Šumná Plzeň (2004) (TV film)

Projížďka městem piva, šumnou Plzní se skvělým a erudovaným architektem Davidem Vávrou. Turistické zajímavosti mého rodného města v kostce. Jeden díl z poznávacího cyklu o městech České republiky.

Robot Emil (1960) (seriál)

Příhody robota Emila jsem viděl jako malé dítě a pamatuji si matně, že měl místo nosu skleněnou elektronku a když zmizel nějaký kovový předmět v jeho okolí, určitě jej zbaštil, neboť Emilovi velice chutnaly šroubky a veškeré kovové věcičky. Tento seriál by televize mohla dávat pro "pamětníky".

Oheň v oblacích (1993)

Film natočený podle "skutečné události" popsané v knize Travise Waltona - The Walton Experience - vypráví o zážitku unesení do létajícího talíře. Je to sugestivní béčkový snímek, který je zajímavý hlavně svým závěrem, kdy se hrdina ocitne v mimozemské vesmírné lodi a je podrobován nejrůznějšímu zkoumání... Po opětovném návratu na Zemi mu to nikdo nevěří a je kvůli tomu i vyslýchán policií. Doufám, že existují i hodní mimozemšťané... Jako milovník scifi a Akt X dávám čtyři hvězdičky.

„Já už budu hodný, dědečku!“ (1978)

Tento komediální snímek režiséra Petra Schulhoffa je hereckým koncertem Miloše Kopeckého jakožto herce Theodora Bergnera, kterému se jeho hrubiánské chování vůči okolí vrací stylem bumerangu. V mnoha groteskních situacích mu přihrává celá škála hereckých hvězd L. Peškem počínaje, přes F. Filipovského, S. Beneše a D. Veškrnovou konče. Mnoho hlášek z tohoto filmu koluje i mezi lidmi "... to si mám chleba posypat konvalinkama?" "...přinesla jsem Vám oříšky na nervy..." nebo "...líbá Tě tvá kočičkááá..." a "....bla bla bla....!" Prostě milovníkům českých klasických komedií mohu vřele doporučit.

Na kometě (1970)

Tento klasický "zemanovský" film určitě patří k tomu nejlepšímu, co Pan režisér natočil. Viděl jsem jej již několikrát jako malý kluk (řadím jej hned za Vynález zkázy) a nyní jej mám ve své filmové scifi sbírce a myslím, že na tehdejší dobu se povedly ohromující technické triky. Také herecké obsazení - F. Filipovský, Vl. Menšík, K. Effa a krásná Magda Vašáryová učinilo z tohoto filmu národní filmový skvost.

Psí kus (2005) (TV film)

Kdysi jsem viděl film Chundelatý pes a myslím, že byl o stupínek výše, než tato česká komedie. Srovnání, co se týká stejné myšlenky i rasy psa vyšlo lépe u cizího filmu. Určitě šlo příběh trochu více rozpracovat, neboť herecké obsazení R. Hrušínským, S. Stašovou, L. Šafránkovou, N. Konvalinkovou a M. Steinmaslovou dávalo základ si se scénářem lépe pohrát. Ale i přes to všechno byla komedie koukatelná a divák se zasmál.

Zkouška pilota Pirxe (1978)

Na tento film jsem kdysi stál frontu na lístek, abych jej jako velký fanoušek scifi viděl a z filmu si bohužel dnes pamatuji pouze přetržené ruce androida... Tento film bych moc rád získal do své scifi filmotéky, protože se jedná o jeden z kultovních snímků té doby...

Tajemství Viléma Storitze (1967) (TV film)

TV film podle j. Verna Tajemství Viléma Storitze, pojednávající o neviditelnosti je napínavý a svým dějem dokáže diváka vtáhnout do příběhu o lásce.

Planeta bouří (1962)

Kultovní sovětská scifi podle románu Alexandra Kazanceva. Tyto snímky mají své určité kouzlo poplatné době 60. let (viz např. film Člověk obojživelník). Dnes by se točily jistě pomocí počítačových animací a celkový efekt by vyzněl jinak. Sběratelský film pro fanoušky scifi.

Stůj, nebo se netrefím! (1997)

Válečná komedie v českém duchu a ve stylu francouzských filmů Velký flám a Sedmá rota. Příjemně jsem se bavil a známí herci odvedli dobré výkony.