Černá mamba (2011)

Tak tomu sa vraví poriadna reklama....a určite aj poriadne drahá. Ale Rodriguez nemal problém robiť si zo seba srandu. A že sa tam ukázal aj Bruce Willis....hmm...lahôdka :)

Upírův pomocník (2009)

Mám rád filmy na upírsku tématiku (až na niektoré filmy), herci boli sympatickí, dej tak akurát, a nenudil som sa. Príjemná fantasy oddychovka s nádychom detského filmu, ale aj hororu.

Tři dny ke svobodě (2010)

Úchvatné spracovanie pôvodného francúzskeho filmu, ktorý som mimochodom nevidel, ale americké spracovanie stálo za to. Nezabudnuteľný Russell Crowe a k tomu sekundujúca Elizabeth Banks. Prvá polovica filmu sa v podstate len rozbieha a pripravuje nás na to, čo príde v druhej polovici, ktorá chytila na moje prekvapenie neskutočné tempo. Kriminálny thriller ako sa patrí. 80%

Pan Nikdo (2009)

Po prvom zhliadnutí príliš rozporuplný a chaotický film. Možno preto, že som bol okolnosťami prinútený prerušiť jeho sledovanie a stratil som niť. No uzávam, že natočiť niečo také, nie je jednoduché, preto hodnotím na 75%. Film ma zaujal hneď od začiatku, aj keď mi prvé prestrihy scén nedávali žiaden zmysel. Časom to do seba začalo zapadať, aj keď veľa vecí mi určite uniklo a doteraz mi nie sú jasné, či je plánované aj druhé zhliadnutie tohto, dovolím si povedať, divácky náročného snímku.

Lovec trolů (2010)

Veľmi zaujímavo a pútavo použitá téma trollov. Zaujalo ma rozprávanie o ich spôsobe života, nečakal som, že ich vo filme bude až tak vidieť, skôr som čakal len náznaky, ale bol som príjemne prekvapený. Efekty boli super, atmosféra takisto.

Na doraz (2010)

Todd Phillips ma nesklamal. Po parádnom Hangover prišiel s týmto dielom, na ktoré som bol dlho zvedavý a čakal som na neho. Výborný kontrast medzi oboma hercami, ktorý pomaly prirodzene vplyvom rôznych udalostí prechádza do priateľstva. A niektoré tie drzé vtípky fakt stáli za to :D Masturbujúci pes? WTF !!! :D

Strážci Dračí brány (2006)

Príjemný akčný kung-fu bojový fantasy film, pekne prepracované bojové scény, a že ich nie je málo. Samozrejme občas troška prehnané, ale to mi nejako nevadilo. Postavy pekne vypracované, dej riedky, ale o to krajšie boje, ktoré boli pastvou pre oči.

Nekonečný příběh 2 (1989)

Nechápem to nízke hodnotenie. Ano je to troška horšie, ako jednička, ale to nič nemení na tom, že je to stále kvalitné fantasy a má to svoju atmosféru. Na tomto a jednotke som vyrastal, a stále sa k tomu rád vraciam.

Mumie se vrací (2001)

Druhý diel sa podaril rovnako, ako prvý, len ten kráľ Škorpión na konci bol nejaký......gumový, 16 bitový :D Inak som spokojný. Pre mňa správny dobrodružný film so správnym pomerom akcie a humoru. 75%

30 dní dlouhá noc (2007)

Mrazivá atmosféra, a interpretácia upírov na jednotku. Toto sú správni upíri....