Aluminium

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 26.4.2019  10:52

Ako z Verte Neverte.

• 16.12.2015  18:45
    Geunyeoneun yeppeossda (TV seriál) (2015)

Môj návrat ku k-dramas po dvojročnej pauze odštartoval práve tento seriál. Už od začiatku som mala problém sa s tým nejak stotožniť resp. obľúbiť si to. Ja viem, že pri romantických komédiách je ťažko čakať nejakú hlbšiu logiku. Niekde to ani nečakám, ale v tomto prípade ani zaboha nechápem prečo so sebou hlavná hrdinka niečo neurobila hneď na začiatku. Chápem, že peňazí nebolo nazvyš, ale jej kamarátka,(čo jej bola ako sestra) jej nevedela pomôcť?To musela čakať 10 dielov na tú zázračnú premenu, ktorá mohla byť už v prvej epizóde (a ktorú si aj tak zacvakala sama)? Alebo chcela byť pekná kvôli chlapovi? Držala sa hesla ak nemáš chlapa, môžeš vyzerať ako šubra? Tvorcovia doslova varia z vody. Hlavná hrdinka je nesympatická a liezla mi na nervy, jej kamarátka o nič lepšie - pri prvej príležitosti jej bodla nôž do chrbta. Jediné svetlé body celého seriálu boli side-pairing z kanclu a Siwon. Vážne ma prekvapil, nečakala som, že sa vyvinie po hereckej stránke až tak "fajne". Naposledy som ho videla v čínskej verzii Skip Beat! (či čo to bolo za verziu) a to bol des bes, ani som to nevidela celé.

• 3.11.2015  16:29
    Hamlet (divadelní záznam) (2015)

Videné v Barbican. Hamlet bol zahraný bravúrne, ale to sa dalo čakať. Tam bol skôr problém to, či to jeho kolegovia ustoja. Či nebudú zatienení. Podarilo sa, no ako komu. Pre mňa bola najlepšia Ofélia. To ako to Sian Brooke zahrala bolo netradične osviežujúce. Najsilnejší moment bol, keď sa zdvihla od klavíra a oblúkom vyšla dverami von. Zimomriavky som mala až na hlave. Obstojne sekundoval aj Ciarán Hinds, predsa len, dobre zahrať záporáka je ťažšie ako hrdinu. Čaro tomu dodali kulisy, ktoré boli naozaj nádherné a prepracované. A predel medzi prvou a druhou časťou bol famózny. Ale celkovo ma to moc nenadchlo. Priznám sa, že som bola na tom 2x, preto konštatujem, že napriek tomu, že tam hral B.C. to bolo dosť priemerné a slabé, a on sám to miestami prehrával. Komické vsuvky boli dosť násilné a nie veľmi komické. Vyznelo to chladne. Hra, ako celok sa ma nedotkla. Priznám sa, nudila som sa väčšinu času. Jediné nadšenie z toho bolo, že sedím v divadle (a aj to kazili ľudia, čo si prišli oblečení ako keby si odskočili z nákupov alebo z prechádzky so psom). Druhýkrát som tam už "musela" ísť, keďže vrátiť lístky a dostať za ne peniaze je pri ich reklamačnej politike náročný počin. Takže druhé vystúpenie som väčšinu času prespala (rúhanie!, a to som si myslela, že som veľký kultúrny hipster). Ešte šťastie, že sme sedeli hore, takže to nebolo veľmi vidieť.

• 28.6.2015  13:40

Spomínam si na to ako by to bolo iba včera. Bola jedna hodina popoludní a na RTL 2 išla známa znelka. Postavila som sa pred telku a spolu s mojou obľúbenou hrdinkou Bunny sme bojovali proti ozrutným monštrám "Mondstein, flieg und sieg". Ešte aj teraz mám zimomriavky pri tom geniálnom huslovom podmaze z premeny Sailor Neptun a Sailor Uranus (o ich vzťahu som sa dozvedela o dosť neskôr :D, že to vlastne malo celé yuri nádych hlavne posledný arc). Aj môj nick je z poslednej série. Ja milujem Sailor Moon a to aj napriek tomu že som stará koza. Veľmi som sa na toto tešila. No vypálilo to trošku inak ako som si predstavovala. Budem mierna, ak to označím za rozpačité. Niektoré veci by sa mali nechať tak. Je síce pravda, že grafika je vylepšená, ale čo na tom, keď to stratilo to čaro? Sklamanie roka, preto nehodnotím. Ešte uvidím ako vypália nový Digimon a Dragon Ball, to bude pre mňa posledný úder.

• 29.6.2014  15:48

Krásne kostýmy, krásne (digitálne) kulisy, super Lion-O, ale príbeh trošku zaostáva. Bolo to chladné a neúplné. Kde je chémia? Veď "Zviera" neurobil nič také, čím by si mal zaslúžiť obdiv alebo lásku Belle. Vincent Cassel bola voľba úplne mimo. Celkovo to výpalilo dosť rozpačito.

