Blade Runner (1982)

"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Interstellar (2014)

Skvělý film to bezpochyby je. Nolan ukazuje, že je novodobý filmový umělec. Některé scény by opravdu braly dech, ale braly by dech jen tehdy, když bych už podobné před tím neviděl v Sunshine nebo Gravitaci, které byly vizuálně ještě lepší a hudbu měly taky ještě víc cool. Inspirace těmito filmy je zřetelná, at už to byl "zlý" vedoucí předchozí mise(Sunshine) a nebo vysvětlování černé díry(Horizont události). Připadá mi taky, že Nolan chtěl až moc vytvořit novou Vesmírnou odyseu, ale ta prostě je a vždycky bude jenom JEDNA! Nicméně i přes všechny tyhle výtky je to úžasnej film, kterej se jen tak nevidí.

Zmizelá (2014)

Skvělý film to naprosto bez debat. Knížku jsem nečetl, ale jestli má tak dementní konec jako film, tak bych hvězdičku strhnul i jí. Film dostává úplně jiný grády, potom co se dozvíme pointu celého únosu. Scéna v posteli je syrová až z toho mrazí za krkem. Fincher opět ukazuje, že je umělec a Rosamund Pike zase to, že je skvělá herečka ačkoliv si ji nikdo moc nevšímá. Vyzdvihnul bych ještě hudbu Trenta Reznora, která je fakt úžasná a mrazivá zároveň a první co jsem udělal, když jsem přišel z kina bylo, že jsem si stáhnul úvodní skladbu. Jo a velký plus za Emily Ratajkowski!!

L. A. - Přísně tajné (1997)

Spacey si prostě umí vybírat role. Hodně se to tu srovnává s Obvyklými podezřelými. Podle mě jsou oba filmy skvosty. Škoda, že už se dnes takové thrillery nebo detektivky netočí. Pro tenhle film hodně hraje doba a její atmosféra, 50. léta prostě přitáhnou snad každýho. Když už jsem mluvil o Spaceym, musím zmínit i Jamese Cromwella, který je tady taky na vysoké úrovni.

Obvyklí podezřelí (1995)

Naprosto geniální film! Skvělá hudba Johna Ottmana, úžasné herecké výkony, především Spacey s Del Torem opět válí a skvělý záporák Kayser Soze! Absolutní strop Bryana Singera a žánru Krimi a Thriller.

Sunshine (2007)

Především vizuální stránka a hudba Johna Murphyho dělá tento film, tím čím je, a to sice nádherná podívanou.

Díra u Hanušovic (2014)

Vůbec nevím, co si o tom mám myslet....Abych řekl pravdu docela zklamání. Od Krobota, kterej byl zárukou kvality, jsem asi čekal trochu víc, než jen pohled na vesnici. Příběh nula, herecký výkony supr, ale jinak nuda nuda šeď šeď.

District 9 (2009)

Po dlouhý době skvělý sci-fi. Blomkamp ukázal, že dobrý sci-fi film nemusí mít známé herce, půl miliardový rozpočet ani vesmírná města. Stačí jenom dobrý nápad!

Frank (2014)

Fassbender je tady neskutečnej, a to mu ani nevidíte do obličeje "my most likeable song ever!" :-D