• Mysteriózní

Dabing Street (2018) (seriál)

Z docela příjemně komického, byť lehce nechutného a trapného seriálu (Filcky, fekál, věčné řešení Ladiny promiskuity, která je ale vždy "tam venku" a proto působí nereálně), se od půlky stává podivná směs tragikomedie a dramatu. Nelíbí se mi sledovat nepříjemné lidi dělající a říkající nepříjemné věci. Herecky asi bez připomínek, vlastně všechna filmová řemesla fungují v seriálu dobře, jen ten scénář... Tímto směrem jsem opravdu nechtěl, aby se to vydalo. Třeba ve Zkáze Dejvického divadla dochází také k destrukci jedno spolku, instituce. Ale pořád je to sranda. Tady to jde mnohem víc na dřeň. Až budu chtít hnusné drama, pustím si von Triera. Od tohoto jsem čekal odpočinek. Ale pro ty, kteří jsou v tomto otrlejší a přistoupí na Zelenkovu hru, by mohl být seriál vynikající. Umí být opravdu docela nechutně a podivně vtipný a zároveň bolestně tragický a hnusný. Asi jsou lidi, kteří to ocení. A to je dobře. Na každý hrnec se najde poklička.

Slečna Marplová (2004) (seriál)

Proč všech 5, když jednotlivé epizody hodnotím často jen 3? Protože tento seriál se stal jedním z důležitých úhelníků mého odpočinku. Vždy, když s ženou potřebujeme vypnout a jen se příjemně nekrvavě a tak nějak staromilsky poctivě uklidnit a zabavit, pustíme si "Marplicu" nebo Poirota. Některé díly jsem viděl už několikrát. Ano, logika děje a přirozenost jednání postav bývá často znásilňována, aby mohla zápletka nějak fungovat, ano, detektiv ví vždy víc, než divák a ano, je to trochu guilty pleasure, ale je to pleasure. Velká.

Dabing Street - Monitoring (2018) (epizoda)

Nálada a zaměření seriálu definitivně houstne, jak bylo naznačeno v předchozím dílu. Eva a Pavel jsou osa. Pro mě asi osa zla, protože kvůli nim jde do kopru humorná část seriálu, ale zase jej obohacují o drama. Někdy dost nechutné. Na dotek od Nicholse jsem neviděl, citace toho, co se dabovalo v prvním díle (asi jakoby Nicholsův Na dotek) mi utekla, takže jsem nakonec rád, že mě na to Karlí upozornil. Tento díl se mi hafo nelíbil. Nebyl jsem připraven na změnu směru. Když to ale hodnotím zpětně, je možná jeden z nejlepších. Nejpromyšlenější, nejpropracovanější, nejartovější, nejuchylnější. Jen prosím ten dabing fekálních zvuků už ne. To byla blbost, která naprosto shazuje to, co Zelenka a jeho crew piplají v dramatickém směru. I když je to asi záměr, já vím. Ale u mě to nefunguje.

Dabing Street - Inzerát (2018) (epizoda)

Tímto dílem se seriál definitivně překlopil z komedie na tragikomedii. Najednou jde méně a méně o komické situace, za to mnohem více o lidi. O to, jak jsou fajn, jak jsou blbí, jaký jsou svině. Občas se sice ukáže humor, ale je tak pitomý, že se mu snad ani nedá smát (nahrávání a poté prezentace fiktivního hovoru z Přelouče a reakce Evy). Konec filcek mne na jednu stranu potěšil, protože byly přes čáru, ale byl spíš smutný. Vlastně jako celý seriál. Smutný v dobrém i špatném smyslu slova.

Zkáza Dejvického divadla - Vládci loutek (2019) (epizoda)

Jako i u ostatních dílu jsou některé fórky k popukání a některé tak trapné a divné, až se stydím. Mezi zvrhlým humorem tohoto dílu vede korektní Vilhelmová (Kdo je taťka?), těsně následována kamennou seancí (Ten je takovej syrskej) a výbuchem Melíškové na čtené zkoušce. Generálka rulez. Tohle správně nasnímat, nastříhat a vdechnout hercům i scéně tu správnou porci upřímnosti i křeče, to je fakt kumšt. Hodně kyselý škleb.

Dabing Street - Ceny Františka Filipovského (2018) (epizoda)

Ale ano, tento díl byl zase o něco lepší. Dojme Paulího bezmezná láska k dabingu a Františku Filipovskému i Evina naivita ohledně smrti jejího muže a co bylo potom. Vždycky mě dostane ta nána z butiku a jak jí Eva zobe z ruky. Jinak ale standard a už aby to skončilo. Koukám na to jen proto, abych zabil čas. Ne proto, že by to bylo tak dobré.

Dabing Street - Černý prodej filmů (2018) (epizoda)

Baví mne Mišičkovy kurzy a jejich aplikace do reality. Baví mě některé hlody ve studiu. V tomto díle mne bavil skvělý exkurz do duše syna sběratele porna. Kapitán Filcka byl tentokrát snesitelnější. Ale hlavní vtip dílu je děsně pitomej. Ale jinak tam není nic. Takže slabé.

Bába z ledu (2017)

Proč koukat na všední život bez cíle a bez hřejivého dobra, když to nepřinese žádnou katarzi, jen další beznaděj? Proč se trápit nefunkčností rodin a jednotlivců a neřešit raději v tom čase svou vlastní? Je to natočené dobře a drží to pohromadě, ale nikdy jsem nepochopil tuto řekl bych typicky českou fascinaci malostí a sebemrskačství. To se raději pobavím nad superhrdinským spektáklem nebo hororem. Ale proti gustu ...

Zkáza Dejvického divadla - AIDS (2019) (epizoda)

Jasně, je to trochu trapné, ale jen tak akorát, aby vynikla ta obrovská porce nekorektního humoru. Stejně jako v prvním dílu i zde nechybělo drama (Trojanova oběť pro tým). Pecka.

Zkáza Dejvického divadla - Režisér (2019) (epizoda)

Davide, počkej! Jako úvod parádní. Místy hluboké, aby to pak tu hloubku zcela otočilo a humorně zabsurdizovalo (Jindřich na poli). Překladatelka a Plesl, co bumbal, jsou betelní. Docela by mě zajímalo, zda finština byla opravdová nebo to byl nějaký sofistikovaný metahumor. Zatím fakt dobrý, jen té samoúčelné vulgarity by mohlo být méně. A má být hůře.

Časové pásmo bylo změněno