Městečko South Park (1997) (seriál)

Tomuto seriálu patrí veľký rešpekt hlavne preto, že i po trinástich sezónach si dokázal udržať stále veľmi vysokú úroveň. Tento fakt dokazuje, že South Park nevsádza iba na šok a kontroverziu, ako sa mohlo v jeho počiatkoch zdať. Ale to, čo na tomto seriále zbožňujem najviac, je, že nám ponúka pravdepodobne najvýstižnejšiu a najvtipnejšiu sociálnu kritiku zo všetkých súčasných seriálov. South Park nemá skrátka žiadne zábrany. A to je len dobre. Dúfam, že bude takto skvele pokračovať i naďalej, pretože zatiaľ mu dych ani drzosť rozhodne nedochádza. 100%

Rowan Atkinson živě (1992) (TV film)

Rowan Atkinson je proste unikát. Je to komediant naozaj všestranný. V tomto živom vystúpení dokazuje, že zvláda bez problémov aj oveľa viac, ako len Mr. Beana (ale samozrejme ani ten nemôže chýbať ;-)). Bavil som sa od začiatku do konca a so mnou aj celé publikum, ktoré bolo prítomné na natáčaní. Každá jedna scénka je unikátna a dotiahnutá k dokonalosti. Tento záznam je nie len pre mňa (znova zdravím Vrtta :-)) srdcovou záležitosťou, ktorej sa proste menej ako 100% dať nedá.

Noc hrůzy (1985)

Veľmi príjemný horor s prvkami komédie. Dobrý námet, slušní herci, príjemne mrazivá atmosféra a miestami naozaj nádherné špeciálne efekty. Ideálna oddychová zábava na sobotný večer. Môžem len odporučiť. 70%

No Heroics (2008) (seriál)

Tak tento seriál ma naozaj dostal! Pred tým, ako som si pozrel prvú (a zatiaľ jedinú) sériu seriálu, nemal som žiadne očakávania. No po tejto záplave skvelých fórov a perfektných postáv som bol naozaj nadšený. No Heroics využíva naplno všetky možnosti, ktoré mu prostredie plné superhrdinov ponúka, a vtipkuje, paroduje a zosmiešňuje, kde sa len dá. Dúfam, že sa seriálu bude dariť a vzniknú aj ďalšie časti, pretože No Heroics má silný potenciál stať sa vážne kultovou záležitosťou. Ja som po prvej sérii veľmi optimistický, dávam 100%.

20 milionů mil od Země (1957)

Film, ktorý nasleduje všetky zaužívané žánrové klišé. Čo ale hrá tomuto snímku do kariet, je perfektné stop motion monštrum, vyrobené Rayom Harryhausenom, kráľom v tomto odbore. Príšera je zaujímavá a celkovo je radosť na ňu pozerať. Lenže monštrum plní v tomto filme ešte jednu úlohu, či už úmyselne, alebo nie. Odpútava totiž od deju, ktorý je nezaujímavy a fádny. Taktiež postavy nie sú ničím zaujímavé a pre dej i celkom nepotrebné. Podivne vsunutá je i love story, ktorá nikam nevedie a divák má pocit, že vo filme je iba preto, aby tam bola. Celkovo ale film dokáže zaujať a primerane uspokojiť. Dávam 50% hlavne kvôli efektom a skvelej príšere.

Wanted (2008)

Musím sa priznať, že komiks, ktorý je základom pre tento film, som nečítal, preto Wanted posudzujem čisto ako nezaujatý divák. Režisér Timur Bekmambetov stvoril dynamický, vizuálne zaujímavý, celkom zábavný film, ku ktorému sa však pravdepodobne viackrát nevrátim. Herecké výkony sú slušné (s výnimkou kostlivej Angeliny :-)), no či je tento snímok dobrou a úctivou adaptáciou, toto rozhodnutie ponechám na fanúšikoch komiksu. Mne ako jednorázová zábava celkom stačil, odo mňa 60%.

Ve stínu upíra (2000)

Krásne spracovaný "dokument“ o natáčaní kultového filmu Nosfertu. Film dokázal úžasne vybudovať mysterióznu atmosféru a divák sa až do úplného konca sám seba pýta, či teda Max Schreck vlastne upírom je, alebo nie je. Spôsob, s akou ľahkosťou dokáže film miestami miešať prvky hororu, tragédie a komédie, si ma naozaj získal. Samozrejme nemôžem opomenúť ani herecké výkony Johna Malkovicha a Willema Dafoea, ktoré sú naozaj úžasné. Shadow of the Vampire je skrátka nádherný film, ktorý vrelo odporúčam nielen fanúšikom snímku Nosferatu. 100%

Beetlejuice (1988)

Pravdepodobne môj najobľúbenejší film od Burtona. V Beetlejuice totiž ešte jeho štýl bol naozaj originálny a neopozeraný (narozdiel od jeho neskorších filmov). Príbeh je originálny a vizuálna stránka skutočne pútavá. Burtonovi sa podarilo zohnať aj skvelých hercov, ktorým bezkonkurenčne kraľuje Michael Keaton. Beetlejuice je skrátka výborný film, ktorého zhliadnutie ma vždy veľmi poteší. 100%

Pravdivé lži (1994)

Ultimatívna akčná komédia! Skvele napísaný scenár je v tomto filme rovnako geniálne zrealizovaný perfektnou zostavou hercov. Schwarzenegger dokazuje, že svoj status akčného superdrsňáka dokáže brať aj s nadhľadom a Tom Arnold je vo svojej role proste božský! A Cameronova réžia? Povedzme si pravdu, sklamal už niekedy Cameron ako režisér? Perfektný film, ku ktorému sa vždy s radosťou vrátim. Dávam 100%.

Futurama (1999) (seriál)

Skvelá seriálová záležitosť, ktorá dovolila Mattovi Groeningovi poriadne sa vyblázniť. Vo Futurame totiž nie je taký limitovaný ako v jeho slávnejšom seriále, The Simpsons, kde je obmädzený prostredím mesta Springfield. Tu mal k dizpozícii celú galaxiu, kde si mohol dovoliť prakticky hocičo a využil to naozaj naplno. Škoda len, že vzniklo iba 5 sérií a nádej, že vzniknú ďalšie, je vážne malá. A len tak mimochodom, Bender je kráľ! :-) 100%