Podfukáři (2013)

Tento film mal velky potencial, avsak scenaristi to prilis prekombinovali a chybala tomu ta spravna atmosfera. Niekedy mozno menej je viac (menej trikov a akcie a viacej stavit na budovanie deja a atmosfery). Takze som trochu sklamany, lebo z tohto mohol byt velmi dobry film, takto to je lahky nadpriemer 3a pol * 7/10

Jednoduchý plán (1998)

Jednoduchy plan, ktory sa vymkol z pod kontroly. Dej krasne vykresluje spravanie roznych charakterovych postav ked pridu k baliku penazi. Pocas celeho filmu som mal pocit, ze to bol nejaky film od Coenovcov. Pekne spraveny zaver. 8/10

Červené střevíčky (1948)

Necakal som ze to poviem - pozeral som operu a nenudil som sa! Najma kvoli tomu, ze dej bol vyborne vyvazeny (samotna opera vs. neoperove casti). Melodramaticky koniec, dal tomuto filmu krasnu bodku. 8/10

Mamma Mia! (2008)

Da sa povedat, ze je to film viac menej bez pribehu, ktory zachranuje skvela hudba, podporena dobrymi tanecnymi zostavami. Kto nema vysoke ocakavania a chce si vypocut pesnicky od ABBY tak ten moze byt spokojny. 7/10

Rvačka mezi muži (1955)

Noir film vo francuzskej rezii, asi to najlepsie co mozno vidiet zo zanru zo stareho kontinentu. Keby bol byval Jean Servais v tom case v Hollywoode tak mohol byt kralom noir zanru. Nezabudnutelna jazda na konci filmu. 8/10

Jak na věc (2002)

Velmi mile prekvapenie. Necakal som to, ale bola to dost dobra komedia - rozhodne najlepsia Grantovka. Viackrat som sa z chuti zasmial. Celkovo to bolo dobre poskladane, co sa tyka hercov aj deja.Takto by mala vyzerat romanticka komedia. 8/10

Tam, kde jsem nikdy nebyl (2005)

Kuzelny pribeh doprevadzany podmanivou hudbou a priliehavou atmosferou. Niekedy je prijemne sa vratit do fantazie. 8/10

Slaměný vdovec (1955)

Bolo to napadite, inteligentne ako sme u Wildera zvyknuty. Avsak hlavne v prvej polke ma to moc nechytilo (trochu nudne pasaze), potom sa to uz celkom zlepsilo. Aspon som konecne zistil, z ktoreho filmu Marilyn je jej najznamejsia scena :) 6/10

Hranice života (2005)

Pocas filmu som si myslel, ze to je nejaka "lynchovina", avsak nastastie sa na to na konci cele objasnilo. Sice miestami som mal pocit, ze to bolo na hrane toho co divak este moze prijat, tak na rozdiel od Trancu je celkovy pocit pozitivny. Skvela herecke trio. 8/10

Jackie Brown (1997)

Tarantino tymto filmom zavrsil svoje vrcholne obdobie 90tych rokov. Bol tam znatelny jeho rukopis (dialogy, sposob rozpravania, ukazovanie udalosti z roznej perspektivy). Trosku pomale tempo moze sposobit, ze nie vzdy sadne - co sa stalo z casti aj v mojom pripade. Takze po dalsom pozreti mozno zmenim na najvyssie hodnotenie, zatial 8/10