Řekni to nahlas! (2020)

Námět by mohl být zpracován celkem slušně, což ovšem neplatí o tom, jak výsledek dopadl. Nevtipná, nelogická, utahaná blbůstka.

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

Vím, co tím Sofia chtěla sdělit a skutečně to tam je, bohužel v mnohem menší míře, než by bylo potřeba. Za mě stále vede její Ztraceno v překladu.

Všem klukům, které jsem milovala (2018)

Na celém filmu byla nejlepší mladší ségra, která skutečně něco předváděla. Škoda, že ji tam bylo tak málo. Hlavní hrdinka si mě za celou dobu nezískala, je to taková ukňouraná holka od vedle.

Monster Hunter (2020)

Rozhodně nejsem odpůrce Paula Andersona, hlavně jeho rané filmy mám rád a to včetně opovrhovaného Žoldáka. Monster hunter je, ale velmi průměrný a tisíckrát viděný film. Ani by nemuselo jít o žádnou adaptaci, protože scénář je předvídatelný a plochý. A největší mínus je právě Milla, která v roli poručíka vypadá a hraje směšně. Škoda, vybrané díly Resident evil mám totiž celkem rád.

Mortal Kombat (2021)

Ty jsi ten, co porazil Eddieho Tobiase. Hmm, trošku jsem se pousmál, ale... Jsem fanda MK od doby, kdy jsem pařil první dva díly v půlce 90´ a zároveň viděl původní adaptaci, která je cool (nyní tu bývá hanobena, ale ve skutečnosti měla ve své době dobré recenze). Nový film je, jako kdybych sledoval dvě první epizody ze seriálu, možná pilot. Dá se říci, že to, co tu uvidíme je vlastně pilot k animovanému seriálu, který vyšel také 90´, ale roztažený na dvojnásobek délky a nudný. Celkově se tu neděje nic, že se první půlku verbuje, druhou trénuje a pak si 7 minut dávají všichni po držce (ale nezajímavě). Umře tu spousta důležitých postav, aniž by měli možnost se projevit a hlavně některé mají mít fatální místo v příběhu (podle her). Celý film se bere neskutečně vážně, s čímž bych neměl problém, kdyby k tomu byl uzpůsobený scénář a režisér to zvládal udržet. Dokonce i souboje tu vypadají ba až realisticky, jenže z lidí stříkají potoky krve a různě se postavy půlí, aby v dalším záběru byli ok - ve hře to tak je, ale s "realistickým vyzněním se to dost tluče a tím se to stává nekompatibilní. Nová postava je zbytečná (dobře tak ji mohl vystřídat Johny Cage, jenže tvůrci chtěli co nejvíc asiatů a tak tu máme jen jednoho bílého američana - Kano, bílou američanku - Sonyu a hlavně černého američana - Jaxe, ten je tu protože správný američan je černý, ne bídák jako Kano). Raiden, Sub zero a Shang Tsung jsou zcela tragický. A jako bonbonek - není tu žádný turnaj ani žádná zapamatovatelná chvilka. Padouši jen porušují základní pravidlo MK, což bylo v původním filmu sfouknuto 1 minutou, kdy Raiden zasáhl a bylo jasno. Čekal jsem málo, ale dostal nic. Rád bych dal 1*, ale nemůžu, protože ty profese, kterých si nevšímáme tu jsou zvládnuty - viz. kamera, střih apod. Ale to už se opravdu snažím hledat klady hluboko. Ps. Hudba z původního filmu tu má mini cameo, ale takové vlažňoučké.

Hněv a čest II: Nepřátelské převzetí (1993)

Ve dvojce je stále zajímavou postavou Richard Norton, ale tím, že musím kýčovitě učit mladého pardála klesá i nálada ke sledování. Cynthie tu hraje vlastně úplně jinou postavu, než v jedničce a opět kýč. Škoda.

Prosíme přetočte (2008)

Byli doby, kdy mi Jack Black a jeho humor neseděli. Tento film do této éry patří, s jiným hrdinou (charakterem) by mohlo jít o mnohem lepší kousek. A co zamrzí nejvíc, že to napsal a režíroval Michel Gondry, který perfektně adaptoval Pěnu dní.

Ve Spessartu opět straší! (2010) (TV film)

Vzít jednu z německých klasik a natočit "pokračování, to chce odvahu. Ale změnit žánr, nacpat to do televize a nechat tam hlavního hrdinu zamilovávat se do Gertrudy, to už chce pankáče.

Ultra Force 2. (1989)

Tak tohle byl fakt úlet. Nemám tušení o co tu šlo, několik dějových linek, jakmile dojde k nějaké akci a to jen stačí, aby někdo popoběhl, tak se rychlost změní dvojnásobně (což u hongkongských filmů bývá normální, ale ne takhle). Díky tomu ani dabing nestíhá a čeština je proto vyslovována snad nejrychleji, jak jsem kdy slyšel. Každopádně tenhle film mi zůstane v paměti kvůli něčemu úplně jinému a to poslední scéně. Herci se rozhodli nepoužít kaskadérů a natočit ji sami. Ovšem špatně připravený výbuch všechny tři sejmul ještě, než stačili vyskočit z balkonu. Je proto vidět hořící postavy padat hned z několika úhlů a opakovaně. Všichni se prý dlouhodobě museli léčit. Když jsem to četl, protože to Vám hned závěr řekne, měl jsem fakt zvláštní pocit. Takže hvězda za jejich odvahu navíc. Ps. s jedničkou to nemá nic společného kromě herečky Moon Lee.

Red Force 5 (1990)

Jednotlivé díly této série mají velmi kolísavou úroveň. Pětka patří k té horší části celku.