Hrátky s čertem (1956)

Tuhle pohádku jsem nikdy neměl moc rád. Ale když jsem se konečně uvolnil a napojil několika doušky vína, uvědomil jsem si, jak skvěle je to zahrané. Hlavně ten výborný Vinklář, krásná Vránová, která je s blond mikádem vlastně dobrá kost, v roli naivní princezničky a loupežník Jarda Vojta. Prostě super pohádka.

Labyrint (2015) (seriál)

Měl jsem o Jirku trochu Strach, jak to zvládne. Moc mi tam nesedl Donutil, který se svými komediálními rolemi a obsazování do rolí bodrých strécu do vážně laděných filmů či seriálů moc nehodí. Ale jo, plný počet s trochu odřenýma Ušima ve srovnání se zahraniční produkcí.

Bratr Bajrangi (2015)

Kdybych měl hodnotit jen polovinu filmu, dám jasných pět. Bohužel film je po "přestávce" kandidátem na facepalm roku. Na kraviny, které se tam začnou na sebe kupit, vám nestačí jedna ani dvě ruce. Hlavní hrdina, Pawan Chaturwedi aka bratr Bajrangi je totiž kombinací dobrého vojáka Švejka a Mirka Dušína. Zpočátku to zachraňuje Munni, která Pawanovy opičárny glosuje facepalmem, ale na konci si musíte pomoci sami s vlastními. Proč tolik hloupého kýče, proč?

Bang Bang! (2014)

Remake lepší originálu? Nikdy bych nevěřil, že to napíšu.

Mlčení (2015)

Kinosál byl slušně obsazen. Kus nesl název Mlčení a sestavil ho sám principál podle skutečné události. Jeho děj vyprávět bych nesvedl. Autor vracel jej hned do minulosti a hned zase zpátky, takže jsem brzy nevěděl, kde vlastně jsem.