Mulholland Drive (2001)

Film ma tajuplnu atmosferu a po viacerych pozretiach (a trochu fantazie) dava vacsi zmysel. 7/10

Potíže s Arizonou (1987)

Tak to bol teda ulet. Miestami to prerastalo az do absurdity, ale priznavam ze som sa zabavil. Titulna piesen bola skvela ako aj Nicolas Cage. 7/10

Zbytečná krutost (1984)

Skutocna prepracovanost, detail takmer na kazdy zaber, paradna gradacia. Spolu s Big Lebowskim to najlepsie od Coenovcov. 8/10

La cara oculta (2011)

Sice pomaly priebeh (ale to az tak neprekazalo), najprv som nevedel co od toho cakat, ale potom to vsetko spravne vygradovalo a klaplo. Vobec som nemal pocit podla prevedenia, ze ide o zahranicny film (a nie hollywood), prave naopak, Spaniely tomu dali trochu iny nadych. 9/10

Winchester '73 (1950)

Klasicky romantizujuci western vtedajsej doby o slavnej puske v prevedeni Jamesa Stewarta. Nic prevratne, ale niektore sceny vysli a pacil sa mi aj Dan Duryea ako zaporak. 7/10

Bella (2006)

Pohodovy filmik v pomalom tempe so silnou myslienkou odohravajuci sa v prevaznej miere na mojom oblubenom Manhattane :) 7/10

Malá Miss Sunshine (2006)

Pohodovy rodinny road movie, v ktorom kazdy jej clen pridava svojou troskou do tej spravnej "atmosfery". A hlavne v prvej casti som sa dost zasmial. 8/10

Zahraniční dopisovatel (1940)

Pripadalo mi to ako Hitch v zacvyku. Bolo tam viac jeho typickych prvkov, ale trebalo to este "ucesat", skratit, vynechat niektore casti. A mohlo sa to podobat na jeho vrcholne diela 50tych rokov. 7/10

Muž z oceli (2013)

Novy superman je realistickejsi, vysvetluje viac z historie Kryptonu, ako aj motivy mladeho supermana. Prva cast sa mi pacila, ale ked nastupila "hollywoodska akcna masineria" tak ma to prestalo bavit. Nemozem si pomoct, momentalny trend je viac penazi, viac akcie co vsak automaticky neznamena kvalitny film... 6/10

Sabotáž (1936)

Tento film v sebe skryva viacej pozoruhodnych scen/okamzikov - Scena s bombou (za ktoru si Hitch vysluzil vela kritiky od divakov a pocitil pracu cenzorov), scena s nozom (perfektne zahrana, uplne bez zvuku, napatie tu je vyborne vystupnovane), vela dejovych zvratov a Oskar Homolka s vyraznym prizvukom. Well done, Hitch - medzi 4 a 5*. 8/10