Až po uši (2014) (seriál)

Pekne napísaný a prirodzene zahraný seriál gradujúci každým dielom.

Strach zo smrti (2013)

Sledovať takéto lezenie je pre mňa zážitok. Obdivujem to. Filmík priamo k veci, vysvetľujúci, bez príkras a póz. Výborne Rasťo. Vzhliadnuté na HalmiFest 2 - Večer outdoorových filmov.

Grónské krysy (2012)

Parádne výkony v lezeni, klobúk dole. Film svižný bez hluchých miest, vtipný, dobre zostrihaný, bez póz a pátosu. Proste vidno, že chalani to vedia, užívajú si to a na nič sa nehrajú. Vzhliadnuté na HalmiFest 2 - Večer outdoorových filmov.

Suri (2015)

Mám trochu rozporuplné pocity. Čo sa technického prevedenia týka, opäť vidíme klasickú dobrú prácu P.Barabáša (tentokrát bez pateticky predneseného doprovodného slova Mariána Geišberga). Až na tú prestrelenú minutáž o raftovaní, veď film má byť o kmeni Suri. Problém mám skôr s posolstvom filmu a jeho výpovednou stránkou. Čo sme sa vlastne o Suri dozvedeli? Aké majú zvyky? Pôvod? Organizáciu? Život? V čo veria? Prečo? Na tieto otázky odpovede nedostanete. Namiesto toho sme svedkami až priam fanaticky prehnaného záujmu o jeden z ich obradov. A aké je posolstvo filmu? Prestrihy záberov na tie najhoršie prvky našej západnej civilizácie zrejme v nás majú navodiť pocity viny, či nachádzať paralelu, či poukázať kam smerujeme. Je to prvoplánové, účelové. Západ je ten, ktorý priamo zabíja kmene, akým sú Suri. No západ sú aj takéto výpravy, ktoré ostatným odkrývajú to, čo nám si myslím má zostať utajené, skryté. Musíme všetko vidieť? Priamo alebo nepriamo tým otvárame Pandorinu skrinku. To čo sa v Afrike deje ale nie je len vina západu. Bez lokálnych vlád by to nešlo. Film nehľadá ani jedinú paralelu. Aj keď - mal by? Veď v podstate to je len jeden z mnohých dobre spravených dokumentov z výpravy nás belochov túžiacich za každú cenu spoznať cudzie obývačky.

Cizinka (2014) (seriál)

Ľahké porno so škótskou výpravou. Paráda.

Pojedeme k moři (2014)

KONECNE. Pre mna velmi mile prekvapenie a nevaham s 5* (ano, jednu pridavam, pretoe z nasich koncin). Vtiahlo ma to do deja, vyborna atmosfera, kamera, rezia, strih, scenar. VYBORNE.

Mamma Mia! (2008)

Pochopim divadelny muzikal. Aj chapem, ze niekoho v dolarovom sneni napadne urobit muzikal filmovy. Ale s tak asexualnym, nevyrazne spievajucim triom zenskych predstaviteliek? Som presvedceny, ze Christine Baranski a Ron Perlman maju spolocne geny.

Sex Tape (2014)

Za prvych 25 min je ta 1*.

Colette (2013)

Asi je problem vo mne, no nechytilo ma to a s postavami som sa vobec nevedel stotoznit. Napriek tomu davam 3*, pretoze vyprava, hudba a kamera zato stoja.

Časové pásmo bylo změněno