Astérix a velký boj (1989)

Atmosféra je tu potemnělá a ne moc komediální. Kdysi to byl jediný díl, který jsem vlastnil a neměl jsem ho rád.

Asterix a Vikingové (2006)

Přemýšlel jsem v čem je problém posledních dvou Asterixů v animované formě - bobývá Ameriku a vikingové. A došlo mi, že je to závěrem. Na konci jsme zvyklí na římany a bezstarostnou zábavu, kde Obelix mlátí hlava nehlava záporáky a Asterix vymýšlí něco k vyřešení zápletky. Tady to není. Je tu pouze zápas s "Balvanem", kde se ještě o jednu z hlavních postav musíme bát. O tom to podle mě celé je. Jinak neříkám, že je to nejhorší část. A budu rád, když se budou dál točit nové.

Asterix: Sídliště bohů (2014)

Asterix se konečně vrátil do kolébky svého vzniku, tam, kde mu to sedí vůbec nejlépe. Srší vtipem podobně, jako ve 12 úkolech, které považuju za nejlepší.

Asterix v Británii (1986)

Perfektní. Možná i nejlepší ze všech kreslounů :-).

A-Team: Poslední mise (2010)

Murdock mi přišel nejpodařenější a nejvíc se podobající originálu. Nemyslím si, že je to špatný film, jen přeplácaný a často nepřehledný. Každopádně při ústřední písni ze seriálu jsem rád zavzpomínal.

Atlas mraků (2012)

Nepředkopkládal jsem, že bych byl od Wachovskiých ještě kdy nadšen. Po prvním Matrixu, který mě v době vzniku nadchnul, ale dnes už si na něj téměř nevzpomenu, je Atlas mraků počin, který své místo v historii, zřejmě zaujme. Na začátku jsem byl ztracen kličkováním v příbězích, ale to se srovná, konec konců jna to máme tři hodiny. Smíchat takto rozdílné žánry byl odvážný čin a obsadit herce do mnohorolí stejně tak. Ale podařilo se. Některé příběhy mě sice bavili méně, neslabší se mi jevila kriminálka s Halle a příběh z moře, ale to je věc názoru. Nejsilnější pak je sci fi s jídlonoškou a Hanksovou fantasy výpravu s (opět) Halle. Příběh o hromadném útěku důchodců je pak vtipnou třešinkou. Hugh je bohužel na obrazovce málo a když se objeví, tak často v podobě, ve které ho nepoznáte. V každém případě jde o nadprůměrný film, který má přesně tolik procent, kolik bych mu dal já.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

To bylo fakt strašný. Theron mám rád, film začínal výborně. Na začátku jsem si říkal, že to vypadá na 4*. Jak se objevil McAvoy a začal přehrávat, tak to padlo na tři. Čím dýl tam byl, tím spíš to šlo na dvě. A pak dlouhý, nudný a dementní bitky na konec to podtrhli. Nazdar, Charlize a buď ráda za tu jednu.

Ať vejde ten pravý (2010)

Uznávám, že jsem se měl podívat nejdřív na původní film. Ovšem rozhodoval jsem se podle obrázků na čsfd a Chloë Grace Moretz, kterou mám hodně rád. Napřed jsem film asi třikrát rozkoukal a říkal si, že je to nuda ( po cca. 10 minutách). Teprve nedávno jsem usoudil, že bych to měl vydržet, neboť venku pršelo a v bedně nic nešlo. A ono ejhle, dost se mi to líbilo. Hlavně jisté nápady se vztahem, což mi půlku filmu vůbec nedošlo. Nebýt slabšího finále v bazénu, tak by to bylo lepší, jinak to je 70%, ale se sklonem jít výš.

Ať žije S Club! (2002) (seriál)

Na tom jsem ulítával, nebyli u toho žádné starosti, jen pohodová parta