Zeitgeist: The Movie (2007)

Nedokážu posoudit zda veškerá fakta uvedená v dokumentu jsou pravdivá. Proto nedám pět hvězd. Ale bylo to velice věrohodně a přesvědčivě podané. Mimochodem informace ohledně peněz, úvěrů, FED atd. jsou vesměs pravdivé a lidé z finančních kruhů mi je potvrdili.

Bláznovo zlato (2008)

Já to příznám, že Sahara se mi líbila. Ale tohle už je guláš, kterej neodsejpá.Divím se Sutherlandovi, že to takovjech ptákovin leze a odříkává tam ty větičky jako kdyby byl retardovaný stejně jako filmová dcera. A Steve Zahn by byl taky lepší (promiň) než Ewen Bremner.

Bobule (2008)

Po technické stránce (kamera, výprava) perfektně zmáknuté. Jinak to byla opravdu až na pár hlášek nuda s nijakým scénářem a postavami.

MR 73 (2008)

Francouzské kriminálky jsou prostě jiné a lepší než ostatní produkce. Ovšem tato i přes "neskutečného" Daniela Auteuila není dotažená k dokonalosti jako třeba 36 Quai des Orfèvres. Přesto doporučuji ke shlédnutí.

Labyrint lží (2008)

Sakra povedený film s výborným scénářem od Williama Monahana. DiCaprio v té jeho roli drsného agenta na blízkém východě, který chvilkami vypadal hůře než Bruce Willis v Die Hard ;-) Scott si film náramně osadil i dalšími výbornými herci. Netradiční Crowe řídící operace po telefonu pronášíc dialogy s absolutním klidem a bez emocí a nebo také jako americký křupan. Malá nenápadná ale zajímavá role Garlanda v podání Simona McBurneyho hackera na chatě v lesích pracujícího pro CIA. Taky super. Ale absolutní bomba byl Mark Strong jako Hani. Nemá cenu se o tom zde rozpisovat ale ten prostě zahrál neskutečně. Každopádně výborný scénář s chytrým příběhem bez sebemenších chyb. Příběh odsejpá a dialogy mezi postavami jsou na jedničku. 9/10

96 hodin (2008)

Nebudu tady psát nějakou omáčku. Strhující a odsejpající v ideální stopáži. Hlavně ta stopáž... to by si měli vzít jiní režiséři na srdce...

Přátelé (1994) (seriál)

Čtyři hvězdy v době kdy jsem to viděl poprvé.... Je hlína kolik herců si zahostovalo v tomto seriálu.

Den poté (1983) (TV film)

Když to bylo za mejch dětskejch let ve VHS filmotéce nesměl jsem se na to dívat. Ve 30 letech jsem se na to podíval a film ve mě nechal mrazivej pocit. Nyní člověk vidí co všechno by se asi tak mohlo stát pokud by někdo zmáčkl tlačítko. Film funguje jako výborná kritika tehdejších nebo vlastně i současných poměrů. Doporučuji shlédnout...

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Mám dojem, že tento snímek se nedostal do české distribuce. Nevadí... Pan režisér nemá moc úctu k divákovi. Viděl jsem mnoho filmů s podobnou stopáží ale nenudil jsem se u nich jako u tohoto dialogového "westernu". Dlouhé trapné scény, které se režisér snažil točit jako velice poutavé a "napínavé" vůbec nefungují. Místo toho divák kouká jak na sebe Brad Pitt s někým čumí dvě minuty a pak zase řekne větu a nebo se začne blbě smát. Snad jen výprava, exteriéry a kostými se mi líbili.