V lepší společnosti (2010)

Dát tomuto filmu " odpad" je naprostý nesmysl! Má nesporné kvality, jakými jsou například skvělý Ryan Gosling(nemůžu se dočkat " Blue Valentine), proměna z idylického ztvárnění na poněkud temnější drama. Jen mi to přišlo takové nedotažené. Film má od všecho trochu a ani v jednom aspektu nejde do hloubky. To je opravdová škoda. Jinak jsem se ovšem nenudil ani vteřinu, ale k dokonalému filmu stále mnoho schází. Možná by to chtělo zkušenějšího režiséra. Těžké hodnocení, 4* je moc, 3 * je zase málo. Takže klasických 3 a půl.

Nouzový východ (2008)

Sama Mendese bezmezně obdivuju! Jestli totiž natočí drama, válečný film, gangsterku, road-movie, jedno je vždy jisté, bude z toho nevšední filmový zážitek. Tento snímek není výjimkou. Jakožto milovník dramat, je tohle přesně můj šálek čaje. Nevím co vychválit dřív, jestli krásnou, minimalistickou Newmanovu hudbu nebo dokonale hrající duo Winslet / DiCaprio( oba měli být nominováni na Oscara). Každopádně jsem z kina vycházel omámen. A to je bezpochyby známka vynikajícího filmu. Nezbývá než poděkovat Samu Mendesovi, Kate Winslet a Leovi DiCapriovi. 100%

Dokonalý únik (2009)

Už se na ta béčka nebudu nikdy dívat! Klasické schéma, ono "překvapení" jsem si správně tipnul asi tak po deseti minutách. Herci přinejmenším přůměrní. Nevěřil jsem to mu ani minutu. Místy se mi ovšem líbíila hudba. Ikdyž hlavní motiv je opět tisíckrát slyšená dobrodružná znělka. Nikomu nedoporučuju!

Gran Torino (2008)

Film se mi nelíbil. Nejhorší na tom ovšem je, že nedokážu říct proč. "Vyníkem" může být Clint Eastwood(herec), který má po celou stopáž jeden a tentýž výraz. Může to být vlastně celé obsazení. Může to být můj absolutní nezájem k osudu asijatské rodiny. Nebo tím "vyníkem" jsem já. Asi jo. Každopádně je to jeden z nejvíce nadhodnocených filmů na CSFD.

Žena za pultem (1977) (seriál) odpad!

Hlavní roli má komunistka a k tomu ještě vousatá komunistka. Nemůže být nic horšíjho.

Big Lebowski (1998)

To není film, ale kult a životní styl!!! Z filmu čiší pohoda a relax atmosféra, která vždy způsobí to, že si musím jít nalít Bílýho Medvěda. To myslím hovoří za vše. Jeff Bridges(Dude) se tímto stal mým životním vzorem. Až budu velký, chci být zevlákem.

Ďábel (2010)

Ničím nevybočující béčko, které sice ani na chvilku nenudí, ale taky se ani v hlavně dlouho nezdrží. Takže průměr.

Útěk do divočiny (2007)

Přes původní nechut zhlédnout tento snímek jsem se propracoval až k bezmezné lásce! Více či méně kýčovité scenérie jsou přítomny téměř neustále. Největší síla příběhu není ukrytá ve vyhroceném závěru, nýbrž v celé myšlence vypadnout pryč, vyprdnout se na všechny dnešní vymoženosti. Při závěrečných titulkách jsem si skoro už balil batoh a vydával se na nekonečnou pout, jenže jsem brzy zjistil, že na tohle opravdu nemám koule! A to je ta síla, o které mluvím. Herecké výkony přirozené(což je obrovské plus), kamera přesně sednoucí stylu vyprávění. Hudba je dokonalá. Eddieho Veddera si jako hudebníka moc vážím a tady předvedl trošku jinou polohu, než jsme u Pearl Jam zvyklí a zvládl to na výbornou. Celkově vzato, jeden z mých nejoblíbenějších filmů!

Minority Report (2002)

Super tempo, které nepolevuje! Super Cruise, který taktéž po celou stopáž nepolevuje. Spielbergova režie je jako vždy dokonalá až si člověk říká, že to snad není možné! Škoda jen typicky "spielbegrovského" happy-endu. Na ten jsme bohužel už taky zvyklí! Přesto velice pěkný filmový zážitek!

Počátek (2010)

No, poprvé nic moc, ( čekal jsem od toho asi "nadfilm" nebo co) ale podruhé už bylo vše v pořádku. Dobrá atmoséfra snového světa, solidní herci (DiCaprio nedosahuje kvalit předvedených v Shutter Islandu, je to "jen" profesionální výkon), vynikající akce, hezká, nenásliná pointa. Všemu ale vévodí Zimmerova dokonalé sedící hudba! Edit: Musím své hodnocení upravit. Na 5* to prostě není. Kvalitativní propad od předchozích Nolanových děl.