Věc (1982)

Výborná atmosférovka. Carpenter stvořil několik kultovních filmů a u dvou z nich byl v hlavní roli Kurt Russell. Tohle je jedna z nich a i po 40 letech je to pecka.

Zase Vánoce (2020)

Nemohl jsem uvěřit, jak skvěle se bavím, je to nabité dobrým humorem a nečekaným humorem. Většinu filmu jsem měl jasno, že 4* dám, ovšem potom dojde i na dojetí a to naprosto nenucené. A to díky tomu, že se člověk vcítí do hlavní postavu (to je velká tlama, ale je dobrej :D) a má pocit, že zažívá smutek, který on. Na konci to, samozřejmě, vyměkne, ale odpouštím jim to.

Noční můra v Elm Street (1984)

Dlouhý léta jsem se bál na Freddyho podívat. Kdysi jsem viděl začátek a vím, že jsem se extrémně bál. Na druhý pokus jsem nechápal mé tehdejší dilema. Už od začátku jsem měl jasno, Wes Craven byl pro tento žánr filmů stvořen (viz. má oblíbená série Vřískot - která si pohrává s pravidly hororů). Noční můra je chytrý film s výbornou atmosférou. Hrdinové se nechovají nelogicky, neběhají se schovávat do míst, odkud není úniku. Naopak, hlavní hrdinka už od začátku zatne zuby a jde Freddymu chytře naproti, aby si to s ním rozdala. Oproti Pátku 13. (porovnávám z toho důvodu, že se po prodeji práv New line rozhodla společnost tyto dvě značky spojit) je Noční můra skutečně kult. Takže ano, na tenhle film slyším.

Casablanca (1942)

Naprostá pecka. Výborný scénář, herecké výkony i atmosféra. Navíc až do konce jsem netušil odhadnout, jak to dopadne a jestli vlastně mám Ricka mít rád nebo ne. Vůbec se nedivím, že je to takový kult. A to už jsem si říkal, že 5* jsem nedal ani nepamatuju.

K smíchu - Série 1 (2018) (série)

Tohle bylo velké překvapení, ale stačilo si přečíst v titulcích jméno Michela Gondryho a bylo jasno. Důležité je upozornit, že opravdu nejde o komedii. Ano, několik velmi specifických vtipů se za díl objeví, ale skutečně je to spíše dada a ve stylu výše jmenovaného režiséra. Jim Carrey hraje výborně SPOILER od začátku ztraceného člověka, který se snaží znovu najít své místo v životě, kde ho nahradilo jeho alter ego až po skutečné šílenství ke konci KONEC SPOILERU. Nyní koukám na druhou sérii a jsem natěšený, kam až tentokrát dojde.

Pomáda (1978)

Jeden z těch filmů, který nikdy nezestárne, ať už jde o nadčasovou hudbu nebo skvělou ústřední dvojici.

Arrow - Série 8 (2019) (série)

Osmá série je jednou z nejlepších. Co jsem kritizoval u posledních sezón se eliminovalo na minimum. Tj. nový tým se tu téměř neobjeví, nejsou tu nesmyslné hádky a křivdy. Prvních pět dílů prakticky shrne dějové linky minulosti z prvních sezón. Ollie je tu víceméně sám za sebe, zná svůj osud a pomáhají mu nárazově postavy, které byli v seriálu podstatné. A to je vlastně hodně milé, protože se tu díky jistým okolnostem mihnou téměř všichni i ti, kteří jsou po smrti a dává to smysl. Zkrácení na 10 částí (ve skutečnosti spíš 8, protože poslední dvě slouží jako úvod do dalšího seriálu a jakýsi dovětek) bylo správnou volbou, protože se zbytečně příběh nenatahuje a mi můžeme sledovat pokornou cestu Arrowa vstříc osudu, kterému se nemůže vyhnout. A teď mega klad - crossover. Ten je natolik nadupaný, že v první epizodě těkáme prakticky každou minutu někam jinam, aby se uvedli věci do pohybu. Uvidíme spoustu DC postav a týmů, které tu mají camea, ale nemají vlastní seriály. Najdeme tu hudební motivy Williamsova Supermana a Elfmanova Batmana a Flashe. To samo o sobě napovídá, kteří herci se tu objeví a tím propojí seriály Flash 1990, Smallville a film Superman se vrací s Arrowerse. U prvně jmenovaného dokonce zjistíme, zda nakonec skončil s Tinou. Dokonce bude pro Krizi hodně podstatnou postavičkou. A to je ta pátá absolutní hvězdička.

Prokletí žlutozeleného škorpióna (2001)

Já jsem to neudělal, chodil jsem do skautu a můj farář, kterého právě stíhají za pedofilii, se za mě zaručí :D. Výborný kousek z Woodyho sbírky. Výborné hlášky a krásná Helen Hunt. Byl jsem nadšen.

Rambo: Poslední krev (2019)

Oceňuji, že se Poslední krev vrací k té první jak poetikou, tak snahou o prokreslení hlavní postavy. Tím se výborně uzavírá kruh. Jedinou výtku, kterou bych měl, ok, tak jsou dvě, je, že by šlo první hodinu prokrátit o pět, deset minut. Když je Johnna scéně, tak super. Slyovi stačí lehce poklesnout ret nebo pohnout očima a hraje výborně. Potíž je v tom, kdy cestujeme s mladou chovankou do Mexika, aby našla otce. Tam to trochu vázne. Druhá výtka je, že Sly měl za sebou tvrdý tréning, ale scénář mu trochu svazuje ruce s akcí a v celém filmu vidíme ze svalů jen předloktí. Každopádně to by bylo vše k mínusům a teď rychle do kina. Takové uzavření legendy je správné. JDE SI PRO VÁS SMRT... A UŽ JÍ NIKDO NEZASTAVÍ!

1968: Rozdrcení Pražského jara (2017) (TV film)

Záběry z ulice, kde jsem bydlel 27 let a kde se stalo zlo, které se nesmí NIKDY opakovat. Děkuju Francouzům za tento dokument.