Slídil (1972)

Vyborne. Herecky koncert Michaela Cainea a Laurence Oliviera je neuveritelny. Na platne se neobjevi prakticky nikdo jiny, a oba jsou naprosto skveli. Cely film ma skvelou hudbu a je chvilemi suse a morbidne vtipny stejne tak jako nekdy neskutecne mrazivy. Musim uznat, ze jsem parkrat na chvilku zacal ztracet pozornost a jakoby me to prestavalo bavit, ale v techto momentech se film rozjel na plne obratky a chytl druhy ci treti dech a neskutecne zavalel. Vyborne dilo, jehoz jedinou smulou bylo, ze byl natocen ve stejnem roce jako Kmotr. Jinak by si nejakeho plesouna dozajista odnesl. Videt ve skvelem hereckem obsazeni inscenaci v divadle by muselo byt obzvlastne pro neznalce orgasmem. Jsem opravdu rozlozen z toho, jak dobry film to byl, ac jsem absolutne netusil, o cem to vlastne bude... 9/10

Libertin (2004)

Skvele zahrany film, opravdu mi moc sedly herecky projevy uplne vsech, vcetne pomlouvane Samanthy Morton. Depp supr, ale tak nejak v jeho projevech uz obcas vidite i jine role, ktere hral... obcas Sparrowa, obcas Cranea a tak... vesmes uz nemuze predvest neco lepsiho, nez uz nekde predvedl, coz ovsem u nej neni zdaleka malo :-) Jak Lea podotkla, tak ma pravdu s kamerou. Je takova vzletna a velice zajimava... ta se mi opravdu taky libila. A film samotny je pomerne cudny. Skoro i pro Juraje :-P Je tam daleko vice sprostych slov, nez samotnych poburujicich veci a nez jsem cekal. Film je ale dost dlouhy a to mu neprospiva. I kdyz ma jen neco malo pres dve hodiny, tak ke konci uz mi to prislo trochu kycovite a neuspokojive. Neco, co mi opravdu moc nesedelo...

V žáru noci (1967)

Tak toto mne skutecne dostalo! Snad nejlepsi plejada vybornych hereckych vykonu, nad kterymi zustaval rozum stat. Opravdu uchvatne VSECHNY charaktery a bez vyjimky perfektne zahrane. Vyborna kamera a strih... skvela rezie... skvost neskutecneho kalibru. Opravdu super vyvoj deje a jak Poitier tak Steiger jsou tak neuveritelne lidske postavy, ze bychom je mohli potkat na kazde ulici. Byl jsem opravdu srazen k zemi a odrovnan. Vyborna zalezitost!

Zmizení staré dámy (1938)

Vyborna vec. Cele je to pomerne vtipne a plne zajimavych charakteru s hereckymi vykony, kdy je obdivuhodne, ze herci vlastne neprehravaji. Zajimave konstruovane a dost dlouho clove vlastne nevi, o cem to je. Chvilkami to je opravdu uchvatne napinave a clovek se nemuze dockat rozuzleni. Jeden z nejlepsich Hitchcocku.

Casanova (2005)

Neni to tak spatne, jak by se ze znamky mohl zdat. Teda vetsinu casu. Je to celkem vtipne (az na nekolik vylozenych trapnosti) a herecky zajimave (Oliver Platt!), monumentalni hlasita hudba slozena predevsim z klasiky nekdy pusobi az rusive. Privetiva a osobita rezie a kamera. Pribeh nikoliv spatny, ale pak se to dvacet minut pred koncem zlomi a speje to tak trochu k tragickemu vyzneni a zaveru, ktery se mi nelibil a spise me znechutil. Do te doby to bylo tak na 7/10, konec to sestrelil. Je to neco mezi Piraty z Karibiku (ti jsou vtipnejsi a herecky lepsi) a Pride and Prejudice (pribehove a herecky lepsi). Ma to podobne zmrseny sladky hollywoodsky konec jako Pirati. A Pycha je proste o tridu vyse. Navic hlavni zenska role neni tak zajimava jako Keira (predevsim v Pyse :-P). Da se to, neurazi to, damy si to mozna vychutnaji vice nez ja, ale nejni to zadny zazrak a nejhorsi film Hallstroma, co jsem videl. 6/10.

