• Mysteriózní

Janek nad Janky (2003) (TV film)

Hodně zvláštní pohádka. Námět tradiční, ale zpracování snad až moc moderní. Najdou se ozvěny hororových pohádek např. Deváté srdce nebo O Janovi a jeho podivuhodném příteli, také humor, místy trošku trapný, místy v duchu recese. Janek čůrá, čistí si zuby prstem, kloktá a je opravdový janek, na což se Liška fakt hodil. Rozporuplné, ale odpad to určitě není.

Asterix a Vikingové (2006)

Tuctový animák s pár dobrými gagy, připitomělou zápletkou se "strachem, který dává křídla" a jasným tahem na masové publikum. Starší Asterixové byli lepší, ale je fakt, že já jsem ty jejich galské hrátky nikdy zvlášť nemiloval.

Leon (1994)

Když jsem to kdysi v pubertě viděl, bylo to super. Teď, po letech, to prostě nebylo ono. Možná mi to pokazil upištěný dabing (nesledoval jsem to s ním dobrovolně, to mi věřte), ale spíš bych řekl, že to prostě není tak dobré, jak by mohlo. Asi někdy zkusím dorector's cut, ten by mohl být to pravé ořechové.

Doktor Martin (2004) (seriál)

Příjemná a docela inteligentní alternativa k latinskoamerickým telenovelám.

Kamarád Timmy (2009) (seriál)

Shaun je pro všechny, Timmy pro malé děti, které baví opravdu skvěle. Ale hravé dospělé, jako třeba mě, taky!

Pan Dubínek (1995) (seriál)

Velice příjemný a slušně animovaný pořad pro menší děti. Synek to má rád a já docela taky.

Počátek (2010)

Ne a ne a ne. Od dob Mementa jde (pro mne) Nolan dolů, i když jeho hodnocení na CSFD stoupá. Čím dál víc se noří do bahýnka hollywoodské monstrprodukce a zapomíná, že kdysi točil zajímavé filmy, atraktivní i pro mainstreamového diváka, a to za zlomek rozpočtu tohohle spektáklu. Mimochodem, překlad názvu z obyčejných pirátských titulků jako Vnuknutí mi přijde o moc lepší než trapný Počátek. Takže, co je na Inception tak špatné? Pojďme od adama: délka. Táhne se to jak žvýkačka a místy opravdu nudí. Scénář - plytkost sama, logické díry, ohýbání fyzikálních zákonů bez zdůraznění toho, že to ve snech funguje - celá scéna v nulové gravitaci je prostě směšná. Naprosté zacílení na tuctového diváka. Kam se podělo vaše koketování s uměním, pane režisére? Zbytečná, jen na efekt natočená akční linie. Celá obrana proti extraktorům se mohla odehrávat na úrovni změny prostředí snu, beze všech těch žoldáků, střílení a výbuchů, ale vejvar z filmu by byl mnohem menší. Celý film mi vlastně nebezpečně připomínal některé stupidní bondovky, jen se velmi letmo dotýká prostředí snů. Ano, některé scény ve filmu byly silné (vybuchování ovoce, ohyb města, ...), ale celek je prostě přesně na ty 3 hvězdy. Zakončím to doporučením. Jestli chcete vidět opravdu dobrý film o snění, podívejte se na Gondryho Nauku o snech a tomuhle blockbusteru se vyhněte. EDIT: Mno, po druhém shlédnutí musím Nolana trochu rehabilitovat a jednu hvězdu přihodit. Ten scénář nakonec tak plytký nebyl, jen překombinovaný a kladl důraz na věcí, které mi nesedí. Sílu měl.

Dobrák a zlí lidé (1976)

Nebýt příliš dlouhé stopáže (a tudíž občasných hluchých míst), šlo by o naprosto bezchybný lyrický, sépiově laděný film o válce, kolaborování, gentlemanském zločinu a ženách. Nádhera! Trialog u vína a sýru s unesenou manželkou prefekta mě knockoutoval. Geniální scénář. Nádherná scéna se zabavením desky gestapem. Je můj komentář nesourodý? Asi jako tento film.

Princezna Slonbidlo (1990) (TV film)

Není to nijak skvělé, ale ani vyloženě špatné. Celkem originální prvky (banda strašidel, chůdy, kostlivec) dělají z této pohádky lehce nadprůměrnou zábavu na nedělní odpoledne.

Milionář z chatrče (2008)

Prázdné pozlátko pro zápaďácké paničky, ale moc dovedně natočené.