Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Krasna nostalgia. Plysovy medved ako parchant bol jednoducho namakany. Kto by mal po tomto filme chut zbavit sa svojich starych hraciek :) 8/10

Cid (1961)

Historicky velkofilm zo zlatej ery Charlesa Hestona, ktory aj napriek uctihodnej dlzke vobec nenudi, naopak nauci nas nieco zo spanielskej historie. Cid bol jednoducho zijuca legenda. 8/10

Někdo tam nahoře mě má rád (1956)

Tak toto bol vstup Paula Newmana do filmoveho ringu ako hrom. Hned vo svojom druhom filme sa predviedol a ukazal svoju frajersku polohu a schopnost premenit na prvy pohlad nesympaticku postavu v oblubenu. Inspiracia klasickeho Rockyho tymto filmom je zjavna. 8/10

Senna (2010)

Paradny dokument o jednom z najlepsich pretekarov historie. Formulu F1 som pozeral najma v druhej polovicy 90tych rokov, takze nanestastie Sennovo famozne jazdenie som nevidel nazivo. Podla tohto dokumentu to bol famozny pretekar, ktory podobne ako Schumacher jazdil dravo a na hrane a aj preto vynikal. Suboj Prost - Senna mi velmi pripomenul subojenie Schumiho s Hakkinenom. 9/10

James Dean (2001) (TV film)

Zaujimavy dokument, ak je to pravda tak James Dean bol "rebelom bez priciny" aj v osobnom zivote. Skoda ze tento svojim hereckym prejavom ultimatny herec nemal sancu ukazat sa este aj v inych rolach. 8/10

Rebel bez příčiny (1955)

James Dean vo svojej "typickej roly" a i ked sa na stredoskolaka vobec nepodobal, tak hral rovnako dobre ako obvykle. Po pozreti vsetkych troch Deanovych filmov, konstatujem ze sa mi najviac pacil East of Eden. 7/10

Odtud až na věčnost (1953)

Melodrama, ktora popisuje bezny zivot vojakov a organizaciu armady tesne pred utokom na Pearl Harbour. Rozhodne ma zaujal viacej ako Pearl Harbor s Benom Affleckom. 7/10

Jak funguje vesmír (2010) (seriál)

Po rokoch hladania som mal moznost konecne pochopit "ako funguje vesmir" a to vdaka tomuto serialu. Podobne ako Hawkingova miniseria aj tento serial hovori "ludskou recou" vhodnou aj pre neodborne publikum. Toto by mali povinne pustat na hodinach fyziky :) 10/10

Na východ od ráje (1955)

Kazanovi sa podaril husarsky kusok tym, ze obsadil do tohto filmu Jamesa Deana. Ako to konstatuju mnohy bol to obrovsky talent a v tomto filmu mal priestor zaziarit. Tento film ma pribehom viacej zaujal ako ine Steinbeckovo dielo - Grapes of Wrath. 8/10

Hon (2012)

Dalsi film, ktory potvrdzuje ze filmy zo Skandinavie su momentalne na vzostupe. Tak ako bol v stredoveku "hon na carodejnice" tak vie aj sucasna doba zomliet cloveka ak sa jedna o citlivu spolocensku temu. Film na zamyslenie, ktory je aj skvele natoceny. 9/10