• 17.5.2014  19:36
    Godzilla (2014)

Prečo plný počet? Lebo som nedostala to, čo som čakala. Okrem výrazného parfému kolegyne vedľa mňa ma ovanula aj nostalgia. Možno som to bola iba ja, ale pripomenulo mi to tie staré Godzilla filmy. Plus aj za soundtrack.

• 23.3.2014  14:55
    47 róninů (2013)

Keď som prvýkrát videla ukážku, odsúdila som tento film ako poslednú hlúposť. Možno to bolo tým, že som čakala historický film a nie fantasy. Priznávam svoju chybu. Bolo to oveľa lepšie ako som čakala. Solídny príbeh, nádherné kostýmy a pekný soundtrack.

• 15.12.2013  18:39

I am fire! I am....death!

• 15.11.2013  20:06

Toto je oproti jednotke jasný popcorňák. Bolo to síce dynamickejšie, viac vtipu, viac akcie, ale chýbalo mi tam niečo, čo robilo jednotku tak odlišnou.

• 13.11.2013  17:39
    Elysium (2013)

Sloboda a rovnosť pre všetkých! Príjemná oddychovka.

• 12.11.2013  12:05

Let's Bubu.

• 29.9.2013  18:22
    Žralokonádo (TV film) (2013)

....Čo?....

• 19.9.2013  18:43

Jediná myšlienka, čo mi behala po rozume pri sledovaní tohto filmu bola: "What the heck?!" Aj pri mojej priam božej trpezlivosti mi tie nezrovnalosti a logické kiksy udierali do hlavy. A to nehovorím, že to bola nuda! Nuda! Nuda! Neviem, čo som čakala. Stále som nejak verila Shyamalanovi, aj po "Stalo sa" aj po "Avatarovi" (ktorému som asi ako jediná na svete dala také vysoké hodnotenie), ale už to nejde. Prosím spamätaj sa!

• 8.6.2013  21:13

Môj komentár bude čisto subjektívny, ovplyvnený sentimentom a osobnými preferenciami. Neviem či by som sa označila za "true trekkie". Videla som seriály, videla som filmy ale žeby som vedela povedať v ktorej epizóde začal nosiť Kirk tú svoju zelenú tuniku, to rozhodne nie. Takže všetkým pravým trekkies sa ospravedlňujem za toto "rúhanie". Akcia bola nie celkom prehľadná a to 3D tomu moc nepomáhalo (alebo som sedela bližšie ako by som mala, nabudúce o rad vyššie). Inak bolo veľmi pekné a dobre použité. Toto je asi všetko negatívne čo môžem na tento film povedať. Áno, nechala som sa opiť rožkom, pretože to bolo FUCKINGTASTIC!!! Budúci týždeň idem na to znova! Ja to milujem! Milujem to najepickejšie vesmírne duo, milujem Benedicta ako ich najväčšiu nemesis, milujem tú posádku, tú loď, tú hudbu. Netrápia ma, že je to popcorn, že to nie je to pravé startrekovské, pretože nepotrebujem na tom hľadať chyby. P.S. Pri tej scéne veď-viete-ktorej mi padali slzy ako hrachy a nehanbím sa za to! Aj tomu chlapovi vedľa mňa padali slzy ako hrachy a funel ako keby utekal na vlak a tiež sa za to nehanbí.

• 2.4.2013  13:30

Vau, naozaj...iné.

• 10.3.2013  21:02
    Bídníci (2012)

Od návštevy kina ubehol už ten nejaký čas a ja stále neviem čo si mám o tomto myslieť. Takže sa idem skúsiť vyjadriť teraz. Knihu ako takú nemám rada. To, že existuje jej broadwayoská verzia som sa dozvedela iba nedávno a bum! Je tu film so spievajúcim Gladiátorom a Wolverinom, do toho im sekunduje Catwoman a Borat, navyše celá tá depresívna téma je podaná tak disneyovsky - spevom. Na jednej strane mi to liezlo neuveriteľne na nervy a na druhej som sa od toho nevedela odtrhnúť, pričom ma ich výkony dostávali do obrazných kolien. Toto je na čistý odpad alebo 5 hviezdičiek. Rozhodla som sa pre tú druhú variantu, lebo som z toho mala husiu kožu a to je jedno z akého dôvodu. My guilty pleasure.

• 28.2.2013  20:25

Celý čas sa tam nič nedeje. Nikoho nie je poriadne vidieť. Postavy sa chovajú debilne. Prečo sú vždy všetci zmutovaní, zdegenerovaní alebo inak postihnutí kanibali. Veď je to už nuda. A hlavne, ako mohli zmutovať do takejto formy, za necelých 30 rokov. A koniec? Tento film je čistý výplach.

• 21.2.2013  15:57

Mala som problémy to dopozerať do konca. Demenciou sa to vyrovná novým Trom mušketierom.

• 5.12.2012  19:45
    Upírky (2012)

Pôsobí to dosť..lacne. Navyše Alicia vyzerá tak staro. No napriek tomu je to celkom pohodová oddychovka.

