clint123

Slovensko

2 body

<< předchozí 1 2 3
    • 19.3.2012  19:42

Celkom kvalitné "americké" giallo. Typické záhadné vraždy, zápletky okolo deja, záhadný vrah, prekvapivé rozuzlenie. Pekná hudba, úvodná téma aj celkovo, mysteriózna atmosféra , dej celkom pochmúrny. Určite vydarené giallo, so všetkým čo k nemu patrí!

• 11.6.2013  13:06
    Blackaria (2010)

Zaujímavé snové giallo, s podmanivou atmosférou, dobrou hudbou, početným množstvom gore aj erotiky. Stojí za pozornosť!

• 15.2.2012  18:24

Jeden z najzaujimavejších westernov. Clint Eastwood tu opäť pokračuje v tom čo si doniesol z Talianska a zo spaghetti westernov a využíva to čo sa naučil od Leoneho. Neznámy jazdec bez mena - kňaz, s podivnou minulosťou, prichádza do malého mestečka, ktoré ovláda zloduch Lahood. No príjazd siedmich maršálov to všetko riadne sťaží. Skvelý film, mysteriózna atmosféra, pekné prostredie, celkom dobrá hudba od Lennieho Niehausa. Veľmi dobrý film!

• 30.3.2013  16:57
    Bouřlivé víno (TV seriál) (2012)

Hviezdička len za to víno (či ríbezľový sirup čo tam pijú) ináč za nič..... trapošina....

• 15.7.2012  21:50

Perfektný odlahčený - komický horor s kopou gore!!! Neskutočne krvavý splatter urobený na jedničku. Parádna zábava, od začiatku až do konca. Vynikajúce!!! :-)

• 30.3.2013  16:49

Fuuhhhh..... čo napísať, ja som sa aspoň na tom pobavil, na tom aké to problémy riešia a blbosti, no čo už. 3 hviezdičky ozaj len za rozosmiatie.

• 15.2.2012  21:51

Surový, krvavý, brutálny spaghetti western ktorý sa odohráva v horskom zasneženom prostredí. Banda psancov s jednou ženou - hlavný hrdina tu ani nie je je ním skôr tá žena - , sa snažia prežiť. Taktiež ide tu aj o zalato skrýte ako kamufláž náramnkov - pút, ktorými sú psanci pripútaní. Objavujú sa tu mysteriózne, či naturalistické prvky, podmanivá hudba ladí k deju a k jednotlivým scénam. Dejom sa postupne rozkrýva podivná minulosť jednotlivých postáv. Film celkovo kvalitný!!!

• 16.5.2013  15:53
    Dark Bar (1988)

Giallo skôr ladené kriminálnou zápletlou. Nájdu sa aj scény typicke pre tento žáner, ale nie je ich až tak veľa. Je to skôr priemerné dielo zo zápletkou. Hudba je nevýrazná, možno hlavná téma ešte ujde. Ináč nič extra.

• 26.10.2020  23:03

Mysteriózno-zombi-hororový-western, pokračovanie predchádzajúceho dielu je vcelku dobrý, neurazí, síce tiež úplne nenadchne. Osobne sa mi páčia scenérie kde sa film natáčal, pochmúrne počasie, a tá mystická atmosféra okolo toho. Ako Dannyho fanúšik som spokojný :-)

• 5.1.2013  19:17
    Dinamite Jim (1966)

Skôr taký zábavnejší spaghetti western. Dej sa toči samozrejme ako obvykle okolo zlata, o ktoré ma záujem viacero ľudí. Je to celkom slušná zábava. Hudba od Nica Fidenca je pekná melodická :-))

• 17.3.2013  13:59

Opera od Daria Argenta je jeden z najlepších (teda aspoň pre mňa) giallo thrillero - hororov. Desivý a napínavý zároveň so všetkým čo k tomu patrí. Tajomný maniak, čierne rukavice, nôž, pointa a rozuzlenie a výborná hudba od jedného z Goblinú dáva tomuto giallo tú pravú príchuť!!!

• 26.10.2020  22:56

Pohodová komédia na večerné posedenie :-)) Ako fanúšik Dannyho Treja som sa na film tešil a vychutnal som si ho. Danny síce má skôr drsné role tvrdých mužov, ale aj tento kúsok mu celkom sadol. Hodnotím 4 **** :-)

• 7.2.2013  18:03

..rovnako ako prvá časť, je toto ďalšia asi najväčšia kravina, akú som ozaj kedy videl!!!

