Četa (1986)

Coppola (Apocalypse now) a Kubrick (Full Metal Jacket) sa snazili a az Stone to dokazal. Natocil nielenze najlepsi film o Vietnamskej vojne ale jeden z najlepsich vojnovych filmov vobec. Podarilo sa mu dokonale zobrazit to peklo na pribehu postavy Charlieho Sheena. Skvele herecke vykony medzi ktorymi vycnieva Wilem Dafoe a musim len suhlasit ze tie jeho "vztycene ruky k nebesiam" su nezabudntelne. 9/10

Muž, který zastřelil Liberty Valance (1962)

Filmove stretnutie dvoch velkych hereckych hviezd v netradicnom ale originalnom westerne. Musim uprimne uznat ze ma prva polovica filmu ma az tak nedostala ale cim viac sa blizil zaver tak tym to bolo lepsie. Krasny pohlad na to ako sa divoky zapad menil na modernu spolocnost. 7/10

Hrozny hněvu (1940)

Tento film vas rozhodne nestrhne do deja. Ani neocari prekvapivym koncom. A takmer urcite nenaplni pozitivnou energiou po dopozerani. Tak potom preco ho pozerat? No hlavne preto aby ste videli ako ludia prezivali v tej dobe a co tak asi pocitovali ked si uvedomovali aky bezvychodiskovy zivot ziju. 7/10

Jak vycvičit draka (2010)

Sice to je trochu predvidatelne ale vyvola to v cloveku to prijemne emocie. A uprimne kto by nechcel mat doma draka potom ci videl tento animak. 7/10

Příšerky s.r.o. (2001)

Skvele zvladnuty animak ako po technickej ale najma po pribehovej stranke. Bolo to mile a vtipne zaroven. 8/10

Lovec jelenů (1978)

I ked to je vojnovy film, tak vo Vietname sa odohrava asi len pol hodinka z tohto filmu. Zbytok sa odohrava doma v amerika a poukazuje na nezlomnu silu priatelstva. Musim ale priznat ze cast vo Vietname sa mi pacila ovela viac - ta pamatna ruska ruleta to sa teda nezabuda. 7/10

Čaroděj ze země Oz (1939)

Verim tomu ze keby tento film mam od detstva napozerany tak by som ho bral uplne inak. Kedze teraz som ho videl prvykrat musim uznat ze tie roky na nom zanechali riadne stopy. Posobi to miestami velmi naivne az lacno, a ten lev to je uplna hroza. Na druhej strane ustredna melodia je ozaj chytlava, takze priemerna znamka. 6/10

Televizní společnost (1976)

Vyborny namet z televizneho prostredia, skvela ukazka toho co rozhoduje v televiznej brandzi (a co su schopny ludia spravit aby mali vyssiu sledovanost). Prorok Howard Beal bol ozaj skvely, jeho vystupy som si ozaj vychutnal. Trosku nudna bola ta milenecka zapletka. Suma sumarum, vynikajuci film z televizneho prostredia ktory je stale rovnako aktualny. 8/10

Stůj při mně (1986)

Dobrodruzna vyprava 4 chlapcov, ktora neprinasa ziadne prekvapive zvraty ale je to skor sonda o zlozitosti dospievania. Lepsi priemer. 6/10

V přístavu (1954)

Socialna drama odohravajuca sa v pristavnych dokoch New Yersey poukazujuca na problem vykoristovania odborarskou mafiou. Zaujimava bolo postava knaza ako buditela odboja co urcite prispelo k tomu ze Vatikan zaradil tento film na zoznam "najvyznamnejsich filmov" ktore su vyznamne svojou umeleckou hodnotou. I ked tam bolo par hluchych miest, pribeh prevazil 7/10