Dům ďábla (2009) odpad!

Tento film nema s hororom nic spolocne. Trochu sa k tomu priblizuje poslednych par minut, film skor uspava ako desi, hlavna hrdinka iba chodi po dome kde sa nic nedeje. nuda nuda a este raz nuda. Ani to nepozerajte, je to strata casu

Peklo s princeznou (2009) odpad!

Strata času, nemá to žiadny vtip, dej je ľahko uhádnuteľný, proste nuda.

Gran Torino (2008)

Tento film Vas uplne pohlti od sameho zaciatku az do uplneho konca. Uvadza tu pohlad do klasickej americkej rodiny, v ktorej hlavnou prijoritou su peniaze a deti davaju prednost materialnym veciam ako laske k otcovi a dedovi. Dokonca aj na pohrebe ich matky rozmyslaju len nad tym, kto si co vezme z dedicstva. Hlavna postava Walt ostava zit sam svojim zatrpknutym zivotom a zistuje ze jeho deti su len pazravci, ktory sa snazia obohatit na jeho majetku a nevedia sa dockat jeho smrti. Dej sa tu toci okolo auta znacky Ford Gran Torino, ktore sa snazia ziskat od ufrflaneho deda Walta takmer vsetky postavy. Najkrajsimi scenami je postupne zblizovanie Walta s mongolskym chlapcom zo susedstva a jeho rodinou. Navonok sa tvari nepristupne a bez zaujmu aby nebolo vidno ze mu v skutocnosti zalezi na nich viac ako na svojej vlastnej rodine. Film ma prekvapive vyvrcholenie, ktore divakom vyrazi dych.

Bobři - cesta divočinou (2008)

Velmi kvalitne spracovany prirodopisny dokument o zivote bobrov, ktory zaujal nielen krasnymi zabermi ale aj samotnym pribehom. Jedna sa tu skor o rozpravkovy pribeh jednej bobrej rodiny takze kto hlada naucny film bude skor sklamany. Napriek tomu film zaujme kazdeho kto ma rad prirodu a zvierata. Takze kto chce stravit prijemne a oddychove chvile vrelo odporucam tento film.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Velmi jednoduchy pribeh hladania lasky a stastia v zivote. Je tu velmi dobre herecke obsadenie, herci sa skutocne vzili do svojich postav.Myslim ze najzaujimavejsou postavou je Holly, chladna a vypocitava kraska, ktora vyuziva svoj vyzor k tomu, aby si omotala kazdeho chlapa okolo prsta a snazi sa z neho vytiahnut peniaze. Na prvom mieste jej rebricka hodnot je bohatstvo, ale ako sama zisti ze peniaze niesu vsetko a nakoniec uprednostni lasku. Klasicky, sentimentalny, romanticky film, ktory ma vsak svoje caro.