• 30.12.2012  22:49

Solídne giallo s krásnou Carroll Baker v réžii skvelého Umberta Lenziho. Film má všetky prvky klasického gialla - tajomnosť, mysteriózne prvky, napätie, zápletku, pátranie po vrahovi, ktorý nie je do poslednej chvíle jasný . Hudba od Marcella Giombiniho je štýlová - veľmi dobrá ústredná skladba (melódia). Hlavná postava Martha zostala nemá po traumatickej udalosti z minulosti, keď jej zahynuli rodičia pri nehode. Dej sa točí okolo tajomných vrážd - nevedno kto je vrah, satanizmu či spomienok a predstáv. Pre mňa určite zaujímavé dielo!

• 14.1.2013  23:04

Pre mňa osobne bolo toto giallo skôr viacej kriminálne s mysterióznymi prvkami a krásnou Carol Baker :-) Hudba od Nori Orlandi bola pekná po celý film. Takže na také pozretie a odreagovanie je tento film vcelku stvorený. Fanúšik giallo diel si príde na chuť.

• 5.1.2013  19:10

Klasicky, štýlový spaghetti western o pomste jedného muža za smrť kamaráta. Joko indiánsky miešanec sa vydáva po stope niekoľkých mužov, ktorí mu brutálne zabili kamaráta. Dej nie je zložitý, zábery a kamera skvelá - detaily pohľady , oči, ruky.... Nejaké tie brutálnejšie scény (napr. pri mučení) ... ako býva vo spaghetti westernoch zvykom. Joko ako klasický spaghetový antihrdina, skôr pozerá iba na seba ako na druhých. Prostredie je pochmúrnejšie celkovo aj dej, či záverečný súboj vo fosfrovom dole. Hudba od Carla Savinu je vynikajúca ( skvelá titulná skladba). Toto je ozaj výborné dielko !!!

• 4.3.2012  22:25

Celkom vydarený spaghetti western. Dej sa celkovo viac zaoberá aj indiánskou kultúrou, Franco Nero je vychovaný indiánskym náčelníkom, ktorý si ho ako malého chlapca privlastnil, pretože mu banditi zabijú rodičov. Najlepším priateľom Jonathana je azda madvedica, ktorá sa o neho počas dospievania tiež starala. Jonathan musí ale čeliť aj horde zlocdochov, ktorí chcú indiánske pohrebisko kvôli rope. Dej celkovo dobrý, hudba- no môže byť, celkovo dobré!

• 25.3.2013  18:11
    Kanibalové (1980)

Asi najznámejší kanibalský horor zo subžánru cannibalo horrorov je vcelku vydarený. Výborná hudba od Riza Ortolaniho naozaj romantická melódia až kontrastuje z násilnosťou a brutalitou tohto filmu. Scény brutálne, či už zo zvieratmi, domorodcami, alebo návštevníkmi džungle. Kultové dielo nie príliš slávneho podžánru!

• 3.4.2013  22:56

Vynikajúci spaghetti western o mexickej revolúcii a prostým mexičanom (Rod Steiger) a tajomným cudzincom, ktorý používa miesto pištole dynamit (James Coburn). Zaujímave flaschbacky, nádherná hudba Ennia Morriconeho, prasné prostredie, čo sa tíka prestreliek, keďže sa jedná o revolúciu tak tu sú prítomné viac boje. Proste skvelé dielo od majstra žánru!!!

• 30.3.2012  22:40
    Karambol 2 (1974)

Komediálny spaghetti-western s dvojníkmi Hilla a Spencera, je priemerný. Dej jednoduchý, takisto záplentka, bitky, fackovanie- klasika týchto filmov, občas vcelku zábavné, ale ináč miestami slabé. Hudba je ale dokonalá, vydarená od Franca Bixio, ktorý má skvelé soundtracky!!

• 4.3.2012  22:30
    Keoma (1976)

Perfektne zvládnutý, vydarený spaghetti western - ozaj majstrovské dielo spaghetti westernu. Úžasné scenérie, nádherná hudba, biblické motívy, prepracované scény do detailov - výborné. Franco Nero ako Keoma, indiánsky miešanec, tulák z nešťastnou minulosťou. Klasika tohoto žánru na vynikajúcu!!!