Zkrocená hora (2005)

Toto neni spatny film. Nema spatne tema a neni spatne zahrany ani natoceny. Ma zajimavy scenar a je dobre napsany. Je lidsky a o lidech, ale ackoliv nemam nic ani proti kovbojum ani proti homosexualum, tak ten film na me proste uplne nepusobil. Nutno rici, ze jsem se v kine vubec nenudil, ale nemelo to na me zadny sirsi dopad a nijak me to neodrovnalo.Bylo to koukatelne a vyborne zahrane, skvelou praci odvedli maskeri, protoze hlavni hrdinove zestarnou v prubehu filmu o dvacet let, a ackoliv jim prilis nezesedivi vlasy, tak se jejich vrasky prohloubi a tvare ziskaji ustarany vyraz. Je to dobry film, ale neni tak silny, jak jsem ocekaval, takze pro me zklamani....

Dobrou noc a hodně štěstí (2005)

Takže, jedná se o čistě politické drama. Neuvidíte v něm skoro žádné emoce, protože ten film o nich není. Řemeslně je výborný, kamera dodává obrovskou autentičnost (spolu s historickými záběry použitými ve filmu). Režie i střih jsou přesné a precizní, je vidět, že Clooney umí a něco z něj třeba i vyroste, až přestane hrát. Ale to zatím nepřestává a střihl si tu i jednu z hlavních rolí. Herecky je film výborný. Strathaim je skvělý, i když u něj nevidíme emoce, ale jen strohost profesionálního novináře. Ostatní herci (s výjimkou Robreta Downeyho jr. a Jeffa Danielse) jsou sice nepříliš známí, ale hrají výborně. Hudba ve filmu vůbec není, také aby to dodávalo autentičnost. Největším úskalím filmu je, že se odehrává v době, o které nevím ani zbla. Myslím si, že to bude nějak podrobněji vědět tak jeden z dvaceti, co tohle čtou, protože prostě je to součást historie spojených států, o které asi nikdo nic moc nevíme. Proto je to poměrně nezjímavé téma a spoustu lidí by to mohlo nudit. Je to škoda, že téma je pro nás poměrně nezajímavé, ale bohužel je to tak a smiřme se s tím, že tenhle film natočil Clooney pro politicky uvědomělé občany USA. Škoda a pro mne jediná vada filmu. 7/10* * Upravte si hodnocení podle následujícího vzorce. Víte, kdo to byl senátor John McCarthy? a) Ano, skvělý člověk, co dělal velké věci a kterému novináři pošpinili jméno. -2 až -4 body do hodnocení (podle toho jak skvělý si myslíte, že byl:-) b) Nevím kdo to byl. 0 bodů :-) c) Ano, byl to pěkný hajzl a dostal co mu patřilo. +1 až +3 body do hodnocení (podle toho jak si myslíte, jak velká to bzla svině:-)

Mariňák (2005)

Dal jsem tomu přednost před hokejem a dobře jsem udělal. Začátek je poctou Stanley Kubrickovi a jeho prvni pulce Full Metal Jacket. Podobny drill si proziva i Jake Gylenhaal. Pak se dej na chvilku presune do postupneho tabora, kde se trenuji speicaliste a nakonec (asi po 40ti min filmu) konecne do Saudske Arabie. Toto neni valecny film, je to spise film o valce. Je to o tom, jak se clovek citi pred akci a jak je nadrzeny na akci, ale samotna akce tam vlastne vubec nejni... skoro :-) Vyborna rezie, kamera i strih davaji filmu skvelou atmosferu a svizne tempo, genialne vybrana hudba (chvilemi mi rytmy pripominajici americkou krasu) se k filmu skvele hodi, proste supr. Herci hraji vyborne, skvele zachyceny charaktery a jejich magoreni i silne momenty. Jinymi slovy... "Huaaa..." do kina :-) Jo a je tam fakt vyborna scena s promitani Apocalypsy.

Má je pomsta (2002)

Urcite nejslabsi cast trilogie. Absolutni absence hudby a znacna rozvlacnost deje pusobi, ze se vlastne tak 80 minut vubec nic nedeje. Sice se jedna o syrove dilo, ale rozhodne me to nebavilo tolik jako Oldboy nebo Lady Vengeance (kterou povazuji za skutecny vrchol trilogie).

Šlechetné srdce a šlechtické korunky (1949)

Kua kdyby k tomu byly alespon EN titulky, tak bych tomu mohl dat asi vic. Takhle jsem rozumnel reci tak za 70-80%, pochopil jsem o co slo, pointu a tak ale verim, ze je v tom neco vic... jestli se mi podari sehnat titule, tak to zkouknu znovu.