• 1.12.2012  14:19
    Btooom! (TV seriál) (2012)

Nuž povedzme si, že predloha tohto anime nestojí na pevných nohách. Aj keď sa to zdá originálne, vždy som mala pocit, že som to už niekde videla, postavy, ich osobnosti, dokonca aj príbeh ako taký. Naozaj som bola zvedavá, že ako toto dopadne, hlavne po tom fiasku s Code: Breaker, ale musím povedať, že to nie je sklamanie. Vedela som čo čakať a to som aj dostala. Je to dynamické a dokáže to udržať pozornosť diváka. Splnený sen každého gamera, ktorý vstane od compu alebo konzoly a ide zachrániť..prinajmenšom samého seba.

• 19.10.2012  12:17
    Jak prosté (TV seriál) (2012)

Nemôžme sa na to dívať ako na remake bbc seriálu s prímesou americkej šťavy. Toto je úplne o niečo inom. Sama som si to musela uvedomiť ešte predtým, ako som začala pozerať pilot. Lucy Liu mi nevadí, vlastne je prvotnou príčinou, prečo som si túto verziu po tom otrasnom trailery pozrela. Hlavný problém tohto seriálu je, že neprišiel ako prvý. Keby tam fungovala chémia medzi hlavnými predstaviteľmi, keby to nebolo také nedotiahnuté, keby sa to tak veľmi nesnažilo, keby, keby, keby....tak by ani nevadilo, že s týmto nápadom neprišli prví, ale takto to nemá čo alebo kto zachrániť. Porovnávaniu sa to nevyhne a mám taký pocit, že v každom aspekte vyjde táto verzia o niečo horšie.

• 16.9.2012  18:28

Keď vyšiel trailer, bola som zmätená, že čo z toho nakoniec bude. Nuž, film som videla a žeby dával väčší zmysel nemôžem povedať. Celý film je nabúchanou a efektívne prevedenou prázdnotou, ktorá okrem miestami dobrej hudby a výborných efektov neponúka nič iné. K logickým kiksom sa vyjadrovať nechcem, predsa len boli skoro v každom zábere. Dúfam, že toto je posledný počin veľmajstra Andersona na túto tému, radšej nech ide przniť ďalší klenot svetovej literatúry.

• 4.9.2012  18:47
    Arangsaddojeon (TV seriál) (2012)

Na to, že je to iba "tv seriál" to má vynikajúce efekty. Naozaj posunuli hranice a bolo by to ešte výraznejšie, ak by tú istú techniku nepoužívali aj napríklad v Faith.

• 4.9.2012  18:02
    Dasutsongarak (TV seriál) (2012)

Nezvyknem vyhľadávať takéto žánre. Mám rada jednoduchšie (rozumej nekomplikované love comedies) veci, ale raz za čas si pozriem aj niečo "ťažšie", plné žiarlivosti a súperenia, krívd z detstva a iných temných pocitov. Zatiaľ je moje hodnotenie takéto, uvidíme čo sa z toho vyvinie.

• 4.9.2012  17:54
    Areumdawoon geodaeege (TV seriál) (2012)

Videný prvý diel. Ďalej nepokračujem, takže ani nehodnotím. Hana Kimi nemám rada...v akejkoľvek forme alebo podobe (nočné mory po tajvanskej verzii).

• 26.8.2012  14:29
    Vampire Boys (2011)

Tento počin som videla už dávnejšie, no utkvel mi v pamäti. Doslova si tam vypálil miesto a pochybujem, že niečo alebo niekto bude tak schopný a vyženie mi to z hlavy. Twilight gay porno, bez toho porna.

• 11.8.2012  21:37
    Urakara (TV seriál) (2011)

Dievčenská skupina KARA najímaná na tajné misie, v ktorých nejde o zabitie obete, ale o to, aby sa do nich zamiloval? Nuž, prečo nie. Avšak dievčatá si musia dať pozor, pretože cesty srdca sú nevyspytateľné. Rovnako ako moja dobrá vôľa dopozerať tento "seriál". Kvalita seriálu pomerne kolísa a v podstate ide v každej epizóde o to isté. Dievky sa snažia, a aj napriek tomu, že niektoré z nich už účinkovali doma v Kórei v rôznych seriáloch, ich herecký výkon je na pováženie.

• 10.7.2012  09:41
    Dakteo Jin (TV seriál) (2012)

Nikdy by som si nepomyslela, že toto napíšem, ale dúfam, že tento time-travel boom čoskoro skončí.

• 25.6.2012  11:54
    Inhyeonwanghooui namja (TV seriál) (2012)

Celkom osviežujúce. Síce miestami typicky ulepené plné klišé, ale inak dôstojne odvedená práca.

• 30.4.2012  12:22
    Far Cry (2008)

Ani sa mi nechce veriť, že toto natočil Uwe Boll. Netvrdím, že je to filmový skvost, ale oproti jeho zvyčajným počinom je to priam majstrovské dielo.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11