Alqarin

Alqarin

Jakub Brych

okres Mladá Boleslav
pull my finger

homepage

37 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Dr. House (TV seriál) (2004)

 • poster

  Skins (TV seriál) (2007)

  První série je jasně za pět. Úžasně napsaný charaktery a vyhrocený epizody. Druhá série už "jen" za 4, ale pořád se jede naplno a má to šťávu. Na další jsem se už radši ani nedíval, protože by mi původní charaktery prostě chyběly. Zvlášť Cassie.

 • poster

  Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

 • poster

  Girls (TV seriál) (2012)

  Hodně blízko osobitosti Skins, Lena Dunham není hloupá a stejně jako v Tiny Furniture se pasovala do role sebestředného spratka a obklopila postavami, k nimž si sympatie budete budovat jen stěží. V tom ale tkví působivost tohohle seriálu, dějou se tu věci, co jinde ne, na scenáristické šablony nenarazíte a hardcore dramatické zvraty si Lena nechává jen na ty nejposlednější momenty. Jasně, občas je to nuda, všednost je jednou z hlavních složek tohohle seriálu (osobně mi i dost trvalo, než jsem Girls přišel na chuť), jenže za touhle konkrétní nudou na rozdíl od většiny ostatních cejtím záměr a jasnou vizi. Lena Dunham je Amanda Palmer televizního průmyslu.

 • poster

  Scrubs: Doktůrci (TV seriál) (2001)

 • poster

  Parks and Recreation (TV seriál) (2009)

  Offerman rulez. P.S.: První série je jen rozjezd, ke konci druhý zvyšuju na pět, tak zběsilou kadenci hlášek jinde nepamatuju a charaktery mi dokonale přirostly k srdci.

 • poster

  Odložené případy (TV seriál) (2003)

  Kriminálně sentimentální klasika s nejhezčí blond detektivní femme. Neomrzí.

 • poster

  Studio 30 Rock (TV seriál) (2006)

  Trefný výsměch televizní blbosti se skvělými postavami a i poměrně slušnou trvanlivostí. Břitké glosátorství Tiny Fey navíc pokrývá i spoustu dalších nejen kulturních oblastí a činí z téhle mimochodem značně přitažlivé dámy potenciálního adresáta nemalého množství výhružných dopisů. Nezřídkakdy přemýšlím nad tím, jak je možné, že NBC tenhle pořád vůbec pouští do světa. Ale díky bohu za něj.

 • poster

  Machři a šprti (TV seriál) (1999)

  Skvělý seriál o mladých pro mladé, který má navíc pro mě přitažlivý osmdesátkový look a až na hlavního dětského hrdinu bezchybný herecký ansámbl. Franco, Segel a Rogen jsou k sežrání a kdo na střední byl aspoň trochu jako oni, musí si je zamilovat.. Konflikty starší generace/mladší generace a machři/šprti psal konečně někdo kompetentní a tak nevyznívají jako trapné epizodky, nýbrž jako výborně vypointované situace, které mají smysl. Já osobně jsem si tenhle seroš zamiloval a proto dost těžce nesu to, že další série už nevznikla. Zločin.

 • poster

  Můj přítel Monk (TV seriál) (2002)