Zrodila se hvězda (2018)

Nečekaně dobré jak po herecké, tak hudební stránce. Příběh mě popravdě celkem vykolejil, čekal jsem pozitivně laděnou cestu vzhůru a ne depresivní pád. Ve výsledku jsou to však pro mě plusové body. Skvělý hudební zvuk naprosto devalvuje naprosto šílený český dabing, něco tak hrozného jsem neslyšel několik let, takže rozhodně doporučuji originál s titulky. 75%

Zaklínač (2019) (seriál)

Za mě jako fanouška velice slušná práce. Některé příběhy skvostné, jiné slabší, ale jako komplet spokojenost. To prolínání časových rovin je teda poměrně pekelné a chtělo by to taky nějaký úvod a ne hned vtrhnout do nového světa, ale jinak spokojenost. Obzvláště brutální souboje a jejich choregografie je na vysoké úrovni. Mnohými proklínaná Yennefer mě osobně sedla skvěle, s Triss to mám však výrazně horší. Henry Cavill je skvělej a za to co předvádí s mečem má můj velkej respekt. Už teď se těším na další řadu. 80%

Dunkerk (2017)

Jsem velký obdivovatel práce bratrů Nolanových, ale tohle dílo mi tedy k srdci napřirostlo. Zdlouhavé tempo mi nevadí, ale stále se opakující dění bez větší gradace ano. Hudební doprovod mistra Zimmera tomu dává ještě větší důraz, jako by se stále točil ve stejné spirále. Naštěstí zůstává brilantní filmařina, která je zkrátka na jiném levelu než u většiny současných režisérů. 75%

Narcos - Season 3 (2017) (série)

Jiný přístup, avšak stejně skvělá písnička. Chybí tu trochu charisma Escobara, ale jinak je to stejná nálož jako předcházející dvě řady. 90%

Narcos - Season 2 (2016) (série)

Hutná a realistická ukázka toho, že chcete-li dostat bestii, budete pravděpodobně muset páchat podobná zvěrstva jako ona. Atmosféra i charakter první série zůstává a drží i toto pokračování na vrcholu veškeré seriálové tvorby. 95%

Narcos - Season 1 (2015) (série)

Skvostně vyobrazený vzestup narkobarona Escobara s dokumentárními prvky, které vytváří naprosto originální atmosféru. 95%

Narcos (2015) (seriál)

Další naprostá bomba z dílny Netflixu! Pravdivé základy tohoto skvostu mu dávají neskutečnou šťávu, kterou fiktivní příběhy zkrátka nedokáží vytvořit. Kdo by čekal, že po odchodu Escobara již Narcos nebudou mít co nabídnout, nemohl by se víc mýlit. Je to zkrátka jedna velká jízda a z části dokumentární charakter ji nijak nebrzdí, naopak tomu všemu dává to pravé grády. 95%

Banda (2019) (seriál)

Námět je skvělý o tom žádná, provedení taky není vůbec špatné, ale chybí mi tam víc překvapení a zvratů. Konec první série ukázal, že to jde, takže věřím, že v další sérii se vše rozjede naplno. Jinak Karl Urban předvedl charisma a výkon, jaký jsem u něj ještě neviděl. A Antony Starr se po Banshee přeměnil ve slizouna jakého jsem pro změnu dlouho neviděl. U obou velký palec nahoru. :) 80%

Šifra Karla Velikého (2008) (TV film)

Na německou produkci to není vůbec špatné. Variace na všemožné hledače pokladů, která sice není úplně dotažená a je plná větších či menších blbůstek, ale zároveň je naštěstí celkem dost dobře koukatelná. Nebýt vysloveně odfláknutého konce, možná bych i přemýšlel nad další hvězdou... 60%

The Punisher - Season 2 (2019) (série)

Po božské první řadě jsem měl trošku obavy, ale hned první díl mi vytřel zrak. Tochu slabší příběh zachraňují skvělé akční scény. Někdy už se Frankovi nakládá až za hranu, ale tak je to komiks, takže čert to vem. Pokulhávající střední část naštěstí vydatně graduje až k parádnímu konci. Za mě spokojenost... 85%