• 14.7.2012  22:31
    Killer Kid (1967)

Slušný spaghetti western s príbehom zasedeným do prostredia mexickej revolúcie. Anthony Steffen sa vydáva za Killer Kida, a pridáva sa k tlupe mexických revolucionárov, aby im pomohol v boji. On sám je pritom tajný agent Morrison, ktorý plní svoju misiu. Celkovo dobrý dej, prostredie, hudba može byť, akcia je pravidelná - čiže je to skvelo zvládnuté.

• 23.3.2013  22:19

Skvelý klasický spaghetti western!! Strieborný colt v správnych, rýchlych rukách. Precízne zvládnutá skvelá hudba!! Vydarené dielko :-))

• 7.2.2013  18:00

..jedna z najväčších kravín akú som kedy videl!!!!

• 7.2.2013  17:48
    Komisař Rex (TV seriál) (1994)

....totálna blbosť, jednu hviezdičku som dal len za snahu natočiť to... ale nevyšlo...policajti by boli bez toho psa úplne stratení, a čo sú to potom za policajti?..... a nemám rád keď je zvera hrdinom a človek v úzadí, to je úplne naopak...ale bodaj, nech sa tí čo túto mizernú zlátaninu natočili majú dobre...

• 16.7.2019  23:09
    Kořist (2019)

Nechápem niektoré podnízke hodnotenia či komentáre, veď tento film je robený hlavne ako "oddychovka" od našeho jednotvárneho života. Oceňujem taktiež kombináciu katastrofickeho žánru s hororom. Netreba tu vôbec rozmýšľať nad dejom, keďže je jednoduchý a priamočiari. Minimum postáv, pár ich padne za svačinu pre aligátorov, čiže pre mňa skvelý, oddychový, nature-horor s adekvátnou dĺžkou a hlavne žiadnou "sladotou"! Brutálny nárez jak má byť a to ja rád. Ja si myslím, že netreba hľadať na všetkom chyby a chybičky, nikto není dokonalý, a filmoví tvorcovia sú tiež len ľudia. Ja si idem film vychutnať do kina a nie sa hrať na filmového kritika a hľadať nedokonalosti. Samozrejme záleží aj na žánri, každý má rád niečo iné. Aja mňa milo prekvapil, pre mňa jeden z jeho najlepších filmov s top pochmúrnym počasím. Som spokojný.

• 25.1.2013  21:40

Perfektná klasika od Maria Bavu !!!!! Dá sa povedať, že ide o gotické giallo, naozaj skvelo natočené. Výborná mysteriózna atmosféra, skvelá hudba Stelvia Ciprianiho, tajomný dej, detailné zábery kamery. Dej okolo baróna sa točí - nevedno či je mŕtvy, či je duch a či je to skutočný človek sa za neho vydávajúci. Ozaj výborne dielo na päť hviezdičiek!!!

• 19.3.2013  22:09

Milé prekvapenie !!! Naozaj zaujímavé giallo, najmä prostredím Kene v ktorom sa odohráva väčšina filmu. Veľmi dobrá zápletka, prekvapivé rozuzlenie, hudba od skvelého Stelvia Ciprianiho. Snímok má tepmo a neubúda z neho. Prekvapivé scény, napr. (safari a slon, búrka a tajomná osoba v záhrade, šlapaje od blata atd.) Tento snímok určite stojí za pozornosť!

• 17.3.2013  14:19

Toto druhé Ercoliho giallo sa mi asi najviac páčilo. Od hudby, po dej, tajomného vraha, cez krásnu Nieves Navarro , proste ma to šmrnc. Dej je trošku roztiahnutý, ale to vôbec nevadí, pretože vždy prichádzajú nové prekvapivé momenty. Určite patrí do top giallo !

• 2.3.2013  22:17

Skvelá klasika od Maria Bavu - dá sa povedať že ide o gotické giallo. Tajomná pochmúrna atmosféra starého kaštieľa, parádne ladená hudba, výborní herci, pekné zábery - proste vydarené dielo od "majstra" žánru.

<< předchozí 1 2 3