O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Když jsem viděl, že letošní pohádku točí opět Janák, zachvátila mě panika. Princezna a půl království sice nebylo špatné, ale téměř jsem na to již zapomněl a předchozí počiny mi přišli hodně nic moc a kýčovité. V případě této pohádky, ale přišlo překvapení. Žádný kýč, dobré obsazení, fungující scénář, pěkné vyobrazení hvězdného nebe, bratr Luciuse Malfoye, hravost a spousta sněhu. Jediné, co mi trochu vadilo byl dabing princezny. Není špatný, ale Marika Šopovská má takový holčičí, uličnický hlas a k princezně, která stojí pevně na nohou mi přišel nekompatibilní. Ale to je drobnost.

Palm Springs (2020)

Všude jsem četl, jak jde o skvělou komedii, jak z tohoto tématu dokáže vyždímat něco nového... Nedokáře... J.K.Simmons je sice dobrej jako vždy, ale zas tolik ho tu není. Mnohem originálněji dokázal téma využít film Všechno nejhorší.

Past (2020) (TV film)

Několik dní před filmem jsem slyšel rozhovor s Jiřím Štěpničkou a bavil mě víc, než film o jeho mamince. A to je trošku smutné, protože jí byla slavná herečka, jejíž kariéru i život jako takový zničili komunisté. Nejvíc mi asi vadil velmi chladný herecký výkon Zuzany Stivínové. Nedovoloval mi prožívat trápení spolu s hlavní postavou.

Pořádné pecky Billa a Teda (2020)

Jeste před týdnem jsem si myslel, že jsou jen dva díly. Ale po 29 letech se povedená dvojice vrátila potřetí. Jak jsem se, ale bál, tak uz nemají mezi sebou tu bláznivou mladistvou energii a sekunduji jim tedy dcery, které, ale nemají jak se předvést. Ale alespon se na Samaru pěkně kouká. Oceňuji, ze po všech úspěších co Reeves mezi dvojkou a trojkou měl, souhlasil že se vrátí do takove blbinky. Bojim se, ze dalsi dil uz by byl moc na škodu.

Rocky slaví 40 (2020)

Na HBO go na mě vyskočil tento skromný dokument, složený ze záběrů ze zákulisí natáčení a Slyovo komentářem, kde komentuje vždy to, co se děje na obrazovce. Skutečně jsem se vžil do jeho hlasu, kde je znát, že to nejsou hrané vzpomínky, ale skutečné sentimentální flashback. Klidně bych si dal celou sérii o pokračováních s jeho komentářem.

Řekni to nahlas! (2020)

Námět by mohl být zpracován celkem slušně, což ovšem neplatí o tom, jak výsledek dopadl. Nevtipná, nelogická, utahaná blbůstka.

Smrt do roku 2020 (2020) (TV film)

Neskutečná porce hlášek v kulometném tempu prohlašovaná za vážné hudby a naléhavosti vypravěče. Dokoukejte i titulku, některé vtipy dohrávají ještě tam. Těším se na pokračování :D.

Stargirl (2020) (seriál)

Musím uznat, že Stargirl natrhla posledním sezónám Arrowerse slušně zadek (kromě Legend, ty se drží). Je vidět, že na natáčení bylo dost peněz, takže akce je přehledná, efekty také, herci slušní. Příběh není úplně šablonovitý a sem tam nějaká dojde k nějaké vraždě či zlomu, které nečekáte. Příliš se tu nedbá na korektnost ve všech směrech, kterými je teď Amerika posedlá. Postavy jsou fajn a redukce na 13 dílů byla tak akorát. Takže doufám, že dojde na druhou sezónu a uvidíme v závěru naťuknuté postavy a plynulé pokračování.

Stockholmský syndrom (2020) (TV film)

Musím se přidat k většině lidí, kteří rozdělují kvalitativně obě části. Ta první měla nápad a dost navnadila na druhou. Ovšem tam to začne drhnout už jen tím, že 3-4x dojde k záchraně náhodou. To celému příběhu ubírá na uvěřitelnosti. Škoda, chtěl jsem vpálit 4* a pochválit námět, ale finále to zazdilo.

Štěstí je krásná věc (2020)

Celkem me mrzí, že dávám jen 2*, vtipy tam jsou, ale chybí tomu dobrá režie a nějaká dramaturgie, která by to vytáhla. Ale oceňuji, že až na jednu osobu tu nikdo neni zbytečně vulgární a u te jedne by to bylo opet vtipné, kdyby to dokázali tvůrci lépe uchopit.