela zajímavý a myslím, že pokud by to bylo anime - prvky známými z anime seriál překypuje - určitě by to dopadlo lépe. Yanpapa je bohužel televizní seriál s mizernými hereckými výkony, lacinou produkcí a občas naštěstí i s dobrým vtipem. Japonská televizní produkce je však stejně bídná jako ta česká, a proto nemohu hodnotit vysoko něco, co nemám rád ani na "naší" TV, i když mají herci šikmé oči a hraje tam několik jpopových hvězd. 30%

Sky Girls (2006)

Půlhodinová fanservisová anime jednohubka, ve které si to tři dívky s minisukněmi proklatě krátkými ovládaje mechy rozdají na moři s vetřelci z vesmíru. Neurazí, pobaví, ale hodilo by se pokračovaní. :d 60%

L/R: Licensed by Royalty (2003) (seriál)

Měl bys ochraňovat modlitby hluboko do svého srdce vetkané. Měl bys učit, že ušlechtilá budoucnost žije dál. Toto anime je na první pohled jednoduché a vcelku nezajímavé. Svůj podíl na tom má vcelku špatná animace, a to i na rok 2003. Pod tímto špinavým pozlátkem se však skrývá lehce laděné příběhy, jež se odvíjejí za pohodového hudebního doprovodu rock 'n' rollových skladeb, vlastně celý seriál je prošpikovaný narážkami na Beatles počínaje jmény hlavních hrdinů, konče třeba názvem ponorky Dizzy Lizzy. Seriál se nijak nezaměřuje na pozadí dvou hlavních postav, což je asi ta největší škoda. I tak považuji čas strávený s tímto seriálem za příjemný. 60 % poznámka: tento seriál má ve skutečností dílů 13.

Zrozený k boji (2006)

Edit 14.10. Konečně jsem se k tomu dostal s pořádnými anglickými titulky a jsem rád, že jsem zatím zřejmě jediný, kdo to může ohodnotit, když ví, co vlastně viděl. A čem to tedy vlastně je? Kdysi dávno Thajsko vstoupilo podepsáním obchodní smlouvy na kolbiště mezinárodního obchodu. Nejvyhledávanějším thajským artiklem je rýže, a tak farmy ve vnitrozemí zvyšují produkci, aby drželi krok s poptávkou. Nedostatek zvířecí síly k obdělávání polí se snaží vyřešit obchodníci honbou dobytka ze severovýchodu do vnitrozemí. Do hry vstupuje Waeng, prodejce předražených traktorů, který krade lidem dobytek, a ti nemají jinou možnost než je koupit. V té samé době mladý hrdina Jone Bang Fai pátrá mezi honáky dobytka po vrazích svých rodičů. Shrnutí Ačkoliv by film zasloužil zřejmě o hvězdu méně - ke konci to je trochu zmatené - film však rozhodně drží při sobě a díky drsnému humoru, skvělé akci a vypnutému mozku poskytuje v čekání na novou vypalovačku Tonyho Jaa mírně nadprůměrnou zábavu. Loučím se s hodnocením fandy akčních filmů a dovětkem: Létající kolena jsou v Thajsku v módě. 70%

Kite (1998)

Původně jsem ani nechtěl komentovat, ale po přečtení zdejších komentářů myslím, že bych měl napsat, že toto dvoudílné OVA je na anime databázích klasifikováno jako akční hentai. Proto se trochu divím některým těm překvapivým reakcím: Ono se tam š-á!