• Western

Rocky Balboa (2006)

Vynikájúca nostalgia, ktorá sa dá zrovnať rovnako s prvým dielom, ba pre mňa kvôli návratu dokonca aj lepšia. Citový príbeh, silný, výborná - nezabudnuteľná hudba Billa Contiho. Úžasné!!!

Těžká váha (2005)

Jeden z najlepších boxerských filmov vôbec! Už len to, že je nakrútený podľa skutočného príbehu - fascinuje. Dráma o boxerovi Jamesovi J. Braddockovi, ktorý sa zo životných útrap, dna a chudoby (pre seba a svoju rodinu) vyšplhal na vrchol a dal do toho všetky svoje sily. Skvelé!!!

La polizia chiede aiuto (1974)

Perfektné giallo so skvelým dejom, postavami, atmosférou, rozuzlením a vyvrcholením. Hudba od Stelvia Ciprianiho je vynikajúca, filmu dodáva správnu príchuť. Skvelé!!!

Sugar Colt (1966)

Zaujímavý a pohodový spaghetti western. Prvá polovica filmu je skôr v komediálnom štýle - zvláštny cuzinec (doktor), barové bitky a pod. a v druhej už prichádzajú klasické prvky špageťáku - prestlelky, prašné prostredie, mlátenie,únos, konečný suboj atd. Hudba je pekná a je v mnohých témách, prostredie štýlové, postavy ujdu, číže špageťáková pohoda.

Zlé časy (1975)

Klacký Charles Bronson. Tichý, drsný, rázny! Skvelé dielo z doby hospodárskej krízy, kde si tulák (Charles Bronson) privyrába ilegálnymi zápasmi. Jednoznačne stojí za pozornosť!

Tepepa (1969)

Výdarený spaghetti westrn o revolúcii v mexiku s charizmatickým Tomasom Milianom a Johnom Steinerom. Prostredie prašné, napätia je stále na mieste, skvelá hudba majstra Morriconeho, štýlové flashbacky, proste skvelý "špageťák".

Kapsy plné dynamitu (1971)

Vynikajúci spaghetti western o mexickej revolúcii a prostým mexičanom (Rod Steiger) a tajomným cudzincom, ktorý používa miesto pištole dynamit (James Coburn). Zaujímave flaschbacky, nádherná hudba Ennia Morriconeho, prasné prostredie, čo sa tíka prestreliek, keďže sa jedná o revolúciu tak tu sú prítomné viac boje. Proste skvelé dielo od majstra žánru!!!

Tess (1979)

Vynikajúca dráma o dievčine (žene), ktorá pomaly a postupne znáša útrapy svojho života. Výborný príbeh, dej, atmosféra anglického vidieka, hudba, skvelí herci (pôvabná Nastassja Kinski), to všetko dodáva tomuto skvelému snímku len to najlepšie!

Love Story (1970)

Moc neobľubujem romance a sladáčiky - vôbec ich nemusím ..... brrrr., ale tento film je ozaj fajn, není to až také úplne sladké, je to aj v celku na pol dráma, čiže to mi vyhovuje. Hlavne ta hudba je skvelá!!!

La noche del terror ciego (1972)

Vydarené španielske dielo! Mŕtvi rytieri, ktorí ožívajú a hľadajú obete. Početné pohľadné krásky, nájde sa tu aj nahota a sex a samozrejme gore a krv! Hudba je štýlová, rituálno - chorálová a ladí k celkovému deju. Napätie je stupňované, vydarené zábery farebne ladené. Klasika ktorá stojí za to!