Vlastníma očima (2013)

Magickorealistický příběh v úžasném prostředí úzkých uliček Starého Dillí. O chlapíkovi, který se rozhodl, že zapomene vše, co znal, a začne věřit jen tomu, co vidí na vlastní oči. Po druhém zhlédnutí musím přitlačit na plný počet, ten film má duši.

Cesta bojovníka (2009)

Šest let po Ong baku a o šest let horší. Na příběh celkem kašlu, ten slouží jako kulisa k tomu, aby si mohli dát efektně přes držku - hlavní je, aby byl snesitelný. Bohužel si moc efektně přes držku nedávají, je to bez "drajvu", ale co bychom od kopie chtěli, že?

Lucerna aneb Boj o lípu (1994) (divadelní záznam)

Necitlivý sestřih divadelního představení. Dvořák přehrává všechny a krade si představení pro sebe, a to nejen díky tomu, že hraje čtyři role. Ale to byl asi záměr. :)

Milovaná (2013)

Tento film poněkud klame tělem. Hlavní hrdina je totiž psychicky narušený muž, stalker, který je schopen citového vydírání a krutosti, aby získal, co si jeho citlivé srdíčko zamanulo. Ačkoliv se obávám, že to takto nebylo míněno. :(

Mise Kašmír (2000)

Michael Bay by z toho udělal pětihvězdičkový nášup.

Angliština Engliština (2012)

Povinně pro všechny, abychom si vzpomněli, jak jsme ubližovali svým rodičům. Jinak ženy v sárí jsou zatraceně sexy.

Světová invaze (2011)

Spousta akce, žádný patos, skvělý soundtrack. Retreat, hell! 70 %

Moje borůvkové noci (2007)

Toto se mi doma válelo příliš dlouho, než jsem se to odhodlal pustit. Vizuálně je to starý dobrý WKW, bohužel s hollywoodským koncem. Dále mi moc neseděly některé věty, jež vypouštěny z úst amerických herců zněly jaksi nepatřičně a jež by jejich asijští kolegové (namísto Jude Lawa takový Tony Leung a místo Norah Jones třeba Ziyi Zhang) jistě dovedli podat s větší dávkou citu. 70 %. Poučení pro příště: když se nějaký film nelíbí Pomovi, musím jít do něj. ;)